V kuřecích řízcích našli salmonelu, nekoupili jste si je také?

TNBiz (TNBiz), 12.07.2018

Po skandálu s listérií mají čeští prodejci a výrobci potravin další problém. Podle aktuálních testů kuřecích prsní řízků, jednoho z nejoblíbenějších druhů masa vůbec, se v některých testovaných vzorcích objevily bakterie salmonely, E.coli, stafylokoka nebo kampylobakterie. Nejhorší výsledky mělo kuřecí maso značky Vodňanské kuře z koncernu Agrofert, jako problémová se ukázala i balení z Albertu a Tesca.

Nejzávažnější pochybení se týkala výskytu bakterie salmonely. Podle předpisů se musí testovat vždy alespoň pět balení, přičemž všechna musejí být čistá. U čtyřech společností tomu tak ale nebylo.

"V řízcích Albert a Tesco jsme salmonelu objevili v jednom balení z pěti. U Vodňanských kuřat však nevyhovovaly rovnou tři balíčky z pěti. Na přítomnost salmonely jsme narazili také v jednom balení rumunských řízků značky Coco Rico," shrnuje zjištění Jan Maryška ze společnosti dTest. První tři jmenované společnosti už jsme oslovili a čekáme na jejich vyjádření.

Pokud maso uvedených výrobců doma máte, raději se ho zbavte. I pouhých 20 bakterií salmonely totiž může vést v propuknutí salmonelózy. Pokud jste ho však v nedávné době již zkonzumovali a neměli jste žádné příznaky, jako jsou akutní průjmy, křeče v břiše, zvýšená únava nebo zvracení, dalšího propuknutí onemocnění se neobávejte. Při správné tepelné úpravě se totiž bakterie zničí.
 

Společnost dTest také sledovala výskyt dalších bakterií v kuřecích řízcích. Aktuálně diskutovaná listérie se naštěstí nepotvrdila ani v jednom vzorku. Ve čtyřech baleních objevili kontroloři střevní bacily E. coli, nejvíce v mase značky Albert. Ve velmi malém, tudíž neznepokojivém množství také objevili takzvané koagulázopozitivní stafylokoky u masa značky Billa/Vocílka, Coco Rico a Karapetjan. Poslední zmiňovaná značka měla už dříve problémy s výskytem salmonely.

 

Posledním faktorem zkoumání byl výskyt přídavných látek v kuřecím mase. Jak společnost uvedla, řada spotřebitelů se kuřecímu masu vyhýbá, protože věří, že je plné antibiotik. "Pomocí chemických a mikrobiologických testů jsme prověřili výskyt antibiotik ze skupiny sulfonamidů, tetracyklinů, beta-laktamů, chinolonů a makrolidů. Žádná ze zkoušek ani v jednom případě přítomnost antibiotik v kuřecím mase neodhalila," dodává Maryška.

Co se však potvrdilo, bylo zvýšené množství vody v určitých výrobcích. Ta smí převyšovat obsah bílkovin v mase nejvýše 3,4krát. Předpisům v tomto ohledu nevyhověly značky Lidl/ Řezníkova porce a Albert, protože obsahovaly 3,55krát víc vody než bílkovin.

Kuřecí prsní řízky jsou v letní sezóně vůbec nejžádanější maso pro grilování. Je s ním ale potřeba nakládat tak, abyste co nejvíce omezili možnost nákazy jakoukoliv bakterií, která by se v mase mohla skrývat. Proto po zakoupení kuřecí maso pokud možno ihned odneste domů a uložte do lednice. V té by teplota neměla přesáhnout 7 °C. Maso nechte v obalu, případně zabalte do sáčku, abyste zabránili volnému stékání tekutiny z masa do dalších částí lednice.

Při manipulaci se syrovým kučecím masem dbejte přísných hygienických zásad, ideálně si vezměte i chirurgické rukavice. Na krájení masa používejte jen jedno specifické prkénko s nožem, které nebudete používat na nic jiného. Kuchyňskou desku i nádobí po přípravě masa důkladně umyjte horkou vodou. Nezapomeňte ani na řádnou desinfekci rukou.

 

Pokud je salmonela alespoň 10 minut vystavovaná teplotám nad 70 °C, zahyne. Proto tepelnou úpravu kuřecího masa nepodceňujte ani na grilu! U kuřecího rozhodně neplatí, že jej můžete nechat propéct jen na medium či dokonce rare, jako je to například u hovězích steaků.

Názory na článek  V kuřecích řízcích našli salmonelu, nekoupili jste si je také?
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tiskové zprávy