Steaky z hovězího masa, s chřestem ve slaninové košilce a restovanou hlívou ústřičnou

Markéta Höfferová (Kurzy.cz), 5.09.2019

Tip než začnete: při grilování hovězího masa vždy volte steaky tzv. “vyzrálé” (stařené). Steak si vždy připravte dostatečně vysoký a nikdy, ale nikdy z něj nesundávejte tuk – je to nositel chuti.

Ingredience: tomahawk steak, flank steak, rib eye steak, sůl, pepř, olivový olej, tymián, chřest a slaninu na plátky, hlívu ústřičnou.

Steaky si osolíme, opepříme a hned je dáváme na rozpálený gril. Grilujeme z každé strany do propečení dle vlastní libosti. Dá se využít jednoduchá pomůcka. Dotkněte se palcem jedné ruky malíčku, prsteníčku, prostředníčku nebo ukazováčku a druhou rukou zatlačte na část dlaně pod palcem. Tuhost vaší ruky při dotyku jednotlivých prstů s palcem by měla odpovídat tuhosti steaku:

  • palec - ukazováček = medium rare
  • palec - prostředníček = medium
  • palec - prsteníček = medium well
  • palec - malíček = well done

Před vyndáním masa z grilu si připravíme pekáč, do kterého nalijeme olivový olej, osolíme a opepříme jej a přidáme tymián. V této lázně si necháme maso odpočinout po vyndání z grilu přibližně 5 minut.

Chřest ve slaninové košilce
Z chřestu odřízneme (nebo odlomíme) spodní tvrdou část. Vezmeme si plátky slaniny a namotáme ji na chřest. A přendáme na rozpálený gril. Otáčíme dokud slanina nemá krásnou osmaženou barvu.

Restovaná hlíva ústřičná
Z hlívy ústřičné si odřízneme spodní “nožičky,” rozpálíme gril, přiložíme na něj pánev, kterou si promastíme olivovým olejem, přidáme hlívu ústřičnou a tymián. Restujeme, dokud nám hlíva nezhnědne.

Další recepty od Amerického barbera Kreiga Casebiera a Zdenka Marcína najdete v pořadu BBQ Saloon na Televizeseznam.cz

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Recepty na víkend