Sníte o voňavé dřevostavbě, ale nemáte na ni? 3 tipy, jak ji financovat

REKLAMA       Inzerce, 12.7.2018

Nenapodobitelná vůně dřeva, perfektní izolace, moderní vzhled, jedinečný design a maximální soulad s přírodou. To jsou pravděpodobně ty největší výhody, které s sebou pořízení dřevostaveb nese. V opozici ale stojí řada nevýhod, z nichž jedna je poměrně vysoká cena. Co dělat, když se snu o vlastní novostavbě nechcete vzdát, ale na její realizaci nemáte dostatek finančních prostředků? Máme pro vás tři tipy, jak takovou dřevostavbu financovat.

Tip č. 1: Hypoteční úvěr

Drtivá většina zájemců o prostředky navíc zamíří v první řadě do banky pro hypoteční úvěr. Jeho získání ale není ani trochu jednoduché. Počítejte s tím, že v bance budete vystaveni poměrně náročnému a zdlouhavému procesu, který může ztroskotat na sebemenší maličkosti. Bankovního úředníka bude zajímat vaše bonita, pravidelné příjmy i výdaje, ale také finanční minulost. Pokud zjistí, že jste příliš rizikovým klientem, hypotéku vám neschválí.

Na co všechno si můžete hypotéku vzít?

  • Koupě pozemku
  • Projektová dokumentace ke stavebnímu povolení
  • Výstavba nízkoenergetického domu na klíč
  • Kuchyňská linka, vestavné spotřebiče nebo vestavné skříně
  • Zahradní práce a oplocení

Pozor: Stoprocentní hypotéky dnes již nenabízí žádná banka. Pro získání hypotečního úvěru je proto potřeba mít alespoň deset, ideálně patnáct nebo dvacet procent vlastních prostředků.

Tip č. 2. Úvěr ze stavebního spoření

Se stavebním spořením se pojí dvě půjčky: úvěr ze stavebního spoření a překlenovací úvěr (meziúvěr). Chcete-li si půjčit na rekonstrukci nebo menší přístavbu) a nepotřebujete velkou částku peněz, nemusíte si díky úvěru ze stavebního spoření brát hypotéku a zastavovat nemovitost a obejdete se bez ručitele. Abyste totiž získali řádný úvěr ze stavebního spoření, musíte mít naspořeno alespoň 40 % z cílové částky. Pokud tolik naspořeno nemáte, můžete využít překlenovacího úvěru ze stavebního spoření, pro něž ale nejsou podmínky tak výhodné.

Co můžete úvěrem ze stavebního spoření financovat?

  • Rekonstrukce interiéru
  • Menší přístavby
  • Modernizaci interiéru
  • Další menší opravy a výdaje

Mohlo by vás zajímat: Úvěr ze stavebního spoření můžete doplatit kdykoliv a bez sankce.

Tip č. 3: Spotřebitelská půjčka

Nové bydlení můžete financovat také prostřednictvím klasického spotřebitelského úvěru. Na výběr máte buďto bankovní či nebankovní půjčky. Mezi jejich největší přednosti patří skutečnost, že je sjednáte online, u menších částek nepotřebujete ručitele ani zástavu, můžete si vybírat z mnoha produktů a benevolentnějších podmínek, ne v případě hypotéky anebo klasického úvěru ze stavebního spoření. Abyste ovšem objevili ty nejvýhodnější půjčky online, je potřeba je mezi sebou porovnat a při výběru zohlednit nejen výši úroku, ale také hodnotu RPSN.

Spotřebitelské půjčky můžete použít na:

  • Financování koupě nemovitosti
  • Dofinancování hypotéky
  • Rekonstrukce
  • Modernizace
  • Přístavby a dostavby
  • A na cokoli dalšího, co uznáte za vhodné

Náš tip: Špatně jste si to spočítali a nevyšli s penězi z hypotéky? Na nečekané výdaje je tu půjčka Zaplo, díky níž získáte třeba až 20 000 Kč během chvilky.

Tento článek vznikl za spolupráce největších srovnávačů finančních produktů půjčky.cz, úspory.cz, coolpůjčky.cz a PůjčkyHned.cz.

Upozornění redakce Kurzy.cz: Články, jejichž autorem nejsou Kurzy.cz, nevyjadřují názor redakce či provozovatele portálu Kurzy.cz. Využijete-li v článcích poskytnutá sdělení jako investiční doporučení nebo poradenství, činíte tak z vlastního uvážení, na vlastní náklady a riziko.



Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie



Články Bydlení rubrika