Na Vánoce si nejspíš připlatíme: po másle přichází na řadu kapři

Rubrika: Tipy a triky
Mediafax (Mediafax), 11.10.2017

S podzimem nastává i období výlovů rybníků. Letos se rybáři shodují, že množství ani velikost úlovků nebudou nijak valné. Za kapry na Vánoce si tak nejspíš připlatíme.

Na radost z přeplněných kádí mohou mistři Petrova cechu v mnoha revírech letos zapomenout. Kvůli rozmarům počasí museli na některých místech republiky výlovy dokonce zrušit.

"V letošním roce nás trápilo sucho, kvůli tomu budou i přírůstky nižší," shrnul David Hlaváč ze společnosti Blatenská ryba.

Realitu už znají na Strakonicku, kde začali s výlovem Velkorojického rybníka. Přestože z vody vytáhnou asi 70 tun kaprů, tolstolobiků, candátů, štik a sumců, produkci ryb čekali větší. A podobná situace bude v řadě dalších revírů, což se asi po deseti letech projeví na cenách ryb. Nejen na sádkách.

"Uvidíme, jak nám dopadnou výlovy, přinejhorším se bude zdražovat řádově o jednu nebo dvě koruny na kile," doplnil Hlaváč.

"Ty vánoční ceny, ty se pravidelně tvoří až po slovení rybníku, což je někdy v měsíci, v konci měsíce listopadu," uvedl Josef Malecha z Rybářství Třeboň.

Přestože cenu ovlivňují marže prodejců, u stánků letos počítejme s pěti až sedmiprocentním zdražením. Za tříkilogramového kapra bychom tak měli zaplatit necelých tři sta korun.
 

Názory na článek  Na Vánoce si nejspíš připlatíme: po másle přichází na řadu kapři
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tipy a triky