Správné novoroční předsevzetí? Správné pojištění vaší domácnosti!

Rubrika: Tipy a triky
Jiřina Kavková (Bydlet.cz), 2.01.2013

Jsou novoroční předsevzetí, která jsou správná a která nemáme odkládat. Pokud zvolíte to správné pojištění  ušité na míru vaši domácnosti, vyhnete se mnoha nepříjemnostem a velkým výdajům.

Pojištění domácnosti
Problémy na sebe nenechají dlouho čekat a většinou se objeví, když je to nejméně vhodné. Navíc, přijde jeden a druhý se musí také vetřít. Posléze je z toho člověk až zoufalý…. Částečně můžete problémům předcházet díky pojištění různého druhu. Tímto způsobem získáte určité odškodné při nejrůznějších katastrofách – poškození, zničení, živelné pohromy nebo odcizení věcí.

Pojištění domácnosti se řadí do skupiny pojištění majetku občanů. Jedná se o produkt, chránící domácnost proti nejrozmanitějším negativním vlivům. Pojistit se lze i odpovědnost za škody. Například vytopíte sousedy nebo váš pes vnikne na cizí zahradu a tam uloví nějaké slepice. Pojištění se vztahuje i na věci v nebytových prostorech – sklep, půda, garáž.

Různé varianty pojištění domácnosti
Smlouvy od pojišťoven vám přesně vymezí na co se pojistka bude vztahovat. Setkáte se s různými variantami a vlastně záleží na tom, kolik budete ochotni pravidelně splácet. Ve smlouvě je uvedeno na jaké situace a poškození se pojistka vztahuje a podle toho pojišťovna uhradí škody do dané výše. Kromě standardních podmínek je možné uzavřít individuální limity či dodatkové připojištění, záleží na vašich potřebách a schopnostech pokrývat pravidelné částky peněz. Peníze od pojišťovny získáte na uzavřená rizika. Nejčastěji se jedná o odcizení věcí krádeží, vloupáním nebo loupeží, úmyslným poškozením nebo zničením vodou z vodovodního zařízení, povodní, záplavou, požárem, výbuchem, úderem blesku, výbuchem, požárem, pádem a nárazem letadla, vichřicí, krupobitím, sesuvem a sesedáním půdy, sesouváním a zřícením lavin, pádem stromů, stožárů, tíhou sněhu a námrazy atd.

Před uzavřením smlouvy je třeba si uvědomit, jaké pojištění je pro vás nejdůležitější. Jestliže bydlíte u řeky nebo potoka. Bude vaše volba pojištění proti záplavám a vyhledáte si tedy společnost, kde vám pojistí věci do domácnosti zničené povodněmi a záplavami. Hojně se lidé pojišťují proti požáru a odcizení věcí.

Jak vybrat správné pojištění?
Připadá vám nemožné se vyznat v mnoha pojišťovacích institucích, které se poslední roky rapidně rozrostly? Díky internetovým službám si můžete prověřit jednotlivé společnosti, ale pokud nemáte čas u každé zkoumat její podmínky a vyhodnocovat, kde mají v současné době nejvýhodnější podmínky, můžete to zvládnout díky srovnávacím webům. Kde srovnáte pojištění? Můžete zkusit například webové stránky www.srovnejto.cz. Jedná se o zcela nezávislé porovnávání aktuálních podmínek k uzavření smluv o pojištění. Vy si vyberete nejlevnější pojištění a nemusíte zbytečně platit navíc. Ovšem je nutné, abyste si prozkoumali, co všechno bude pokrývat sjednané pojištění.

Pojištění domácnosti si můžete pohodlně sjednat i online způsobem – rychle a bez čekání.

Názory na článek  Správné novoroční předsevzetí? Správné pojištění vaší domácnosti!
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tipy a triky