Stavební výroba podle odborníků ze společnosti BAK v příštím roce klesne o více jak pět procent
PRAHA (MEDIAFAX) - Podle odborníků ze stavební společnosti Budovy a konstrukce (BAK) dojde v roce 2009 k propadu stavební výroby o více jak pět procent. Pro agenturu Mediafax to ve čtvrtek uvedl obchodní ředitel BAK Radek Mrázek.
"Pokles stavební výroby úzce souvisí s výkonem celé národní ekonomiky, která vykazuje klesající tendence. Naše čísla hovoří o propadu zhruba 5 až 10 procent," řekl Mrázek.
Snížení se podle Mrázka projeví zejména v bytové výstavbě, administrativních projektech, zčásti ale i ve výrobních a logistických halách.
Společnost BAK vznikla v roce 1991 privatizací státního podniku Pozemní stavby Hradec Králové založeného v 50. letech minulého století. BAK navázal na více než 40letou zkušenost s rozsáhlými investičními projekty realizovanými zejména v regionu východních Čech. V současné době zaměstnává kolem 600 zaměstnanců, kteří stojí za realizací staveb po území celé České republiky. V letošním roce předpokládá firma BAK objem stavební výroby ve výši 3,3 miliardy korun. Na rok 2009 je podle Mrázku ve firmě již zajištěn výrobní program ve výši 2,2 miliardy korun.
Alena Klímková, klimkova@mediafax.cz
Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem
Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie
Články Reality
- Areál bývalého pražského Kovošrotu ožívá. Na místě původního brownfieldu začala výstavba moderního průmyslového parku Panattoni Business Park Prague I
- Inflace v květnu dosáhla 2,1 procenta, zdražovaly pohonné hmoty i náklady na bydlení
- Poslanci se budou zítra opět zabývat rozsáhlou novelou stavebního zákona. Podaří se jim na čtvrtý pokus uzavřít druhé čtení této normy? Zuzana Mrázová /ANO/, ministryně pro místní rozvoj (10. 6. 2026) (audio)
- Projekt JITRO ve Vršovicích dokončil spodní stavbu. PSN současně dává do prodeje další jednotky
- Přijetí eura by v Česku ještě výrazněji zdražilo bydlení, dále by mohlo snížit porodnost, ukazuje mezinárodní výzkum. Koruna nyní funguje jako pojistka před dražším
- Až 2 miliony bezúročně na renovaci. Co přináší Nová zelená úsporám 2026?