Plněná farmářská kapusta jako hlavní chod nebo příloha k masu

Hugo Hromas (Ze dvora), 23.05.2019

Recept typický pro pasáčky ovcí, ze severního Španělska, se skvěle hodí i do našich končin. Hugo ho nazývá „odpadkovým jídlem“, protože se do něj přidává starší tvrdší chleba. Vyzkoušejte netradiční recept i vy. A jeden tip: pokud byste neměli po ruce zrovna kapustu, můžete použít i například dýni nebo i jinou zeleninu, která se dá dobře vydlabat.

Ingredience:
1 hlávka listové kapusty
2 červené cibule
1 stroužek česneku
1 čerstvá chilli paprička
2 bílé papriky
1 rajče
4 krajíce staršího chleba
250 g polotvrdého sýra
250 ml smetany ke šlehání
rostlinný olej
sůl a pepř

Z větší kapusty vyřízněte opatrně košťál i světle zelený střed. Měla by vám zůstat taková silnější „miska“ z kapusty. Oloupejte a na plátky nakrájejte cibuli a česnek, na proužky nakrájejte chilli papričku a bílé papriky a všechno dohromady pomalu opékejte na oleji (nebo na nadrobno nakrájené a rozpečené slanině). Osolte a opepřete a k zelenině v pánvi přidejte nakrájené rajče. Počkejte dvě nebo tři minuty a přidejte na kousky rozdrcený tvrdší kvasový chléb a promíchejte jej tak, aby nasákl šťávou ze zeleniny. Pánev pak odstavte z ohně.
Do zeleniny zamíchejte na kostičky nakrájený sýr, přidejte smetanu a směsí naplňte vydlabanou kapustu. Pečte na mírném ohni nebo v popelu na žhavých uhlících než se sýrová směs rozpeče a kapusta hezky rozvoní. Nechte chvíli odpočinout a podávejte rozčtvrcené jako přílohu ke grilovanému masu nebo samostatně.

Další recepty a povídání Hugo Hromase najdete v pořadu Ze Dvora na Stream.cz.

Hugo Hromas

Michal "Hugo" Hromas se kuchařině věnuje více než 20 let. Od roku 2007 funguje na volné noze, jako "privat chef" (osobní kuchař) pod názvem Nomadis. Od jara do podzimu vaří pouze pod širým nebem a na otevřeném ohni. Nově je k vidění v pořadu Ze dvora na Stream.cz, ve kterém ukazuje skutečný život na českých farmách. V pořadu učí diváky také vařit z farmářských produktů. Jednoduše a chutně.

Více informací na: www.stream.cz/porady/ze-dvora

Názory na článek  Plněná farmářská kapusta jako hlavní chod nebo příloha k masu
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Recepty na víkend