Okénko Bydlet.cz

Okénko Bydlet.cz

Pod horou bude živo

10.6.2024

Investiční skupina ČSNF se zaměřuje na výstavbu developerských projektů v České republice, hlavně na okrajové části Prahy a krajská města. Vychází to z vyšší poptávky a dostupnějších cen pro zájemce o nemovitosti. Je tam i větší zájem ze strany vedení obc

9 tipů, jak ušetřit na půjčce do bytu

3.6.2024

Půjčka na vybavení bytu, na drobnou rekonstrukci v interiéru, či na úpravy okolo domu. Zjednodušeně jí říkejme půjčka do bytu. Možná o ní právě uvažujete, a tak oceníte tipy, jak na takovém úvěru ušetřit. Možností je totiž víc.

Podpojištění: Skryté riziko, které může ohrozit váš majetek

31.5.2024

Rostoucí ceny nemovitostí jsou pro mnoho majitelů důvodem k radosti. Proč by taky ne. Stoupající hodnota domů a bytů zvyšuje jejich majetek. Tento pozitivní vývoj má však i svou stinnou stránku – podpojištění.

Našli jste o dost levnější hypotéku? S refinancováním neváhejte

21.5.2024

Refixovali jste během období extrémně drahých hypoték? Možná by se teď vyplatilo refinancování. Sazby již klesly, místy o více než tři procentní body. Nebo vám právě teď končí fixace, ale banka se nemá k výhodné nabídce do další fixace? Ukážeme, co dělat

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieFinancování bydlení: Hypotéka, nájem nebo družstevní bydlení?

19.5.2024

Jak ideálně řešit své budoucí bydlení? Hypotéka, nájem, nebo družstvo? To je otázka, kterou si klade mnoho mladých lidí. Odpověď na ni není jednoduchá a závisí na osobních preferencích, finančních možnostech a budoucích plánech.

Péče o zahradní nábytek prodlouží jeho životnost

7.5.2024

Zahrada je bezesporu místo, kde v teplých měsících chceme trávit co nejvíce času. Ať už jde o relax s rodinou nebo populární práce na home office, neobejdeme se bez zahradního nábytku.

Půjčka na vybavení bytu: kolik stojí a jak velké jsou splátky?

6.5.2024

Půjčka na vybavení bytu patří do skupiny takzvaných zdravých půjček. Co to znamená? Jde o zadlužení, které dává smysl. Podívejte se, kolik teď stojí úvěr na nábytek, koberce nebo i elektroniku do domácnosti. Ukážeme, s jak vysokými splátkami počítat.

Bankovní, či nebankovní hypotéka: Jak se rozhodnout?

3.5.2024

Pokud přemýšlíte o tom, jak financovat své nové bydlení, možná budete hledat odpověď na otázku, jaký je vlastně rozdíl mezi bankovní a nebankovní hypotékou. Obě možnosti mají své výhody a nevýhody, a jak už to v životě bývá, je důležité pečlivě...

Získejte ze sluníčka díky fotovoltaice maximum

29.4.2024

Podobně jako každá nemovitost vyžaduje pravidelnou údržbu i fotovoltaická elektrárna na ni instalovaná. Především samotné fotovoltaické panely je vhodné kontrolovat a čistit minimálně jednou ročně. Pomáhá to udržet celý systém v optimálním stavu.

Rekonstrukce z dotací: Jak na to?

27.4.2024

Sníte o nové koupelně, o moderní kuchyni, útulném obývacím pokoji nebo o ekologičtějším bydlení? Stát nabízí několik typů dotací na rekonstrukce rodinných domů a bytů, které vám pomohou vylepšit bydlení a ve výsledku také ušetřit.

Rekonstrukce na splátky: pro a proti

22.4.2024

Rekonstruovat bydlení není hračka. Ani po stránce věcné, ale ani po stránce finanční. Zatímco věcnou stránku si může pod patronát vzít specializovaná firma, s finanční částí rekonstrukce si můžete nechat pomoci od banky (či licencované nebankovky).

5 tipů pro úspěšné pořízení prvního vlastního bydlení

17.4.2024

Pořízení vlastního bydlení není jen velkým krokem, pro mnoho lidí je to také životním cílem. Proto je důležité se na tuto událost důkladně připravit. Pokud se chystáte na koupi svého prvního bytu či domu, správná příprava je klíčem k úspěchu.

20 kroků k vlastní fotovoltaické elektrárně

10.4.2024

Pokud jste se rozhodli pořídit fotovoltaickou elektrárnu nebo tepelné čerpadlo, určitě jste zaznamenali v nabídkách poznámku, že „vše vyřídíme za vás“. Při pohledu na proceduru žádosti o dotace si člověk jenom oddechne.

Bydlení s přírodou za zády

21.3.2024

Zájemci o bydlení poptávají domy s rozšířeným vnitřním i venkovní prostorem, aby měli kontakt se zelení. Nahrává tomu také větší možnost práce z domova. Nabídka developerských projektů ČSNF tomu jde naproti.

Elegance a čistý design - letošní trend pro interiéry

11.3.2024

Trendy podle bytových designérů pro letošní rok jsou praktičnost a zakulacený nábytek, v kuchyních bude převažovat elegance s modernou, v děstký pokojích bude dominovat veselost a luxus s uměním dotvoří celkový dokjem. Barva bude hrát prim.