Letní dovolená autem? Pozor na evropské dopravní předpisy!

Rubrika: Tipy a triky
Mediafax (Mediafax), 25.06.2015

Reflexní vesta pro všechny v autě nebo povinnost mít ve vozidle hasící přístroj. To jsou jen dvě odlišnosti v dopravních předpisech v zahraničí. Pokud vás zajímá, co je a není povinné v jednotlivých zemích, kam Češi míří, nebo přes ně přejíždí, na dovolenou, podívejte se na následující přehled. Jsou v něm odlišnosti v dopravních předpisech v Chorvatsku, Itálii, Rakousku, Německu, Maďarsku, Slovinsku, Francii nebo na Slovensku.

Denní svícení

Celodenní svícení, stejně jako v Česku, je povinné na Slovensku a Slovinsku, v Německu platí celodenní svícení pro motocykly a mopedy. Ostatní vozidla musí mít v Německu zapnuta potkávací světla při špatné viditelnosti kvůli špatným povětrnostním podmínkám. V Itálii je nařízeno denní svícení mimo zastavěné oblasti. Ve Francii je použití světel doporučeno ve dne i v noci. V Chorvatsku musí mít auta zapnutá potkávací světla jen v noci a při špatné viditelnosti a celý den od poslední neděle v říjnu do poslední neděle v březnu. Motocykly a skútry musí mít v Chorvatsku rozvíceno každý den.

Reflexní vesta

Reflexní vestu pro každého v autě, kdo se bude pohybovat mimo vozidlo, musíte mít v Itálii, Slovinsku, Maďarsku a na Slovensku. V Rakousku musí být reflexní vesta ve vozidle, ve Francii ji musí mít řidič. V Německu je reflexní vesta povinná jen ve služebních vozech, v soukromých je doporučená, pokud ji nemáte, policisté to řeší domluvou.

Lékárnička

V některých zemích není lékárnička povinná, ale jelikož v Česku ji mít musíte, tak ji stejně budete při cestě do zahraničí v autě mít. Pro zajímavost lékárnička není povinná například v Německu nebo Itálii.

Hasící přístroje

Ve většině zemí, kam míříme na dovolenou není hasící přístroj u osobních aut povinný. Z nejbližších zemí ho ale například musíte mít v Polsku.
 

Názory na článek  Letní dovolená autem? Pozor na evropské dopravní předpisy!
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tipy a triky