Trinxat s kapustou, kaprem, uzeným bůčkem a hříbky

Hugo Hromas (Ze dvora), 28.07.2019

Potřebné ingredience na 4 porce

  • 500 g brambor
  • 1/2 kapusty
  • 2 stroužky česneku
  • 200 g uzeného bůčku
  • 1 filet z kapra
  • 4 hřiby
  • sůl

Jako první si připravte kapra. Filet rozdělte na hřbetní část a břicho. Hřbetní část pokrájejte nožem na tenké, nedokrojené řezy, jen tolik abyste přeřezali hřbetní kůstky. Na filetu ponechte kůži zbavenou šupin. Oloupané a na kostky nakrájené brambory (varný typ B, nejlépe odrůda Prima Rosa) dejte vařit do osolené vody. Kapustu nakrájejte na proužky. Česnek oloupejte a nakrájejte na tenké plátky. Menší houby rozkrojte napůl, větší houby na tři silnější plátky. Uzený bůček nebo slaninu zbavte kůže a nakrájejte na silnější plátky (3-5 mm).

Jakmile jsou brambory uvařené, slijte polovinu vody a přidejte k bramborám kapustu. Nechte krátce spařit a slijte zbytek vody. Vařečkou rozbijte brambory a promíchejte je s kapustou.

Na horké pánvi opečte plátky uzeného bůčku, až pustí sádlo. Opékejte z obou stran dozlatova, potom vyndejte z pánve a ponechte stranou. Na vypečené sádlo z uzeného bůčku dejte opéct plátky česneku. Jakmile zezlátnou, přidejte brambory s kapustou. Je zvykem z bramborové hmoty s kapustou tvořit silnější placičky a opékat je z obou stran dozlatova, nebo můžete brambory s kapustou opéct v celku jako naše šťouchané brambory.

Na okraji pánve si zatím opečte osolené filety z kapra, napřed kůží dolů, jakmile zezlátne a je křupavý, otočte a dopečte z druhé strany. Stejně tak opečte plátky hub dozlatova a osolte je.

     

Hugo Hromas

Michal "Hugo" Hromas se kuchařině věnuje více než 20 let. Od roku 2007 funguje na volné noze, jako "privat chef" (osobní kuchař) pod názvem Nomadis. Od jara do podzimu vaří pouze pod širým nebem a na otevřeném ohni. Nově je k vidění v pořadu Ze dvora na Stream.cz, ve kterém ukazuje skutečný život na českých farmách. V pořadu učí diváky také vařit z farmářských produktů. Jednoduše a chutně.

Více informací na: www.stream.cz/porady/ze-dvora

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Recepty na víkend