Na Vánoce si nejspíš připlatíme: po másle přichází na řadu kapři

TNBiz, 11.10.2017

S podzimem nastává i období výlovů rybníků. Letos se rybáři shodují, že množství ani velikost úlovků nebudou nijak valné. Za kapry na Vánoce si tak nejspíš připlatíme.

Na radost z přeplněných kádí mohou mistři Petrova cechu v mnoha revírech letos zapomenout. Kvůli rozmarům počasí museli na některých místech republiky výlovy dokonce zrušit.

"V letošním roce nás trápilo sucho, kvůli tomu budou i přírůstky nižší," shrnul David Hlaváč ze společnosti Blatenská ryba.

Realitu už znají na Strakonicku, kde začali s výlovem Velkorojického rybníka. Přestože z vody vytáhnou asi 70 tun kaprů, tolstolobiků, candátů, štik a sumců, produkci ryb čekali větší. A podobná situace bude v řadě dalších revírů, což se asi po deseti letech projeví na cenách ryb. Nejen na sádkách.

"Uvidíme, jak nám dopadnou výlovy, přinejhorším se bude zdražovat řádově o jednu nebo dvě koruny na kile," doplnil Hlaváč.

"Ty vánoční ceny, ty se pravidelně tvoří až po slovení rybníku, což je někdy v měsíci, v konci měsíce listopadu," uvedl Josef Malecha z Rybářství Třeboň.

Přestože cenu ovlivňují marže prodejců, u stánků letos počítejme s pěti až sedmiprocentním zdražením. Za tříkilogramového kapra bychom tak měli zaplatit necelých tři sta korun.
 Názory na článek
Na dané téma nejsou žádné názory.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Tipy a triky