„Postavíme vám dům“ pomůže s výběrem stavební firmy

Rubrika: Stavba
Marta Hrdličková (Kurzy.cz), 2.12.2010

Výstavba dobrého rodinného domu se neobejde bez splnění tří základních podmínek: kvalitního projektu, výborného stavebního materiálu a především prověřené stavební firmy. Při výběru všech těchto nezbytností pomůže publikace „Postavíme vám dům“, kterou vydala společnost Wienerberger cihlářský průmysl v rámci programu POROTHERM DŮM.

 

Publikace přináší přehled všech kompetentních a prověřených stavebních firem, které jsou zapojeny do programu výstavby POROTHERM DŮM. Zájemci o pořízení rodinného domu z POROTHERMU se zde také na příkladu dvou konkrétních projektů typových domů dozvědí plusy i mínusy bydlení v domech postavených v různých energetických standardech i to, které cihly jsou pro výstavbu daného bydlení nejvhodnější. Představení projektů i již realizovaných domů, které byly oceněny v soutěži POROTHERM DŮM 2010, pak může být inspirací pro podobu vlastního bydlení.

 

Kompetentní stavební firma v každém regionu

 

Nabídka programu POROTHERM Dům v současnosti zahrnuje 28 prověřených a proškolených stavebních firem v rámci celé ČR. V každém kraji přitom zájemci o výstavbu naleznou alespoň jednu firmu.

 „Stavebníci již pochopili, že pro pořízení kvalitního bydlení se vyplatí vybrat si dobré a zkušené zedníky,“ říká Roman Šulista, vedoucí programu POROTHERM Dům. Dle jeho slov se lidé v současnosti nejvíce zajímají o to, zda je firma proškolena ve zdění na pěnu. „Jedná se o technologii, která je velmi rychlá, takže šikovní zedníci bez problémů zvládnou hrubou stavbu rodinného domku z cihel POROTHERM na dokončené základové desce do týdne,“ doplňuje Šulista.

 

Jakou energetickou náročnost domu volit

 

Publikace „Postavíme vám dům“ pomůže i při výběru vhodného typu cihel POROTHERM a s tím související volbou energetického standardu domu. Na příkladu dvou typových domů z programu POROTHERM DŮM, Titanu a Neptunu, se zde představují jednotlivé varianty výstavby od domu energeticky standardního, přes energeticky úsporný a nízkoenergetický až po pasivní. U každé alternativy je vždy doporučen typ zdiva a skladba podlah, střechy, typ oken a odpovídající způsob větrání. Stavebníci tu také zjistí přibližné roční náklady na vytápění podle typu objektu a jeho energetického standardu.

 

Oceněné projekty, cihlové domy do 2,5 milionu a trendy pro rok 2011

 

V brožuře zájemci mohou nově najít i inspiraci pro budoucí podobu svého bydlení. Prezentují se zde všechny projekty oceněné v soutěži společnosti Wienerberger – POROTHERM DŮM 2010. Stavebníci se tu seznámí s  již dokončenými stavbami v kategorii „O nejlepší realizovanou stavbu“ i vítěznými architektonickými studiemi v kategorii „Cihlový dům do 2,5 milionu“.

  

Bydlení již pro 900 rodin

 

Díky programu POROTHERM DŮM Wienerberger, který vznikl v roce 2002, získalo do dneška nové bydlení v rodinném domě na 900 rodin. Program stavebníkům nabízí možnost pořídit si kvalitní bydlení v rodinném domě a využít přitom výhod jednotlivých výrobců začleněných v programu. Spolu s tím je stavebníkům k dispozici i další řada služeb společnosti Wienerberger, z nichž mnohé jsou zdarma. Program POROTHERM DŮM umožňuje vybrat si ze dvou možností – stavby domu „na klíč“, nebo dokončení hrubé stavby s možností pozdějšího doplnění smlouvy na dům „na klíč“.

 

Publikaci „Postavíme vám dům“ si lze zdarma vyžádat u obchodních zástupců společnosti Wienerberger, k dispozici je i  na www.postavimevamdum.cz.

 

 

Názory na článek  „Postavíme vám dům“ pomůže s výběrem stavební firmy
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie Stavba, nejlépe hodnocené fotografie

Články Stavba