Pusťte do jídelníčku více slunce: recept na vaječnou fritattu s lososem

Jana Brožková (Bydlet.cz), 8.03.2019
Nedostatek vitamínu se projeví nízkou imunitou

„Pojď ven, i když prší, nejsi přeci z cukru,“. Známá věta, kterou každý z nás slyšel už mnohokrát. Je pravda, že chvilková přeháňka nám jen těžko může ublížit, dlouhodobě zatažené počasí však ano. Nedostatek vitamínu D, který se nám v kůži tvoří díky slunečnímu záření, se může projevit nízkou imunitou, nemocemi dýchacích cest, vyšším tlakem či u mužů ztrátou libida.

Obrňte se proti šedým zimním dnům a doplňte jídelníček o potraviny bohaté na sluneční vitamín. Přezdívané „déčko“ dodáte tučnými rybami jako je tuňák, mečoun, makrela, sardinky či losos, vejci, mléčnými výrobky nebo snídaňovými cereáliemi. Pozor však na nežádoucí cukr – nejenom, že zhoršuje vstřebávání vitaminu do těla, ale také představuje zbytečné kalorie navíc.

Recept: Vaječná fritatta s uzeným lososem a žampiony

Ingredience:

· 1 lžíce másla

· 300 g žampionů

· 8 velkých vajec

· 50 g nadrobno nakrájené jarní cibulky

· 350 g uzeného lososa

· 2 lžíce strouhaného parmazánu

· sůl a pepř

Postup:

Nejprve si předehřejeme troubu. V pánvi, kterou následně můžeme vložit do trouby, rozpustíme máslo. Přidáme na plátky pokrájené žampiony a opečeme do růžova. Dokořeníme solí a pepřem. Než se připraví houby, pustíme se do vajec. Přemístíme je do mísy a šleháme do pěny. Opatrně přidáme nadrobno pokrájenou cibulku. Následně směs přelijeme do pánve a lehce jednou či dvakrát promícháme s žampiony. Poté necháme zvolna opékat přibližně pět minut. Přidáme na kousky nakrájeného lososa a posypeme parmazánem. Pánev pak vložíme na cca dvě minuty do trouby, tak, aby se sýr stihl rozpustit, ale vejce se nevysušila. Po vyjmutí z trouby překryjeme pánev talířem a fritattu na něj vyklopíme. Servírujeme nakrájené na trojúhelníky například s tmavým pečivem.

Pokud vás zajímá více receptů a tipů, jak se „nakopnout“ a zvýšit tak i přirozeně hladinu mužského hormonu testosteron, navštivte stránky www.primulus.cz.

 

Názory na článek  Pusťte do jídelníčku více slunce: recept na vaječnou fritattu s lososem
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Recepty na víkend