Dlouho spíte? Může vám hrozit vážná nemoc!

Rubrika: Tipy a triky
Mediafax (Mediafax), 26.02.2017

Pravidelný spánek delší než devět hodin může být nejen spouštěcím mechanismem, ale také varovným příznakem rozvíjející se demence. Vyplývá to z nově zveřejněné studie amerických vědců.

To, že se ani po kvalitním spánku nemůžete vybelhat z postele, může být podle expertů prvním ze symptomů Alzheimerovy choroby. Objeví se ještě dřív, než se mozek začne měnit a demence se projevovat. Bylo prokázáno, že riziko Alzheimera nebo jiné formy demence je u spáčů dvakrát tak vyšší, než u jiných lidí, informuje britský Independent.

"Výzkum ukázal, že lidé, kteří spí déle, mají problém s myšlením a pamětí," sdělil doktor Matthew Pase z Bostonského univerzitního ztravotnického centra. "Jiné výzkumy ukázaly, že poruchy řeči mohou vést až k Alzheimerovi," dodal.

Aby svou teorii dokázali, udělali odborníci výzkum na 2400 pacientech zaregistrovaných ve středisku Farmingham Heart Study. Spánek monitorovali u pacientů starších 72 let po dobu 10 let, objevili 234 případů demence.

"Ačkoli i nepravidelný spánek může být příznakem demence, příznaky se mohou objevit mnohem dřív. Mohou to být třeba občasné výpadky paměti v nižším věku," sdělila Rosa Sancho z Výzkumného centra v Anglii. "Tento výzkum byl sice uskutečněný na základě vlastních prohlášení pacientů, které nejsou vždy úplně spolehlivé, přesto se tím budeme i nadále zabývat," dodala. 

Názory na článek  Dlouho spíte? Může vám hrozit vážná nemoc!
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tipy a triky