Obi – zahrada, technika, stavba a bydlení, prodejny Praha, Brno, Ostrava a další pobočky, otevírací doba

Obi

Základní informace                                                                             Obchodní domy >>

Obi obchodní dům

Obi je vedoucím představitelem evropských marketů se stavebními potřebami a potřebami pro kutily. Stálou nabídku tvoří služby. Patří k nim lepení hran, míchání barev, přířez dřeva a šicí centrum. Ke 450 prodejnám Obi patří i samostatný Ráj zahrádkářů. Mezinárodní řetězec zaměstnává v 549 pobočkách více než 30 000 pracovníků.                   Historie Obi

Úspěšnou historii  Obi marketů se stavebninami a potřebami pro kutily zahájila před více než 30 lety prodejna o ploše 870 m2, situovaná v nákupním centru Alstertal, Hamburg-Poppenbüttel.

Dr. Emil Lux a Manfred Maus vytvořili ve Wermelskirchen na konci šedesátých let obchodní model podle vzoru prodejen Do-it-yourself, které byly již dlouho úspěšně provozovány v USA, ale v Německu byly zcela nové. Tyto obchody nabízely pod jednou střechou veškerý sortiment pro práce, které si kupující mohli provádět sami. Do té doby bylo možné nářadí a hřebíky koupit výhradně v železářských potřebách, barvy a tapety ve specializovaném obchodě a dřevo u obchodníka se dřevem. Konečně si v Obi mohli zákazníci všechno obstarat na jediném místě.

O původu názvu Obi a logu společnosti panovaly vždy různé spekulace. Vysvětlení je prosté, Obi není zkratka, jde o fonetický přepis francouzsky vysloveného výrazu Hobby. Slovní a obrazová značka kterou Manfred Maus odkoupil od francouzských obchodníků,  je dnes registrovaná s výjimkou Francie na celém světě  jako značka pro stavebniny a potřeby pro kutily.


Otevírací doba Obi >>


Aktuální katalogy Obi >>


OBCHODNÍ DOMY - KONTAKTY, OTEVÍRACÍ DOBA, ZÁKLADNÍ INFORMACE, HISTORIE

Asko
Baumax Bauhaus
Breno Datart Expert Elektro
Hanák Hornbach Ikea
Idea Jamall Jena
Jeko Jika Jysk
Kika Mountfield Obi
Okay Oresi Proton
Ravak Siko Sconto
Sykora XXXLutz

Oficiální stránky společnosti Obi: www.obi.cz