Zenové zahrady, meditační zahrady

Zenové zahrady jsou meditační zahrady plné ticha, harmonie tvarů a barev. Potěšení pro oči a osvěžení pro duši. Voda, kámen, tvarované stromy a rostliny v mnoha podobách, krása celku i promyšleného detailu. Zenová jezírka a zrcadlení ve vodní hladině, koi kapři, sochy buddhy, uhrabané cestičky z bílých kamínků – zde se zastavil čas. Zenové zahrady nás zvou k vyprázdnění mysli, zklidnění a hluboké meditaci.

Nemáte rádi zimu? Zachumlejte se do peřin podle Feng Shui!

13.11.2019

Příroda se pomalu ale jistě ukládá k zimnímu spánku, což v řadě z nás evokuje nostalgickou náladu. Máme chuť opět vytáhnout vonné svíčky, zapálit pomyslný oheň v krbu a na pochmurné počasí se dívat skrz okno z tepla domova.

Ložnice podle feng-shui

12.12.2011

Feng-shui je stará čínská filozofie zabývající se harmonií člověka a prostoru. Podle ní se učíme uspořádat si svůj prostor tak, abychom se v něm cítili příjemně. Významnou roli v této filozofii hrají barvy a materiály.

Jak zařídit interiér podle trendů, světových designerů i stylu FENG – SHUI ukáže veletrh FOR INTERIOR

13.9.2010

Doprovodný program veletrhu FOR INTERIOR nabídne odborné přednášky o současném interiérovém designu. Odborníci z Design školy představí základy interiérového designu i novinky v současných trendech, najdete zde i poradenství oblíbeného stylu FENG-SHUI a..

Feng shui, láska takže i ložnice

8.2.2010

Původně jsem chtěla navázat na předešlý článek o feng šuej, ale stále mi něco říká psát o lásce, tak proč nespojit feng šuej s něčím tak důležitým a zároveň základním, jako je láska, posílit všechny síly a energie, aby nic nebránilo přijít partnerské...


Fotogalerie: Zenové zahradyFENG-SHUI, čte se feng šuej, ne švejžužu

13.1.2010

I když chutné jídlo je také takové Feng- Šuej, vyváženost všech přísad dohromady tvoří velice chutný pokrm. Feng-Šuej nás obklopuje všude, je to harmonie neboli vyváženost, tato praxe je založena na jin a jang, což už všichni z nás určitě slyšeli.