Pikantní kuřecí křídla s čerstvým salátkem

Markéta Höfferová (Kurzy.cz), 12.09.2019

Absolutní BBQ klasika jsou kuřecí křídla. Zkuste typický recept, o který se s námi podělil americký barber Kraig Casebier, známý mimo jiné ze show BBQ Saloon.

Ingredience: 1,5 kg kuřecích křídel, marináda, 250 ml pálivé omáčky (jemně pálivé), 100 ml podmáslí, sušený česnek, 1 dcl balsamico, 1dcl olivový olej, sůl, pepř.          

Výběr listových salátů: rukola, polníček, mangold, salát listový červený 
 
Z křídel za posledním kloubem odkrojíme špičky bez masa a zbylou část rozdělíme v prostředním kloubu napůl. Vezmeme si suroviny na marinádu a připravíme si zavírací igelitový sáček. Do něj nalijeme pálivou omáčku, podmáslí a přisypeme sušený česnek. Přidáme dovnitř kuřecí křídla a necháme odpočnout alespoň dvě hodiny. Rozpálíme si gril, přibližně na 150C, křídla grilujeme a otáčíme, dokud se na nich neudělá krásná kůrčička.          

Čerstvý salátek: První si připravíme dresink. Do hluboké mísy nalijeme balsamico. Poté se vezmeme metličku a pomalu přiléváme olivový olej za neustálého míchání. Opepříme, osolíme a odložíme do lednice. Salát do dresinku přidáváme až těsně před servírováním.             

Názory na článek  Pikantní kuřecí křídla se čerstvým salátkem
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Recepty na víkend