Tvrdé tresty: fanoušci Karviné nesmí na fotbal

Rubrika: Tipy a triky
Mediafax (Mediafax), 30.10.2017

Podmíněné tresty a navíc roční zápas vstupu na domácí i venkovní fotbalové zápasy jejich milovaného klubu. Soud v Karviné udělil šestici fanoušků tresty za házení dýmovnic a světlic na hrací plochu během březnového prvoligového utkání se Zlínem.

Celkem šest hříšníků ve věku od 22 do 41 let se na fotbal podívá maximálně v televizi. Soud je totiž je totiž potrestal už dříve, ale teprve teď rozsudky nabyly pravomocnosti.

"V sektoru domácích zapálili dýmovnice a světlice, které hodili na hrací plochu. Zápas musel být na minutu přerušen," popsala mluvčí karvinské policie pro ČTK. Soud muže uznal vinnými z výtržnictví a narušení průběhu organizovaného sportovního utkání. "Čin spáchali navíc jako členové organizované skupiny," dodala.

Tři odsouzení - jeden ve věku 23 let a dva jednatřicetiletí - si vyslechli trest v trvání tří měsíců. Další muž ve věku 41 let odešel od soudu s trestem o měsíc delším. Šestiměsíční tresty dostali dva muži ve věku 22 a 32 let. Všem soud stanovil zkušební dobu v délce okolo jednoho roku.

"Navíc soud všem odsouzeným uložil roční zákaz vstupu na domácí a venkovní mistrovská, pohárová a přátelská utkání fotbalového klubu MFK Karviná. Klubu pak mají uhradit vzniklou škodu, která přesáhla 60 000 korun," řekla Viačková.

Názory na článek  Tvrdé tresty: fanoušci Karviné nesmí na fotbal
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tipy a triky