Okénko bydlení

Okénko bydlení

Vilu Hany a Edvarda Benešových vytápí radiátory Zehnder Charleston

23.2.2024

Dvoupatrová vila v jihofrancouzském stylu uprostřed rozlehlé udržované zahrady… Na území jihočeského města Sezimovo Ústí sídlí část historie někdejšího Československa – Vila Hany a Edvarda Benešových.

Pro nárůst cen FVE napříč trhem aktuálně neexistuje důvod

15.2.2024

Navzdory poplašným zprávám v některých médiích není podle zástupců společnosti Schlieger pro navyšování cen fotovoltaických elektráren v nejbližších měsících letošního roku důvod.

Která strategie u nemovitostí zvítězí

13.2.2024

Po loňském propadu prodejů nemovitostí se začíná trh pomalu dávat do pohybu. V ČSNF sledujeme větší zájem o naše projekty a prohlídky nemovitostí, ale také se prodlužuje proces nákupu nemovitosti.

Řízené větrání: Jak je to doopravdy s hlukem a přeslechy mezi místnostmi?

8.2.2024

Ohledně řízeného větrání panuje řada předsudků. A mezi ně patří i ty o hlučnosti celého systému. Kvalitní větrací jednotky jsou však konstrukčně uzpůsobeny pro minimální hlučnost, ty nejlepší jsou prakticky neslyšné i při vyšších výkonových stupních.

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieZdravý a kvalitní vzduch je základ. Zbavte se předsudků o řízeném větrání

2.2.2024

Velice častou, a přitom mylnou představou ohledně řízeného větrání je, že se jedná o nečistou technologii pracující s vydýchaným vzduchem v uzavřeném systému, čímž je podporován růst plísní a šíření bakterií.

Čekat na pokles cen se nemusí vyplatit

1.2.2024

Nedostatečná výstavba nových bytů a domů je jedním z důvodů vysokých cen nemovitostí v Česku. Podle Českého statistického úřadu se každý rok na území ČR – České republiky postaví přes 40 tisíc nových bytů. Analytici uvádí, že by se muselo každý rok v ČR z

Ocelové článkové radiátory – tradice, která drží krok s moderními trendy

30.1.2024

Ačkoliv se vyrábí už téměř 100 let, mají ocelové článkové radiátory stále co nabídnout. Skutečnost, že jsou tyto radiátory na trhu už tak dlouhou dobu, jen podtrhuje jejich jedinečnost.

Řízené větrání a povětrnostní vlivy. Předsudek č. 3: Průvan

25.1.2024

Konkrétně: Hned dvojí - Řízené větrání způsobuje průvan a Řízené větrání nefunguje, protože bez průvanu se větrat nedá

Buďte v zisku. Využívejte řízení fotovoltaické elektrárny a tepelného čerpadla umělou inteligencí!

23.1.2024

Pokud jste se rozhodli pořídit fotovoltaickou elektrárnu, nejvýhodnější je její pořízení a provoz kombinovat i s tepelným čerpadlem. Proč? Jednoduše znásobíte efekt produkce vlastní elektřiny a ještě více ušetříte.

Řízené větrání a povětrnostní vlivy. Předsudek č. 2: Řízené větrání nefunguje v extrémním počasí

17.1.2024

Co se týče podnebí, se zvyšujícími se teplotními výkyvy je větrání okny čím dál méně efektivní. V některých zemích větrání okny už není ani možné: ať už z důvodu extrémního horka, anebo naopak zimy / mrazu, případně období dešťů, kdy je vlhkost extrémní&h

Jak na radiátory v podkroví?

12.1.2024

Při rekonstrukci staré půdy na obytné podkroví je nedílnou součástí zajistit jeho vhodné vytápění. Plánování vodovodních rozvodů i elektroinstalace je v tomto specifickém prostoru náročným úkolem.

Řízené větrání a povětrnostní vlivy. Předsudek č. 1: Nelze otevřít okna

3.1.2024

Snad nejčastějším předsudkem ohledně řízeného větrání s rekuperací ve vztahu k povětrnostními vlivům, je, že v domě s nainstalovaným systémem řízeného větrání nemůžete otevírat okna. Mylná je pak i představa, že větrací systém přirozeným větráním trpí.

Podlehnout předsudkům se nevyplatí… rekuperace ano!

29.12.2023

Předchozí zkušenost se zastaralými technologiemi, nevhodný výběr jednotky či nesprávné nastavení celého systému… To jsou důvody, proč kolem řízeného větrání s rekuperací tepla stále panuje řada předsudků.

A.I. ready! Schlieger investuje desítky milionů do umělé inteligence

28.12.2023

Česká společnost SCHLIEGER představila nové portfolio produktů OZE, jejž bude od příštího roku řídit umělá inteligence. SCHLIEGER vložil do vývoje umělé inteligence desítky milionů korun.

Radiátor jako dělicí prvek v koupelně

21.12.2023

Oddělení umyvadla od vany či od klozetu, anebo jen vytvoření určité zóny v koupelně… i to zvládnou moderní otopná tělesa. Některé typy designových radiátorů je totiž možné kromě rovnoběžného zavěšení upevnit i kolmo na zeď a opticky tak rozdělit prostor&h