Okénko bydlení

Okénko bydlení

Snadná náhrada litinových radiátorů

22.9.2023

Nahradit staré novým může být někdy komplikované. Ne však u článkových radiátorů, pokud zvolíte jejich správnou alternativu. Klasické litinové radiátory, typické pro panelové domy, se dříve neprodávaly podle výšky, ale podle boční rozteče připojení.

Klimatický modul jako trvale úsporné řešení

20.9.2023

Optimální klima v interiéru zajistí centrální systém řízeného větrání s rekuperací tepla s nadstavbou v podobě klimatického modulu, který díky schopnosti dodatečně upravovat přívodní vzduch umožňuje uživatelům kontrolu nad jeho teplotou i vlhkostí.

Způsob vytápění radiátorů a možnosti jejich připojení pro bezproblémovou instalaci

15.9.2023

Z pohledu možných způsobů vytápění mohou být radiátory na teplovodní, kombinovaný i čistě elektrický provoz. elektrický radiátor Zehnder Yucca Asym V případě kombinovaného provozu je radiátor v topné sezóně vytápěn teplovodní soustavou, mimo sezónu&hellip

Jen ta nejkvalitnější tepelná čerpadla opravdu šetří drahou elektřinu

13.9.2023

Chcete tepelné čerpadlo a nevíte, jaké zvolit? Sledujte více na kvalitu a životnost než jen na cenu.

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieNepodceňte správný výběr radiátorů. Pomůže vám online konfigurátor.

13.9.2023

Ventily a termostatické hlavice Zehnder lze barevně sladit s radiátorem. Bytové a koupelnové radiátory byly dříve považovány za ryze funkční interiérové prvky bez estetického aspektu. V současné době však přebírají také roli designového doplňku.

Klimatický modul v létě dochlazuje, v zimě dohřívá

4.9.2023

Efektivním způsobem zajištění optimálního klima v novostavbě, ale i v domě po komplexní rekonstrukci, je centrální řízené větrání. Se zvyšujícími se nároky na neprůvzdušnost domu a efektivitu využívání primárních energií při vytápění však stoupají i&helli

Zemní čerpadla jsou úspornější a spolehlivější než vzduchová

17.8.2023

Zvažujete tepelné čerpadlo a váháte, zda typ země/voda neb vzduch/voda? V IVT se jednoznačně kloníme k zemním čerpadlům, tedy systému země/voda. Důvody jsou jasné: přináší o 20–40 % větší úspory elektřiny, je tišší, spolehlivější a má delší životnost.

Nové dotace od září: plusy a mínusy

24.7.2023

Dotace programu Nová zelená úsporám budou mít od září nové podmínky. Dobré i špatné. Vyvolávají otázky budoucích žadatelů i dodavatelů. Jak to v IVT Tepelná čerpadla vidíme? Co lze dělat už nyní? Co se vyplatí a s čím neotálet?

ČSÚ zveřejnil údaje o způsobu bydlení vzešlé ze Sčítání 2021

27.7.2022

V souvislosti s dříve publikovanými údaji o bytech zveřejnil ČSÚ také základní údaje o způsobu bydlení obyvatelstva.

Je nájemní bydlení ještě srovnatelné se splátkou za hypotéku?

31.5.2022

V Ostravě a Olomouci jsou náklady na vlastní bydlení v podobě měsíčních splátek hypotéky stále srovnatelné s měsíčními platbami na nájemní bydlení. Například u bytu v Olomouci kategorie 1+kk lidé zaplatí za nájem průměrně 9 500 korun. Splátka 90% hypotéky

Na vlně Wabi Sabi - vneste do svého domova jednoduchost a krásu bydlení

6.4.2022

Nemáte rádi sériově vyráběný nábytek a nebaví vás ladit každý detail podle katalogů s bytovou inspirací? Preferujete raději originální řešení? Pak je tento styl určený právě pro vás.

Stavění jako rodinná záležitost

10.12.2018

Rodinný dům v Bratislavském kraji je zvláštní hned v několika ohledech – celý se realizuje ze systému Ytong, včetně vnitřních a vnějších povrchových úprav. Jeho výstavba je skutečně rodinnou záležitostí –projekt podpořil bratr budoucí majitelky, jeden z..

SCHODIŠTĚ YTONG – masivní schodiště na míru

5.12.2018

Do systému stavebních komponentů Ytong patří i schodiště na míru. Jednotlivé stupně jsou podle projektové dokumentace nařezané přesně podle zadání, prováděcí dokumentace a doprava je v ceně.

Pět nejdůležitějších otázek pro budoucí stavebníky

21.11.2018

Jak jsme stavěli dům je příběh, který během života budete povídat mockrát. Nejdřív všem přátelům, známým a rodině, pak svým dětem a jejich dětem…Určitě znáte podobné historie s lepším či horším koncem.

Jednovrstvé pasivní budovy? Současná běžná praxe

24.10.2018

Pojem „pasivní dům“ se u nás usadil v odborné i laické terminologii již před lety. Jeho popularitě napomohla unijní legislativa z roku 2008 s předpisem požadavku poklesu emisí C02 o 20 % a současně zvýšení podílů obnovitelných energií také o 20 %, obojí..