Vánoční recepty - vánoční jídlo a přejídání, aneb všeho moc škodí

Ani o Vánocích nekombinujme tučné a sladké

Je na nás jak vánoce a vánoční jídlo pojmeme. Může to být o přejídání se a kombinacích tučných a sladkých pokrmů, nebo můžeme být střídmější. Namísto smaženého kapra udusíme přírodního kapra, nebo lososa, namísto tučného vepřového připravíme krůtí maso. Do bramborového salátu dáme tentokrát bílý jogurt a ne majolku a tatarku. Nebudeme péci 8 – 10 druhů vánočního cukroví uděláme jen 3 – 4 a nepřehánějme to s cukrem, ani s tuky.

Také zkusme vynechat ochucené bramborové lupínky, křupky, tučné uzeniny a sladké limonády. Žaludek nám za to poděkuje. Zařaďme do jídelníčku i o vánocích více ovoce a celozrnného pečiva. Chroupat můžeme i oříšky, protože jejich tuk je prospěšný pro naše zdraví. Ořechy obsahují vitamíny a minerály, vitamíny skupiny B, vitamin E, některé i kyselinu listovou. Dále v nich najdeme lecitin, a stopové prvky hořčíku, železa, zinku a selenu. Ořechy jsou prospěšné, ale mají vysokou kalorickou hodnotu, proto jejich konzumaci nepřehánějme. 

Je dobré si uvědomit, že vánoce nemusí být jen svátky přejídání, které strávíme u televizních pohádek. O vánocích můžeme navštívit známé, jít na delší procházku do města, nebo do přírody, případně navštívit nějakou kulturní akci. Udělejme si klidný den a zastavme se - tělu i duši to udělá dobře.Názory na článek
Na dané téma nejsou žádné názory.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Tipy a triky