Vánoční recepty - vánoční jídlo a přejídání, aneb všeho moc škodí

Rubrika: Tipy a triky
Jana Brožková (Bydlet.cz), 25.11.2013

Je na nás jak vánoce a vánoční jídlo pojmeme. Může to být o přejídání se a kombinacích tučných a sladkých pokrmů, nebo můžeme být střídmější. Namísto smaženého kapra udusíme přírodního kapra, nebo lososa, namísto tučného vepřového připravíme krůtí maso. Do bramborového salátu dáme tentokrát bílý jogurt a ne majolku a tatarku. Nebudeme péci 8 – 10 druhů vánočního cukroví uděláme jen 3 – 4 a nepřehánějme to s cukrem, ani s tuky.

Také zkusme vynechat ochucené bramborové lupínky, křupky, tučné uzeniny a sladké limonády. Žaludek nám za to poděkuje. Zařaďme do jídelníčku i o vánocích více ovoce a celozrnného pečiva. Chroupat můžeme i oříšky, protože jejich tuk je prospěšný pro naše zdraví. Ořechy obsahují vitamíny a minerály, vitamíny skupiny B, vitamin E, některé i kyselinu listovou. Dále v nich najdeme lecitin, a stopové prvky hořčíku, železa, zinku a selenu. Ořechy jsou prospěšné, ale mají vysokou kalorickou hodnotu, proto jejich konzumaci nepřehánějme. 

Je dobré si uvědomit, že Vánoce nemusí být jen svátky přejídání, které strávíme u televizních pohádek. O vánocích můžeme navštívit známé, jít na delší procházku do města, nebo do přírody, případně navštívit nějakou kulturní akci. Co bychom neměli vynechat je návštěva vánočních trhů. Na nich dokoupíme drobné vánoční dárky, můžeme mlsat sladké i slané dobroty, ochutnat teplé alkoholické i nealkoholické nápoje a hlavně - chvilku nemusíme spěchat a přemýšlet, jak to letos o vánocích všechno stihneme. Udělejme si klidný den a zastavme se - tělu i duši to udělá dobře.

Názory na článek  Vánoční recepty - vánoční jídlo a přejídání, aneb všeho moc škodí
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tipy a triky