Nabídka nových kancelářských ploch v 1H klesla o 40%
Dle zprávy deníku Lidové noviny klesla nabídka nových kancelářských prostor za 1H09 o 40%. Důvodem je pokles poptávky po nových kancelářích v době ekonomického poklesu. Zástupce společnosti King Sturge dodal, že letos bude dokončeno pouze 9 velkých administrativních projektů, loni jich bylo 18. Podle odborníků by se příští rok měla nabídka stabilizovat. Podle zástupců developerů by se mohla situace zcela změnit v roce 2011, kdy by mohla začít nabídka kancelářských prostor chybět kvůli poklesu nabídky v letech předchozích. V roce 2011 tak zástupci developerů očekávají nedostatek volných kancelářských ploch. Podle našeho názoru bude situace záviset hlavně na ekonomické kondici nájemců, což je nyní těžké odhadnout. Podle našeho názoru bude ekonomický růst v ČR pozvolný.
Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem
Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie
Články Reality
- Areál bývalého pražského Kovošrotu ožívá. Na místě původního brownfieldu začala výstavba moderního průmyslového parku Panattoni Business Park Prague I
- Inflace v květnu dosáhla 2,1 procenta, zdražovaly pohonné hmoty i náklady na bydlení
- Poslanci se budou zítra opět zabývat rozsáhlou novelou stavebního zákona. Podaří se jim na čtvrtý pokus uzavřít druhé čtení této normy? Zuzana Mrázová /ANO/, ministryně pro místní rozvoj (10. 6. 2026) (audio)
- Projekt JITRO ve Vršovicích dokončil spodní stavbu. PSN současně dává do prodeje další jednotky
- Přijetí eura by v Česku ještě výrazněji zdražilo bydlení, dále by mohlo snížit porodnost, ukazuje mezinárodní výzkum. Koruna nyní funguje jako pojistka před dražším
- Až 2 miliony bezúročně na renovaci. Co přináší Nová zelená úsporám 2026?