V neděli nevařte – dejte si svatomartinskou husu na Jiřáku!

Rubrika: Tipy a triky
Jiřina Kavková (Bydlet.cz), 9.11.2012

Opravdu, v neděli nevařte, vydejte se na Jiřího z Poděbrad na Praze 3 na výtečnou svatomartinskou husu a neméně dobré Svatomartinské víno. Těšit se můžete také na další chuťovky k vínu – kozí i kravské sýry, suché salámy, klobásky, bramboráky, ale také na slovácké koláčky nebo třeba topinky s česnekem.

V neděli 11.11., přesně v 11:11:11 bude totiž zahájen již druhý ročník Svatomartinských slavností, který spolupořádá Městská část Prahy 3. Slavnosti se tak již stávají tradicí, oslavou mladého vína, dobrého jídla, živé hudby a setkávání se. Stejně jako vloni bude v pokrmech dominovat pečená husa, které se prodalo neuvěřitelných 2000 porcí.

Určitě si nenechte ujít výtečné Svatomartinské víno, které osobně představí více než 20 moravských a českých vinařů. U každého stánku bude možná ochutnávka vína. Degustuje se pouze ze sklenice typu „OIV“ (objem 210 ml), kterou si budou moci návštěvníci spolu s katalogem zastoupených vinařů, programem slavnosti a propisovací tužkou zakoupit za 100 u pořadatelského stánku. Katalog slouží k orientaci návštěvníků, obsahuje seznam vinařů i nabízených odrůd a další důležité informace. Propiskou si do něj mohou hosté dělat poznámky, které víno je zaujalo a které si pak třeba zakoupí a odnesou v lahvi domů.

Jedna degustační dávka Svatomartinského bude stát 10 . Přívlastková vína budou mírně dražší. Vinaři a jejich vína jsou vybíráni s ohledem na jejich kvalitu a jedinečnost.

Svatomartinské slavnosti bude po celý den doprovázet živá hudba. Cimbálovka,  Slávek Janoušek, Jiří Schmitzer, Yo Yo Band a Atmasféra (UA). Přijede také Martin na bílém koni a mladému vínu požehná farář kostela Nejsvětějšího Srdce Páně.

Slavnosti se vyznačují přátelskou a pohodovou atmosférou, ochotnými prodejci a možností beze spěchu vychutnat na čerstvém vzduchu dobroty k jídlu i pití. Nezapomeňte jen, že to nejlepší na vás nepočká a odpoledne může být vyprodané. Svatomartinské slavnosti začínají v neděli již od 10 hodin a končí večer.

Názory na článek  V neděli nevařte – dejte si svatomartinskou husu na Jiřáku!
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tipy a triky