Ocenění Klasa získá nově sedmnáct výrobků

Dalších sedmnáct výrobků se může pyšnit značkou KLASA. S modro-červeným logem se spotřebitelé nově setkají například na vyzrálých hovězích steacích, pečené sedlácké klobáse nebo müsli tyčinkách a ovesných vločkách. Aktuálně je značkou KLASA oceněno celkem 965 produktů od 245 českých a moravských výrobců. 

Logo KLASA pomáhá spotřebitelům ve snadnější orientaci na trhu s potravinami a upozorňuje na kvalitu produktů. O tom, že vybrané výrobky mají na obalu značku KLASA, rozhoduje Hodnotitelská komise složená z odborníků v oblasti potravinářství. Udělení značky znamená ale pro výrobce závazek. Po celou dobu platnosti certifikátu musí totiž jejich výrobky splňovat kritéria, díky kterým jim komise značku udělila.  To kontroluje Státní zemědělská a potravinářská inspekce a Státní veterinární správa.   

Nově oceněnými výrobky jsou:

Kypřící prášek do pečiva

Amylon, a.s.

Některé české podniky patří ve svém oboru k nejstarším v Evropě. K těmto podnikům se řadí i ryze český potravinářský a škrobárenský výrobce – firma Amylon, a.s. Jeho tradice sahá až do roku 1891, nicméně samotný vznik firmy se datuje k roku 1912. Široký sortiment produktů zahrnuje například pudingy, dezerty, moučníky, škroby, bramborové a moučné směsi a také přípravky na pečení a vaření, jako je právě oceněný Kypřicí prášek do pečiva. Celý proces výroby i prodeje je řízen podle norem mezinárodního systému kontroly jakosti HACCP a IFS, díky čemuž je zaručena kvalita všech výrobků.

Pečená sedlácká klobása

Beskydské uzeniny, a.s.

Oceněná klobása s vysokým podílem vybraných částí vepřové kýty, má příjemnou chuť po pepři a zapečení. Je vhodná jak pro teplou, tak studenou kuchyni. Společnost z Beskyd s více jak 100letou tradicí se zabývá výrobou tradičních uzenářských výrobků i originálních specialit. Prioritou společnosti je vyrábět kvalitní výrobky z kvalitních surovin.

Lehké & Křehké vločky

Ovesné vločky jemné

Ovesné vločky jemné s vlákninou

Emco spol. s r.o.

Vločky se vyrábí z nejkvalitnějšího ovsa a v pokrmech vynikají výbornou nasákavostí a lahodnou chutí. Skvěle se hodí na přípravu ovesných kaší. Společnost Emco založil Zdeněk Jahoda v roce 1990. Tato česká rodinná firma se specializuje na výrobu kvalitních potravinářských výrobků odpovídajících zdravému životnímu stylu. Mezi nejoblíbenější výrobky společnosti se řadí mysli, vločky, kaše, sušenky a tyčinky. Dnes je Emco lídrem na tuzemském trhu a vyváží své výrobky do více než 50 zemí světa.

Fontana - pramenitá voda

FONTANA WATERCOOLERS s.r.o.

Tato kvalitní přírodní pramenitá voda pochází z chráněné přírodní rezervace Kokořínsko, která je uchráněna od zemědělské a průmyslové výroby. Díky pH 7,4 pomáhá vyvažovat kyselost v lidském těle a k zákazníkům se dostává bez jakýchkoliv úprav, přesně v tom stavu, v jakém ji příroda připravila. Společnost Fontana Watercoolers je český výrobce a distributor pramenité vody v barelech, poskytuje kvalitní výdejníky, kávovary i filtry k vodovodnímu řadu. Na trhu je již 22 let. Má 11 poboček po celém území ČR a jednu pobočku na Slovensku.

Steak z vysokého roštěnce Angus

Steak z nízkého roštěnce Angus

Steak z květové špičky Angus

Flank steak Angus

Hovězí vysoký roštěnec

Hovězí nízký roštěnec

Hovězí květová špička

Hovězí maso z pupku

MASO UZENINY POLIČKA, a.s.

Společnost je největší ryze český producent hovězího masa s dlouhodobě stabilní pozicí na trhu nejen v oblasti hovězího masa, ale také vepřového masa, masných výrobků a specialit v podobě hovězích vyzrálých steaků. Specializuje se na hovězí vyzrálé maso, ze kterého dodává nejen na český trh jednotlivé druhy steaků v podobě vakuově balených porcí.

Selské kuře

RABBIT Trhový Štěpánov a.s.

Oceněné Selské kuře vyniká delikátní chutí a pevnější strukturou. Jedná se o speciální plemeno pomalu rostoucích kuřat, která jsou chována na větším prostoru. Jejich výkrm trvá déle než 55 dní. Díky tomu dosahuje také o něco větší hmotnosti než běžně dostupná kuřata na trhu. Společnost byla založena v roce 1991 a orientovala se na zpracování králičího masa. Postupem času z malé firmy vyrostl zemědělsko-potravinářský celek, který využívá nejmodernější technologie v celém řetězci výroby a zpracování. Společnost klade důraz na sledování celého procesu výroby od rostlinné prvovýroby, přes výrobu krmných směsí, chov zvířat až po finální zpracování masa. Mezi finální výrobky patří především kuřecí maso, králičí maso, vepřové maso a vejce. Výrobky je možné zakoupit v síti maloobchodních prodejen.

Müsli tyčinky naslano RAJČE A BAZALKA bez lepku

Müsli tyčinky naslano SÝROVÉ bez lepku

SEMIX PLUSO, spol. s r.o.

Zapékané Müsli tyčinky naslano jsou vyrobené z bezlepkových ovesných vloček a klíčené červené čočky. Jsou křupavé, mají vysoký obsah vlákniny a jsou šikovným snackem do práce, na výlet, do auta, k pivu či vínu. Česká firma SEMIX PLUSO vyrábí pekařské směsi a cereálie již 25 let. Klade důraz na kvalitní suroviny, dynamický vývoj, inovace. Jako poděkování přírodě buduje mokřadní biotopy a pečuje o biodiversitu.

Další informace a kompletní seznam všech oceněných produktů najdete na stránkách www.eklasa.cz 


Lenka Rezková

tisková mluvčí SZIF
Názory na článek
Na dané téma nejsou žádné názory.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Tiskové zprávy