Pravý americký burger

Markéta Höfferová (Kurzy.cz), 13.09.2019

Základem šťavnatého burgeru je kvalitní maso. Pak už stačí jen sůl a pepř. A také opravdu dobrá hamburgerová bulka, ta udělá půlku úspěchu celého burgeru. Další tipy a recepty na gril najdete v show BBQ Saloon amerického barbera Kraiga Casebiera.

Ingredience: Mleté hovězí přední (v poměru maso tuk 80/20), pepř, sůl, hamburgerová bulka, máslo

Další ingredience dle chuti: majonéza, kečup, hořčice, kyselá okurka na jemná plátky, rajče na jemné plátky, červená cibule na jemné plátky, hlávkový salát, cheddar plátkový

Postup přípravy: Vezmeme hovězí maso, tak aby se nám vešlo akorát do dlaně a pořádně ho propracujeme. Nakonec z něj vytvarujeme hamburger přibližně 2 cm široký. Až poté teprve osolíme a opepříme. Na rozpáleném grilu grilujeme přibližně tři minuty z každé strany (pozn. pokud budeme chtít cheeseburger, tak po prvním otočení dáme na maso plátek cheddaru a necháme pěkně roztéct). Mezi tím si překrojíme bulku na půl a z každé strany potřeme máslem a dáváme na gril, kde ji necháme jen lehce zbarvit do zlatova.

Jakmile máme bulky pěkně osmahlé, můžeme začít kompletovat hamburger dle vlastní chuti. 

My si jednu část bulky namažeme hořčicí, druhou kečupem. Poté přidáme na spodní část bulky maso, na něj si přidáme pár koleček cibule, na ně rajče a nakonec kyselou okurku, podélně nakrájenou na jemné plátky. 
 
 
 

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Recepty na víkend