GE Capital Bank snížila ceny hypoték

Cianews.cz (ČIA), 18.10.2004

O snížení úrokových sazeb hypotečních úvěrů rozhodla s platností od 18. října GE Capital Bank. Úroková sazba u hypotéky Premium s jednoletou fixací klesla o 0,36 procentního bodu na 2,99 procenta. Úroková sazba stanovená na tři roky klesla o 0,26 procentního bodu na 4,09 procenta, pětiletá o 0,26 procentního bodu na 4,69 procenta. ČIA o tom informovala mluvčí banky Eva Chaloupková.

K úpravě úrokových sazeb u hypoték v posledních době přistoupila většina tuzemských bank. Komerční banka 7. října oznámila, že sazbu u hypotéky s pětiletou fixací snižuje o 0,15 procentního bodu na minimálně 4,69 procenta. Česká spořitelna na začátku října snížila garantované sazby o 0,2 až 0,4 procentního bodu. Pětiletá fixace má garantovanou sazbu 5,29 procenta, jednoletá 3,49 procenta. Českomoravská hypoteční banka o 0,25 procentního bodu na 3,95 procenta snížila sazby u jednoleté fixace, u pětileté fixace však úroky zvýšila o 0,5 procentního bodu na 5,3 procenta.

GE Capital Bank vykázala v prvním pololetí čistý zisk podle amerických účetních standardů ve výši 870 milionů korun. V meziročním srovnání jí zisk vzrostl o 13 procent. Bilanční suma banky se zvýšila o 3,3 procenta na téměř 60 miliard korun. GE Capital Bank patří do americké finanční a průmyslové skupiny General Electric.-vp-, -td-
© ČESKÁ INFORMAČNÍ AGENTURA, s.r.o. Zpravodaj.cz využívá agenturní zpravodajství České informační agentury, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdroju ČIA je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČIA.
Názory na článek  GE Capital Bank snížila ceny hypoték
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Financování bydlení