Poradíme, jak vybrat ten nejlepší kontaktní gril

Není žádným tajemstvím, že Češi milují grilování. Pokud si rádi připravujete maso v létě na zahradě na grilu, nemusí to být ale zároveň i ta nejzdravější varianta. Právě od toho tady jsou elektrické kontaktní grily, které dokáží zajistit zdravé grilování masa. Pochutnáte si tak na grilovaném mase, aniž byste se museli vystavovat veškerým negativům, která jsou s klasickým grilováním spojena. Výhodou elektrického kontaktního grilu je také skutečnost, že jej můžete využívat třeba doma.

Grilování i zapékání

Elektrický kontaktní gril má nejrůznější využití. Už z jeho názvu je patrné, že grilování probíhat kontaktně, přičemž se obvykle griluje z obou stran najednou. Oproti standardnímu grilu zde tak není pouze spodní deska, ale také příklopná horní část. Díky tomu je možné:

  • Grilovat z obou stran
  • Zapékat
  • Připravovat BBQ

Takový gril umožní nejen samotné grilování, ale také zapékání nebo BBQ grilování. Některé modely umožňují, že horní i spodní desku rozložíte do roviny, tak vám vznikne větší plocha pro klasické grilování. To využijete třeba tehdy, pokud vám přijde návštěva. Horní desku také často můžete nastavit, zda bude shora pokrm pouze nahřívat, nebo ji přímo přiklopíte.

Výhodou elektrického kontaktního grilu je nepochybně také to, že je mnohem skladnější, než klasický zahradní gril. Největší výhodu ale můžete jednoznačně shledat v té zdravotní stránce, protože zde není produkován žádný kouř.

S výběrem nejlepšího modelu vám pomohou recenze

Protože každý gril může nabídnout nejrůznější funkce a vybavení, přičemž se také grily nacházejí v různých cenových relacích, určitě budete chtít poradit s výběrem konkrétního modelu. V takovém případě se podívejte na nezávislé recenze na kontaktní grily, kde si uděláte více jasno v aktuální nabídce na trhu. Určitě se vyplatí podívat se na to, které modely patří u nás mezi nejpopulárnější a nejprodávanější.

Kromě klasických recenzí a testů vám mohou rozhodně pomoci také uživatelské recenze, které najdete typicky na srovnávačích cen. Díky nim si můžete přečíst praktické zkušenosti zákazníků, kteří si koupili konkrétní výrobek již před vámi. K nákupu můžete využít také slevové kupóny, například na Abkupony.cz.

Kde všude využijete kontaktní gril?

Už výše jsme zmiňovali, že u kontaktního grilu se počítá s využitím v domácnosti, protože zkrátka nekouří. Snadno na něm připravíte třeba rychlou svačinu, jako je například zapékaný toast. Používat jej můžete samozřejmě také na balkóně, pokud zde máte k dispozici elektřinu.

Mezi výhody kontaktního grilu patří jeho kompaktní rozměry, jak jsme zmínili již výše, což nahrává tomu, abyste si gril vzali sebou třeba na chalupu. Díky tomu si nemusíte pořizovat další gril a ušetříte. Kontaktní grily se ale běžně používají také venku, zejména potom v rozloženém stavu.

Podle čeho vybrat nejlepší gril?

Ačkoliv každý gril může disponovat různou výbavou, existují určité základní parametry, kterých bychom se měli při výběru držet. Co vše by měl váš kontaktní gril umět, se odvíjí od toho, jak budete gril používat. Důležité je:

  • Pro kolik lidí běžně grilujete
  • Četnost grilování
  • Kde budete grilovat

Pokud si odpovíte na tyto otázky, dostanete se k tomu, jak velký gril si máte pořídit, jaký by měl mít výkon a také jaké by měl mít rozměry, aby pro vás nebyly překážkou, pokud budete chtít gril třeba převážet.

Pokud hledáte spíše menší gril, může vám postačit plocha okolo 500 cm². Pokud chcete připravovat až 4 porce najednou, jsou vhodnější grily, které mají okolo 1000 cm². Ty největší grily vám pak nabídnou až 1800 cm². Důležitý je určitě také materiál grilovací plochy, kde nejčastěji se používá litina, ale také hliník, případně keramika či teflon. Třeba keramika je vhodná pro ty z vás, kdo chcete připravovat pokrmy opravdu zdravě, to znamená s minimem tuku.Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie Kuchyně, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Kuchyně