Štědrovečerní večeře: letos si za štedrovečerní večeři připlatíme

TNBiz, 20.12.2015

Podražily brambory i kořenová zelenina, také za kapra si mírně připlatíme, naopak vajíček letos můžeme dát do salátu klidně víc, meziročně totiž výrazně zlevnila.

Jestli se v těchto dnech vydáte na nákup, připravte se na to, že podobný nápad měly i tisíce dalších lidí. Už parkování bude taková první zkouška, jestli vaše nervy předvánoční 'pohodu' zvládnou. Druhou bude představovat proplétání s nákupním košíkem mezi přecpaných regálech.

Potraviny, které jsou potřeba k přípravě tradiční štědrovečerní večeře letos podražily. Za základní suroviny a sedmičku vína zaplatila reportérka televize Nova necelých dvě stě korun. Nejdražší položkou z celého nákupního seznamu je ale kapr.

Za kapra dáme letos v průměru 87 korun za kilo, tedy o korunu více než loni. V některých městech však podražil víc. "Je to o sedm korun dražší, kilogram stojí devadesát šest korun," říká například prodejce kaprů z Olomouce.

A jak tedy vypadá účtenka za štědrovečerní večeři? Základní suroviny na salát 76 korun, dvou a půl kilový kapr 240 a k tomu bílé víno – celkem nás tedy sváteční večeře pro čtyři lidi vyjde zhruba na 420 korun.

I když lidé obvykle utrácení za jídlo na Vánoce moc neřeší, ušetřit se dá. Obchodní řetězce totiž právě v těchto dnech nabízejí předvánoční slevy, které se týkají přísad do bramborového salátu, ovoce, zeleniny, vína nebo sýru. Když budeme nakupovat chytře, ušetříme.
 Názory na článek
Na dané téma nejsou žádné názory.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Tipy a triky