Recept na svatomartinskou husu z kvalitního pekáče

Jana Brožková (Bydlet.cz), 30.10.2020

Listopadovou kulinářskou klasikou je svatomartinská husa. Pečení husy je proces, který je dobré neuspěchat. Během pečení tak budete mít čas věnovat se něčemu jinému. Stačí párkrát husičku v troubě navštívit, zkontrolovat ji, podlít a jedinkrát otočit. O zbytek se postará teplota, kvalitní suroviny a pořádný pekáč.

Svatomartinská husa s karamelizovanou cibulí

Svatomartinská husa s karamelizovanou cibulí

Recept je na přípravu 6 porcí s za dobu cca 360 minut.

Husa

Husa

4 kg

Rozmarýn

2 lžičky

Majoránka

2 lžičky

Jablka, hrušky

500 g

Sůl, kmín

dle chuti


Karamelizovaná cibulka

Červená cibule

1 kg

Sádlo z husy

100 ml

Červené víno

100 ml

Cukr krystal

200 g

Balsamico tmavé

200 ml

Sůl


Postup

Husu důkladně omyjeme a následně osušíme. Zevnitř i z venku ji důkladně osolíme, posypeme kmínem a vetřeme sušené bylinky. Do trupu husy vložíme dvě celá jablka případně hrušky. Vložíme ji do pekáče s varnou poklicí Aroma od Lamart a necháme ji přes noc v chladu.

Asi dvě hodiny před pečením husu vyjmeme z lednice a necháme stát při pokojové teplotě. Není dobré dávat maso přímo z lednice do trouby. Troubu předehřejeme na 130°C a husičku pečeme přikrytou asi 4-6 hodin. Husu pečeme prsíčky dolů a průběžně podléváme výpekem. Asi v polovině pečení husu otočíme na záda a dopékáme. Ke konci pečení odkryjeme varnou poklici a přidáme do pekáče zbylé hrušky a jablka nakrájená na kostky a společně dopečeme.

Na karamelizovanou cibuli si nakrájíme na plátky červenou cibuli. Na sádle necháme zkaramelizovat cukr do hněda, přidáme cibuli, na kterou se karamel okamžitě nabalí, a mícháme, dokud nám cibule nepustí vodu, ve které se karamel po chvíli rozpustí. Poté zalijeme vínem a balzamikovým octem a necháme odvařit. Podle chuti dosolíme.

Husu podáváme s bramborovým knedlíkem, lokšemi nebo bramborovými šiškami.

- Čím déle pečeme husu při nízké teplotě, tím více je po upečení krásně šťavnatá a maso jde krásně od kosti.

- K ovoci, které přidáme pod husu, můžeme přidat např. i sušené švestky

 

Pekáč s varnou poklicí Lamart Aroma o objemu 8,5l se hodí pro přípravu hus, kachen či jiného pečeného masa. Stejně dobře v něm jde připravit i větší množství zapékaných brambor či zeleniny.

 

Názory na článek  Recept na svatomartinskou husu z kvalitního pekáče
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Recepty na víkend