Bramborová omeleta s mléčným selátkem

Hugo Hromas (Ze dvora), 26.07.2019

Potřebné ingredience na 4 porce:

Na kýtu

  • 1 kýta z mléčného selátka
  • sůl

Na omeletu
  • 500 g BIO brambor
  • 250 ml BIO panenského slunečnicového oleje
  • 1 lžička soli
  • 4 BIO vejce

Kýtu z mléčného selátka osolte ze všech stran a zabalte do alobalu. Na uhlíky v ohništi dejte tenkou vrstvu popela a vložte zabalené selátko. Nahoru umístěte několik žhavých uhlíků, aby se kýta pekla z obou stran. Asi po hodině a půl můžete kýtu rozbalit. Přiložte do ohně a kůži dopečte na ohni dokřupava a dozlatova.

Oloupané brambory nakrájejte na tenké plátky a pomalu vařte v panenském slunečnicovém oleji se lžičkou soli doměkka. 

V misce se stejným objemem jako má pánev rozšlehejte vejce.

Z měkkých brambor slijte olej, který uschovejte k dalšímu vaření, a ještě horké brambory promíchejte v misce s vejci a nechte krátce odpočinout.

Směs brambor a vajec opatrně vlijte do rozpálené pánve a nechte opéct ze spodní strany (asi 3 minuty podle intenzity ohně). Obsah pánve vyklopte na talíř nebo prkénko, otočte a neupečenou stranou dolů nechte omeletu sklouznout zpět do pánve. Dopečte z druhé strany a hotovou omeletu vyklopte na talíř. 

Omeletu můžete podávat ještě horkou a uvnitř vláčnou, nebo ji dopéct, nechat vychladnout a podávat zastudena nakrájenou na malé porce jako drobné pohoštění. 

Hugo Hromas

Michal "Hugo" Hromas se kuchařině věnuje více než 20 let. Od roku 2007 funguje na volné noze, jako "privat chef" (osobní kuchař) pod názvem Nomadis. Od jara do podzimu vaří pouze pod širým nebem a na otevřeném ohni. Nově je k vidění v pořadu Ze dvora na Stream.cz, ve kterém ukazuje skutečný život na českých farmách. V pořadu učí diváky také vařit z farmářských produktů. Jednoduše a chutně.

Více informací na: www.stream.cz/porady/ze-dvora

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Recepty na víkend