Tiskové zprávy - bydlení, jak lépe bydlet

Je důležité, aby lidé mohli stárnout v komunitě a v místě, na které jsou zvyklí

8.4.2021

Česká populace stárne. V domovech pro seniory žije podle posledních statistických údajů více než 57 000 seniorů, což je cca 2,5 % z celkového počtu seniorské populace ČR, a jejich počet bude narůstat. Vytváření přívětivých a funkčních seniorských domovů s

Češi věří fotovoltaice, její rozšíření nezastavila ani pandemie

7.4.2021

V České republice bylo podle Solární asociace v minulém roce instalováno 6 293 nových solárních elektráren. Drtivou většinu z toho – celkem 4 846 kusů – tvoří střešní fotovoltaika na rodinných domech. Vzniklý instalovaný výkon 22,6 MWp znamená téměř dvojn

Češi recyklují světelné zdroje, které dosloužily nejvíce v Královéhradeckém kraji a Praze

30.3.2021

Domácnosti a firmy v loňském roce předaly k recyklaci 587 tun světelných zdrojů. „To představuje zhruba čtyři miliony kompaktních a lineárních zářivek, výbojek a LED světelných zdrojů,“ bilancuje loňské výsledky sběru...

Street-artová galerie ze stavebního plotu se vydražila

26.3.2021

Poprvé, podruhé, potřetí… prodáno za více než 1 milion Kč! Umělecká díla ze stavebního plotu v areálu River City Prague byla vydražena za účelem další kultivace veřejného prostoru.

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieVe dvorské zoologické zahradě utrácení zvířat nehrozí

25.3.2021

Vládní protiepidemická nařízení se dotkla i zoologických zahrad. Z důvodu výpadku příjmů z návštěvnické sezony zahradám dochází finanční možnosti. Ředitel Safari Parku Dvůr Králové nad Labem Přemysl Rabas upozornil, že situace může být zejména pro mal...

Značka Regionální potravina byla odebrána jednomu z medů pro vysoký obsah látky hydroxymethylfurfural

24.3.2021

O značku Regionální potravina přišel BIO MED KVĚTOVÝ od výrobce Ing. Dušana Michálka z Kyselky na Karlovarsku. Důvodem odebrání značky je vysoký obsah nepovoleného množství látky hydroxymethylfurfural (HMF).

Třídíme hodně, ale pořád recyklujeme málo

18.3.2021

Více než 90 % všech materiálů na světě pochází z primárních zdrojů. Státy Evropské unie se přesto zavázali, že do roku 2050 vybudují ekonomiku postavenou na cirkulárních principech.

Odpad třídíme dobře, ale v emisích na jednoho obyvatele jsme čtvrtí nejhorší v Evropě

14.3.2021

Češi jsou co do třídění pátou nejlepší zemí v Evropě, za rok každý z nás vytřídí v průměru 51,3 kilogramů recyklovatelného odpadu. V čem ale zaostávají je zpracování bioodpadu a využití zelené energie v domácnostech.

Jarní úklid na ulicích: neuklizený štěrk, písek a zbytky soli po zimě škodí zdraví

14.3.2021

V zimě bylo na ošetření silnic a chodníků použito velké množství posypových materiálů, štěrku, písku a posypové soli. Protože mají lidé v zimě menší potřebu venku uklízet, je jarní úklid náročný.

Evropský týden mozku: duševní a fyzické zdraví spolu úzce souvisí

8.3.2021

Souvislost duševního a fyzického zdraví nelze opomíjet. Je známo, že nemocní lidé čelí většímu riziku zhoršení duševního zdraví než lidé zdraví. A platí to i naopak – chatrné duševní zdraví je rizikovým faktorem pro vznik chronické fyzické nemoci.

Záhadný monolit se objevil v Tečovicích, teď je možné ho vydražit na Aukru

4.3.2021

Mystické monolity se po světě objevují už nějakou dobu, v České republice byl první spatřen na poli za obcí Tečovice v noci 11. prosince 2020 a vyvolal řadu diskuzí. Dnes začíná na Aukru charitativní aukce originálního tečovického monolitu.

Snížit spotřebu pitné vody můžeme o polovinu, pomohou chytré technologie a využití šedých vod

28.2.2021

Po výrazném poklesu na začátku tisíciletí se spotřeba pitné vody v posledních letech ustálila okolo 90 litrů na člověka. Experti však uvádí, že do budoucna je možné spotřebu snížit i o další čtvrtinu.

Nakupujte bezobalu, protože zatím na každého z nás připadá 550 kg vyhozených obalů ročně!

25.2.2021

Věděli jste, že na jednoho Čecha připadá zhruba 550 kg vyhozených obalů a dalšího odpadu z domácnosti za rok? Jedním ze způsobů, jak alespoň částečně zredukovat takové množství, je pořizovat co nejvíce potravin v bezobalové verzi.

Způsob bydlení se za 20 let změnil. Na koupelnu nebo počítač se už sčítání ptát nebude

25.2.2021

Za poslední dvě dekády doznal životní styl Čechů dynamických změn. Roste průměrná obytná plocha bytů, klesá počet osob v jedné domácnosti. Dnes už má většina bytů koupelnu a splachovací záchod, stejně jako internet. Obrázek o tom, jak bydlíme a žijeme,...

Jaká bude první divadelní hra, kterou napsala umělá inteligence?

23.2.2021

„Projekt vznikl ve spolupráci Švandova divadla, Matematicko-fyzikální fakulty UK a DAMU. Cílem bylo prozkoumat, jak se vlastně umělá inteligence chová a nakolik je schopná vytvořit použitelný divadelní text.