Mrkvová polévka s koriandrem

NATURHOUSE (NATURHOUSE), 30.08.2017

PROČ KORIANDR?

Koriandr bývá součástí kořenících směsí, především indického kari koření. V kuchyni ho ale využijete i k nakládání zeleniny, přidat ho můžete do omáček, skvěle se hodí především k rybímu nebo grilovanému masu. Přidáním do moučníků docílíte neotřelých chutí.  Při vaření koriandr přidávejte spíše na konci tepelné úpravy, neboť vařením se pochopitelně znehodnocují jeho pozitivní látky.

 

Koriandr si neoblíbíte jen pro jeho aroma a chuť, ale i pozitivní vliv na trávící ústrojí. Ničí škodlivé bakterie ve střevech a působí proti nadýmání. Zároveň má protizánětlivé účinky. Posiluje imunitu a jako bonus má uklidňující účinky. Často se přidává do mastí při bolestech svalů a kloubů.

Navíc, jeho žvýkáním odstraníte nepříjemný zápach z úst a osvěžíte si tak dech.  S koriandrem jednoduše chybu neuděláte.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Ingredience na 4 porce:

cca 10 mrkví

200 g koriandru

kůra z jednoho pomeranče (ideálně v bio kvalitě)

kousek chilli papričky

200 ml jogurt 3 % tuku

lžíce olivového oleje

zeleninový bujon bez soli DIETESSE.3

sůl, pepř

 

Postup:

Očistěte a nakrájejte mrkev na kolečka. Zpěňte na oleji a zalejte vývarem ze zeleninového bujonu bez soli DIETESSE.3. Přidejte svázaný koriandr, kůru z pomeranče a koření s chilli papričkou. Po změknutí mrkve koriandr vyndejte a mrkev rozmixujte. Zjemněte jogurtem. Na talíři posypejte na dozdobení čerstvým nasekaným koriandrem.

 

Výživové hodnoty na 1 porci:  185 kcal

Bílkoviny: 16 %

Sacharidy: 70 %

Tuky: 14 %

o NATURHOUSE:    

NATURHOUSE je celosvětová síť výživových poraden s vedoucím postavením v České republice, na Slovensku i v zahraničí. Koncept byl založen v roce 1992 ve Španělsku a nyní provozuje na 2.000 výživových poraden ve 40 zemích světa. Přidaná hodnota konceptu tkví v osobním výživovém poradenství zdarma, dlouhodobé práci s klientem a širokém sortimentu exkluzivních produktů. Více než 5.500.000 osob dosáhly díky NATURHOUSE svého cíle snížit a kontrolovat svou váhu. V současné chvíli působí na českém trhu více než 70 poboček, které jsou ve valné většině provozovány samostatnými podnikateli – franchisanty. První pobočka byla otevřena společností REDUCCIA, s.r.o. v roce 2008.

 

Více informací na: www.naturhouse-cz.cz

 

 
Názory na článek  Mrkvová polévka s koriandrem
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Zavařování a vaření