Vánoční cukroví: pět tipů na nejrychlejší vánoční cukroví

Rubrika: Tipy a triky
TNBiz (TN.cz), 16.12.2014

Vánoční cukroví:  pět tipů na nejrychlejší vánoční cukroví. Pečení vánočního cukroví je tradice, kterou si lze ulehčit nebo trochu přizpůsobit dnešní hektické době. Podívejte se na velmi rychlé recepty na skvělé cukroví: Opilé švestky

Ingredience: 250 g sušených vypeckovaných švestek, 1 dl rumu (slivovice nebo griotky), hrst mandlí a 200 g čokolády na vaření.

Postup: Švestky zalejte rumem a nechte půl hodiny odpočívat. Pak švestky vyjměte, do každé dejte jednu mandli a máčejte je v čokoládě, rozpuštěné nad vodní lázní. Pokládejte je na pečicí papír a nechte ztuhnout.

Extra rychlé kokosky

Ingredience: Plechovku slazeného kondenzovaného mléka, strouhaný kokos (asi 150 gramů).

Postup: Míchejte mléko a kokos, dokud nevznikne tuhá lepivá hmota. Z ní vytvořte menší kopečky a kokosky pečte při 150 stupních přibližně 15 minut.

Pudinkové kuličky

Ingredience: kakao, 10 dkg másla, 20 dkg cukru moučka, 4 balíčky vanilkového pudinkového prášku, rum, kokos nebo mleté oříšky.

Postup: Smíchejte pudinkový prášek, moučkový cukr, kakao a změklé máslo, pak přilijte trochu rumu (podle chuti) a vypracujte těsto. Z těsta pak vytvářejte kuličky, které můžete obalit v kokosu nebo v oříšcích. 

Šlehačkové cukroví

Ingredience: 1 smetana ke šlehání 250 ml, 500 g hladké mouky, 1 tuk omega, moučkový cukr smíchaný s vanilkovým (na obalování)

Postup: Tuk nastrouháte a společně s moukou a smetanou vypracujete hladké těsto. To pak vyválíte a vykrájíte formičkou a kousky kladete na plech. Pečete ve středně vyhřáté troubě dorůžova. Obalujete ještě horké.

Rozinkový salám

Ingredience: 2 hrnky rozinek, 1 hrnek sušeného mléka, 1/2 hrnku strouhaných oříšků, 1/2 hrnku tekutého medu, 1/2 hrnku arašídového másla

Postup: Smíchejte med a arašídové máslo, a teprve pak přidejte sušené mléko - vše velmi dobře promíchejte. Poté zamíchejte rozinky a oříšky a vytvarujte váleček, který pak zabalíte do potravinářské folie. Váleček dejte do lednice a před podáváním nakrájejte na kolečka.

Názory na článek  Vánoční cukroví: pět tipů na nejrychlejší vánoční cukroví
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tipy a triky