Co s dětmi doma? Napečte velikonoční perníčky

Školy jsou zavřené a děti doma jen sedí na mobilu nebo hrají počítačové hry? Nenechte je zakrnět a připravte aktivity, kterými je zabavíte. Promyslete denní řád tak, aby odpovídal jejich běžným aktivitám. Ráno je můžete nechat vypracovat úlohy ze školních pracovních sešitů, počítat příklady nebo připravit referát na téma, které je baví.

Doma s vámi děti mohou upéci velikonoční perníčky

Vyčleňte si však čas, kdy se jim budete věnovat. Berte to jako příležitost ke stmelení. Zabavit sebe i děti můžete třeba pečením velikonočních perníčků. Tím podpoříte dětskou kreativitu a zároveň budete mít nachystáno, až dorazí koledníci.

RECEPT NA VELIKONOČNÍ PERNÍČKY

Doba přípravy: 1 hodina

Suroviny:

140 g moučkového cukru

400 g hladké mouky

2 lžíce medu

100 g másla

2 vejce

1 lžička jedlé sody

2 lžičky perníkového koření

Královská glazura FunCakes z dortisimo.cz

Příprava perníčků:

V misce rozpustíme tuk s medem, přimícháme vajíčka, a nakonec sypké ingredience. Děti mohou odvažovat suroviny i míchat těsto. To pak nechte několik hodin odležet.

Z odleželého těsta společně vyválejte 3–5 mm silný plát a pomocí vykrajovátek vykrajujte perníčky ve tvaru mrkve, kuřátek, králíčků a kytiček. Můžete přidat i další tvary, které se budou dětem líbit. Vykrájené perníčky dejte péct do předehřáté trouby na 170°C dokud nebudou perníčky mírně růžové.

Pro dosažení lesklého povrchu potřete ještě horké perníčky rozšlehaným vajíčkem.

Zdobení:

Teď přichází na řadu ta nejzábavnější část jakéhokoliv pečení perníčků. Jejich nazdobení. Můžete připravit pár vlastnoručních předloh nebo si najít online ukázku zdobení, ale také jim můžete dát úplnou volnost a nechat je popustit uzdu fantazie.

Perníčky ozdobte buď cukrovou polevou z bílků nebo královskou glazurou, což je hotová poleva, která se jen vyšlehá s troškou vody a je tak jednoduchou alternativou, kterou děti zvládnou připravit úplně samy.

Pro dosažení veselých velikonočních perníčků si polevu či královskou glazuru rozdělte na několik částí a do každé zašlehejte jinou potravinářskou barvu – žlutou, zelenou, oranžovou, růžovou a jedna porce může zůstat čistě bílá na zajíčka a dozdobení zbylých perníčků.  

Olga Ceralová, cukrářka radí:

Perníčky z tohoto receptu jsou světlejší, pokud byste je ale chtěli mít o něco tmavší, stačí přidat lžíci kakaa.
Názory na článek
Na dané téma nejsou žádné názory.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Recepty na víkend