Okénko bydlení

Okénko bydlení

ČSÚ zveřejnil údaje o způsobu bydlení vzešlé ze Sčítání 2021

27.7.2022

V souvislosti s dříve publikovanými údaji o bytech zveřejnil ČSÚ také základní údaje o způsobu bydlení obyvatelstva.

Je nájemní bydlení ještě srovnatelné se splátkou za hypotéku?

31.5.2022

V Ostravě a Olomouci jsou náklady na vlastní bydlení v podobě měsíčních splátek hypotéky stále srovnatelné s měsíčními platbami na nájemní bydlení. Například u bytu v Olomouci kategorie 1+kk lidé zaplatí za nájem průměrně 9 500 korun. Splátka 90% hypotéky

Na vlně Wabi Sabi - vneste do svého domova jednoduchost a krásu bydlení

6.4.2022

Nemáte rádi sériově vyráběný nábytek a nebaví vás ladit každý detail podle katalogů s bytovou inspirací? Preferujete raději originální řešení? Pak je tento styl určený právě pro vás.

Stavění jako rodinná záležitost

10.12.2018

Rodinný dům v Bratislavském kraji je zvláštní hned v několika ohledech – celý se realizuje ze systému Ytong, včetně vnitřních a vnějších povrchových úprav. Jeho výstavba je skutečně rodinnou záležitostí –projekt podpořil bratr budoucí majitelky, jeden z..

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieSCHODIŠTĚ YTONG – masivní schodiště na míru

5.12.2018

Do systému stavebních komponentů Ytong patří i schodiště na míru. Jednotlivé stupně jsou podle projektové dokumentace nařezané přesně podle zadání, prováděcí dokumentace a doprava je v ceně.

Pět nejdůležitějších otázek pro budoucí stavebníky

21.11.2018

Jak jsme stavěli dům je příběh, který během života budete povídat mockrát. Nejdřív všem přátelům, známým a rodině, pak svým dětem a jejich dětem…Určitě znáte podobné historie s lepším či horším koncem.

Jednovrstvé pasivní budovy? Současná běžná praxe

24.10.2018

Pojem „pasivní dům“ se u nás usadil v odborné i laické terminologii již před lety. Jeho popularitě napomohla unijní legislativa z roku 2008 s předpisem požadavku poklesu emisí C02 o 20 % a současně zvýšení podílů obnovitelných energií také o 20 %, obojí..

Vnější i vnitřní zateplení, které dýchá

9.10.2018

Snižování energetické náročnosti budov posouvá dál vývoj zateplovacích materiálů. Novými kritérii pro jejich výběr je nyní kromě tepelněizolačních vlastností také řada praktických hledisek, jako je životnost zateplení, dopad na lidské zdraví a v...

Stavební systém – jak postavit bez stresu a se zárukou úspěchu

6.9.2018

Současní výrobci stavebních materiálů už těžko přijdou s výrazným zlepšením tepelněizolačních vlastností nebo zcela novým řešením. Proto se jejich inovace zaměřují na to, jak stavebníkům zjednodušit výstavbu a snížit rizika chyb.