Ikea – obchodní dům, kompletní zařízení pro byt a dům, prodejny Praha, Brno, Ostrava, otevírací doba

logo IKEA

Základní informace                                                                            Obchodní domy >>

IKEA obchodní důmIkea je švédská nábytkářská firma, zaměřující se na prodej a výrobu levného nábytku a bytových doplňků s důrazem na design. Využívá nápadů a práce návrhářů a vývojářů z celého světa. Ikea klade důraz na inovace a šetrnost k životnímu prostředí. Vlastní a provozuje rozsáhlou síť prodejen v Evropě, Asii i v USA a Austrálii.

Oddělení IKEA

Haly a předsíně Ložnice Kuchyně
Dětská Ikea Jídelny Obývací pokoje
Pracovny Koupelny Ikea pro mladé

Historie Ikea

Společnost Ikea založil v roce 1943 ve Švédsku ve svých 17 letech Ingvar Kamprad. Zpočátku Ikea neprodávala nábytek, ale  drobné předměty, jako pera, tužky, zápisníky apod. Na prodej nábytku a zařízení domácnosti se začala Ikea specializovat až v padesátých letech. V roce 1953 na prodejní výstavě ve švédském Almhultu si poprvé zákazníci Ikea mohli nábytek prohlédnout a vyzkoušet ještě před objednáním. Do té doby byl nábytek prodáván zákazníkům pouze po telefonu a prostřednictvím katalogu.

Zanedlouho začala Ikea navrhovat svůj vlastní nábytek, čímž si si zajistila vlastní moderní design za dobré ceny. Další inovací bylo ploché balení výrobků, kterým Ikea docílila ideální skladnost.

V roce 1965 byl oteřen obchodní dům Ikea ve Stockholmu. Velké množství zákazníků vyvolalo problém,  jak je rychle a kvalitně obsloužit. Proto vznikl samoobslužný sklad, další z důležitých konceptů Ikea.

Počátkem osmdesátých let začal velký rozmach Ikea ve světe. Ikea naleznete ve 44 zemích, zaměstnává více než 100 000 lidí a ke koupi nabízí kolem 9 500 výrobků, které jsou identické ve všech obchodních domech Ikea po celém světě.


Prodejny a otevírací doba Ikea >>


Aktuální katalogy Ikea >>


OBCHODNÍ DOMY - KONTAKTY, OTEVÍRACÍ DOBA, ZÁKLADNÍ INFORMACE, HISTORIE

Asko
Baumax Bauhaus
Breno Datart Expert Elektro
Hanák Hornbach Ikea
Idea Jamall Jena
Jeko Jika Jysk
Kika Mountfield Obi
Okay Oresi Proton
Ravak Siko Sconto
Sykora XXXLutz

Oficiální stránky společnosti Ikea: www.ikea.cz