Kuchyňský robot dodá svaly, kuchař dovednost a suroviny - a je hotovo

Inzerce, 27.3.2020

Už naše prababičky a babičky si pomáhaly s přípravou na vaření a pečení moždíři a mlýnky, válečky a struhadly. I my je dnes používáme, i když ty starší už jsou spíše ozdobou na chalupách a v dalších kuchyních rustikálního stylu. Jenže pro přípravu i toho nejjednoduššího těsta je třeba velká síla a trpělivost, protože jednotlivé ingredience se musí dobře propojit a do těsta se musí dostat správné množství vzduchu, musí se propracovat… a to zkrátka trvá a je to fuška. Tak proč si to neulehčit?

Pokud použijete jako pomocníka robot kuchyňský, tak zatímco on pracuje za vás a plní zadaný úkol, vy můžete chystat dál a jen na něj občas dohlédnout, nebo doplnit materiál. Protože takový kvalitní kuchyňský robot dovede:

  • šlehat, míchat, hníst těsto
  • šlehat krém / šlehačku
  • umlít maso nebo i mák
  • mixovat polévku / krém nebo smoothie
  • některý i drtit /sekat led či ořechy
  • strouhat / krouhat zeleninu
  • pomoci s přípravou domácích těstovin
  • nebo třeba také odšťavňovat ovoce / lisovat citrusy

Vícefunkční robot je užitečným pomocníkem v každé kuchyni, zjednoduší přípravu těsta, jídel i nápojů. Jednotlivé značky a typy se liší v parametrech i funkcích, proto je důležité při výběru mít na mysli, co byste chtěli, aby robot za vás dělal a vybrali podle svých požadavků. Podívejte se tedy, co je součástí základní sady u robota, který se vám podle vašich kritérií líbí. A když tam nenajdete příslušenství, které jste chtěli, ještě se přesvědčte, zda nástavce, které umějí, co byste chtěli a potřebovali, nejde k danému modelu dokoupit.

Dále je určitě při výběru moudré nepustit ze zřetele příkon, aby toho váš domácí pomocníček hodně zvládl a vydržel se otáčet dlouho, ideálně 700 W a více, protože pořádně zpracovat objem tuhého těsta… co si budeme povídat, na tom se utahala nejedna hospodyně.

Robustnost přístroje a materiál, ze kterého je vyroben, také určuje nejen to, kolik robot bude stát, ale hlavně, jaký zápřah vydrží. Ano, ten celokovový bude dražší, ale ani kombinace plastu a kovu vás nezklame. A pokud je z plastu třeba mísa, tak tu občas vyměnit a při opotřebení zakoupit novou vás nezruinuje, nicméně některé modely mají z nerezu i mísu, nebo je mísa ze skla – to je také odolné a dobře se omývá.

A nejen materiál, i velikost mísy rozhoduje, zda budete s robotem spokojeni – můžete najít roboty s mísou o objemu zhruba od tří do sedmi litrů, dostačující pro běžnou rodinu je tak 4-5 l. Ale jestli pečete ve větším množství, třeba pro dospívající strávníky, tak větší mísa je lepší.

Když je robot těžší, je stabilnější při práci – nicméně je pak náročné ho po práci čistit, přenášet a uklízet – ale třeba ho jako designový doplněk budete mít stále na lince a nebudete ho muset stěhovat.

Dobrá je také možnost volby více rychlostí, protože takové promíchávání je lepší provádět jinou rychlostí, než třeba vyšlehávání – prostě každá činnost robota chce své a ve vhodné rychlosti to jde lépe a i výsledek je pak podle očekávání.

Některé přístroje mají i další speciální technologie a funkce, které brání jejich poškození a prodlužují jejich životnost, jako je třeba pojistka proti spuštění – ta zabrání náhodnému spuštění mixéru, nebo spuštění robota, když není dobře sestavený, pojistka proti přehřátí – když robot pracuje příliš dlouho a motor se nebezpečně zahřeje, nebo protiskluzové prvky – aby robot při práci necestoval a bez dozoru nespadl z pracovní plochy.Názory na článek
Na dané téma nejsou žádné názory.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie Kuchyně, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Kuchyně