Tiskové zprávy - bydlení, jak lépe bydlet

Jedenáctý ročník soutěže Stavby s vůní dřeva 2023 zná své vítěze

22.9.2023

Slavnostní vyhlášení oborové studentské soutěže Stavby s vůní dřeva odtajnilo oceněné projekty a vítěze pro rok 2023. Letošního ročníku se zúčastnilo 60 českých a slovenských studentů z 11 českých a 3 slovenských fakult, kteří zpracovali 52...

Výrobní závod tepelných čerpadel firmy STIEBEL ELTRON v německém Holzmindenu dne 6. 9. 2023

20.9.2023

Redakce Bydlet navštívila výrobní závod tepelných čerpadel firmy STIEBEL ELTRON v německém Holzmindenu dne 6. 9. 2023 Společnost je předním výrobcem tepelných čerpadel, ohřívačů vody, větracích systémů a přístrojů pro elektrické vytápění.

Zásoby plynu v Česku k 17. září dosahují téměř 96% naplněnosti zásobníků - ČEPS přebral RWE Gas Storage CZ

19.9.2023

Stav zásob plynu se v ČR opět navýšil, vyplývá to z dat zásob plynu pouze pro potřeby ČR . Došlo k navýšení kapacity zásobníků RWE o 214 GWh , proto ve statistice klesla procentuální naplněnost i přesto, že absolutní rostla .

Na Ostravsku stoupla i přes finanční krizi spotřeba teplé i studené vody

18.9.2023

Spotřeba teplé i studené vody v bytech, které spravuje ostravská společnost Správa investic a nemovitostí (SIAN), i přes finanční krizi neklesá. Meziročně dokonce mírně stoupla. Správa investic a nemovitostí je největším specialistou na investiční...

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieChystáte se koupit družstevní byt? Hypotéka může být problém

18.9.2023

Během hledání nového bytu k nastěhování mohou zájemci na realitních portálech narazit na levnější varianty v podobě družstevních bytů. Pokud ale kupující nemají k dispozici hotovost a musí nový byt financovat úvěrem, mohou narazit na problém.

Nejdražším masově populárním kolektivním sportem je lední hokej, za jehož provozování utratí 61 % hráčů ročně více než 18 tisíc

17.9.2023

Sportovci vynakládají za provoz sportu a vybavení nemalé výdaje. Nejčastěji (30 %) za obuv, oblečení, výzbroj, výstroj nebo další specifické vybavení pro sport utratí 2 až 5 tisíc Kč ročně, 27 % pak 5 až 10 tis Kč ročně.

Jak AirBnb ovlivňuje bydlení v Praze: Pomohou nové regulace EU?

15.9.2023

V posledních letech se platforma AirBnb stala jednou z alternativ ubytování po celém světě, a Praha není výjimkou. Tato platforma umožňuje lidem pronajímat své nemovitosti turistům a cestovatelům, kteří hledají něco jiného než tradiční hotely.

Pokles výroby stavebních hmot je varující a mohl by být počátkem hlubší krize - Svaz stavařů

15.9.2023

Na začátku září proběhlo jednání expertní skupiny Svazu podnikatelů ve stavebnictví pro stavební hmoty a materiály . Zástupci tohoto důležitého segmentu stavebnictví, které se v posledních letech musí vyrovnávat s různými překážkami, řešili aktuální&helli

Rozhodujete se pro tepelné čerpadlo? Přinášíme důležité parametry pro výběr tepelného čerpadla

15.9.2023

Tepelná čerpadla v posledních letech nahrazují jiné zdroje tepla, využívající například spalování fosilních paliv. Pro ekonomicky i ekologicky šetrnější typ vytápění a ohřev vody se rozhoduje stále větší počet zákazníků, přičemž z celkového počtu...

Budoucnost je v rukou šikovných studentů, ukázal čtrnáctý ročník „Soutěže o nejlepší projekt“ společnosti Wienerberger

15.9.2023

Léto není jen časem prázdnin a dovolených, ale tradičně se také schází odborná porota nad projekty studentů středních stavebních škol v rámci Soutěže o nejlepší projekt společnosti Wienerberger, producenta vysoce kvalitních cihelných systémů Porotherm.

Zásoby plynu v Česku k 12. září dosahují téměř 96% naplněnosti zásobníků

14.9.2023

Stav zásob plynu se v ČR opět navýšil, vyplývá to z dat zásob plynu pouze pro potřeby ČR . Došlo k navýšení kapacity zásobníků RWE o 214 GWh , proto ve statistice klesla procentuální naplněnost i přesto, že absolutní rostla .

Předinvestiční prověrka v moderní éře: jak digitalizace ve spojení s ESG pomáhá při prodeji nemovitostí

13.9.2023

Před každým strategickým rozhodnutím, jakým je prodej či nákup nemovitosti, je obvyklé posoudit související rizika. Pouze komplexní znalost aktuálního stavu budovy totiž umožňuje identifikovat technická rizika a vady, které nejsou na první pohled zřejmé.

Hliník je 100% recyklovatelný, neztrácí přitom na kvalitě. Češi ho ale neumí třídit

13.9.2023

Hliník je v Čechách stále trochu opomíjený materiál. Recyklace hliníku přitom vyžaduje pouze 5 % energie ve srovnání s jeho primární produkcí. Je také násobně levnější než výroba nového a recyklovat se dá v podstatě donekonečna.

Čtyři z pěti nových kávovarů jsou automatické. Lákají na levnější provoz

13.9.2023

Spotřeba kávy v Česku dlouhodobě roste a spolu s ní stoupá i obliba domácích kávovarů. Z dat maloobchodního prodejce DATART vyplývá, že trh v posledních několika letech ovládly automatické kávovary, které z něj postupně vytlačují své kapslové alternativy.

Praha se letos rozrostla o 16 tisíc lidí, na jeden zahájený byt připadá přes sedm nových Pražanů

12.9.2023

Nejvyšší platy, nejlepší možnost profesního uplatnění, nejbohatší kulturní a sportovní vyžití. Nejen tyto přednosti lákají do českého hlavního města stále více lidí a tento trend nekončí.