Hypotéky v červnu bez dramat
Objem hypoték (nových, tj. bez refinancování) poskytnutých v červnu bankami a stavebními spořitelnami činil 29,4 mld. Kč.

Z toho plynoucí meziměsíční nárůst o 7,5 % byl pod průměrem (26 %) červnových meziměsíců z „normálních“ let 2017-2019. Po prvních pěti letošních měsících, kdy byly růsty spíš nad-normální, si tedy v červnu hypoteční trh vzal oddechový čas. I tak ale – právě díky silným předchozím měsícům – červnový meziroční nárůst objemu nových hypoték vyšel na impozantních 40 %.
Úrokové sazby nových úvěrů v červnu pokračovaly v mírném poklesu: tržní průměr skončil na úrovni 4,56 %, kdežto v květnu činil 4,6 %. Například ve srovnání s koncem loňského roku zjistíme pokles o 0,24 pb. Poklesy jsou jen velmi mírné, protože základna pro tyto sazby, tedy výnosy střednědobých českých státních dluhopisů (nebo téměř ekvivalentně střednědobé sazby IRS), se celkově také nijak výrazně nesnižují: například mezi loňským listopadem a letošním květnem výnosy 5letých státních dluhopisů klesly dokonce jen o cca šest setinek pb.

Česká spořitelna je bankou s nejdelší tradicí na českém trhu.
Téměř 200 let tvoří jeden ze základních pilířů českého bankovního systému. V
současnosti poskytuje služby pro přibližně 4,7 milionu klientů. Od roku 2000 je
součástí nadnárodní finanční skupiny Erste Group Bank.
Více informací na: www.csas.cz
Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem
Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie
Články Hypotéky
- Umělá inteligence brzy spotřebuje tolik elektřiny jako celé Japonsko. Právě ona ale už dnes pomáhá z existujících elektráren dostávat víc
- 5 rozšířených mýtů o fotovoltaice v Česku: Co je realita a co jen přežívající omyl?
- Projekt JITRO ve Vršovicích dokončil spodní stavbu. PSN současně dává do prodeje další jednotky
- 65 % Čechů uklízí pravidelně pod postelí
- Přijetí eura by v Česku ještě výrazněji zdražilo bydlení, dále by mohlo snížit porodnost, ukazuje mezinárodní výzkum. Koruna nyní funguje jako pojistka před dražším
- Kontrola potrubí může předejít zbytečným škodám i drahým opravám