Letní recepty na makové dobroty: makové krekry s quacamole

Jana Brožková (Bydlet.cz), 13.08.2019
Čas letních garden party je tady. Dejte si pauzu od grilovaného masa a připravte svěží lehké "zobání" ve stylu nachos, recept na makové krekry s quacamole se kterým zazáříte.

Základem receptu je lahodný mák, který má charakteristickou nasládlou chuť a vůni. Pro přípravu proto vybírejte ten český, který je kvalitní. S výběrem vám pomůže cechovní norma. Pokud koupíte balení s pečetí České cechovní normy, můžete si být jistí, že mák je vypěstovaný v České republice.

Recept na makové krekry s quacamole

Recept na makové krekry s quacamole

Znáte to taky? Máte na něco chuť, ale ne na nic velkého, prostě si jen tak uzobnout, ochutnat. Tak přesně tohle splňuje tento recept. Inspirací jsou mexické nachos, pouze kukuřičnou tortillu nahradily makové trojhránky z listového těsta.

10 osob      30 minut

Suroviny:

1 listové těsto

1 hrst celého máku

1 vejce

3 avokáda

2 rajčata

1 malá červená cibule

1 stroužek česneku

1 hrst koriandru

sůl, pepř

1 limeta

Postup:

Nejdříve si předehřejte troubu na 170 °C. Mezi tím si vyválejte listové těsto do tenka. Potřete rozšlehaným vejcem a hojně posypejte celým mákem. Z těsta pak pomocí nože či rádélka vykrajujte trojúhelníčky, které upečte do zlatova (3-5 min). Než makové „nachos“ vystydnou, stihnete připravit quacamole (avokádovou pomazánku). Zralé avokádo pomocí vidličky rozmačkejte na hrubou pastu. Přidejte na kostičky nakrájené rajče, které jste předem zbavili semínek, šťávu z limetky, posekaný koriandr, sůl, pepř a na drobno nakrájenou cibuli. Vše promíchejte a ihned podávejte.

Tip: Pokud budete quacamole podávat až za pár hodin, přikryjte ho potravinářskou fólii. Zamezíte tak přístupu vzduchu a následnému hnědnutí, ke kterému má avokádo sklony.

Pro makové recepty vždy používejte čerstvý kvalitní mák, nejlépe takový, který je označen Českou cechovní normou. Více informací o naší české tradiční plodině a další makové recepty najdete na www.nasmodrymak.cz

Názory na článek  Letní recepty na makové dobroty: makové krekry s quacamole
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Recepty na víkend