Dětský svět

Dětský svět, to je svět her, fantazie a dětských snů a přání. Děti žijí ve světě dospělých, kteří by dětem měli naslouchat a rozumět. Také při zařizování dětského pokoje by dospělí měli dětem poradit a pomoci vybrat dětský nábytek a další zařízení. Dětský pokoj má být harmonicky barevný, zařízený přiměřeně věku, potřebám a zálibám dítěte. Ve světě a pokoji dítěte by neměli chybět herní prvky, které rozvíjí jeho vlohy.

Antivirus: Dotykový mobil pro děti. Co musí mít, a co by naopak mít neměl? (Antivirus) (audio)

17.6.2024

Školní rok končí za dva týdny. Plánujete svým dětem koupit mobil nebo jinou elektroniku za vysvědčení? Jak vybírat? Téma pro Antivirus s Janou Magdoňovou a Honzou Cibulkou.

Cyril a Metoděj, Jan Hus: prodloužený víkend díky svátkům. Otevírací doba obchodů

14.6.2024

Máme za sebou svátek matek i Den dětí, den otců letos připadne na 16. června (třetí červnová neděle). A potom vysvědčení a prázdniny, dospěláci si berou nejvíce dovolených, aby v červenci a srpnu zařídili pro děti ten nejzajímavější možný program.

Úspěšný prodej nebo pronájem: krok za krokem

13.6.2024

Stěhování je prakticky nevyhnutelnou součástí života a důvody, proč se lidé rozhodnou změnit své bydliště, mohou být různé. Může to být nedostatek místa pro rozrůstající se rodinu nebo naopak příliš mnoho prostoru poté, co děti odešly z domova.

O čem se mluví v Olomouckém kraji: Denní centrum, od září i škola (audio)

12.6.2024

První denní centrum pro klienty s autismem v našem kraji letos otevřelo v Olomouci, v září k němu přibude i vůbec první škola pro děti s touto diagnózou. Pacienti tak po dlouhých letech, kdy se česká společnost teprve s tímto fenoménem seznamovala


Fotogalerie: Dětský nábytek, Houpací sítěDěti a rozvod? Mluvte s nimi upřímně. Jak na to, vám ukáže podpůrný program Rozchodem rodina nekončí

13.2.2024

Děti, které se ocitnou ve složité situaci rozchodu či rozvodu rodičů nezaviněně, jej často nesou velmi těžko. Rodičům, kteří chtějí snížit dopad jejich rozchodu na děti, pomáhá kurz Rozchodem rodina nekončí .

V Česku přišlo v loňském roce na svět nejméně dětí za posledních 20 let. Každé třicáté se však narodí „ze zkumavky“

29.1.2024

Po konci covidové pandemie se zdálo, že porodnost v Česku zažije lepší časy. Tento trend se ale nepotvrdil. Spíše naopak. Zatímco se v roce 2022 narodilo v zemi 101 tisíc děti, v loňském roce to bylo dokonce jen 92 tisíc, tedy další pokles, zhruba o 9 %.

Na sobotní svátek 28. října budou velké obchody zavřené, děti budou mít víkend delší o dva dny prázdnin, a my všichni o hodinu – končí letní čas

18.10.2023

Podzim je v plné síle a začíná se to ukazovat i na počasí, ochlazení začíná probarvovat stromy a my abychom měli deštníky v pohotovosti. Máme už za sebou příjemné Mariánské léto (na konci léta a začátku podzimu) i babí léto (až do období kolem sv.

Jedenáctý Signal Festival bude přístupný všem. Nabídne audiovizuální, divadelní i performativní program pro celou rodinu včetně unikátní expozice pro děti.

4.10.2023

Jedenáctý Signal Festival sebevědomě vstupuje do své druhé dekády. Vůbec poprvé s tříletým kurátorským konceptem, jehož první kapitola odstartuje v pondělí 9. října týdenní festivalový program.

Jak předcházet podzimním virózám a nachlazení - tipy na podporu imunity

3.10.2023

Podzim přináší nejen krásně vybarvenou přírodu a poetické babí léto, ale bývá také spojován s vlnou nachlazení a viróz. Než vaše děti donesou první várku nemocí ze školních a školkových kolektivů, zkuste se na nápor virů připravit.

Bez starostí za volantem: Jak zabezpečit děti v autě při vyzvedávání ze školy

11.9.2023

Vyzvedávání ze školy je tady: Bezpečnost dětí v autě na prvním místě

Rodiče se připravují na začátek školního roku. Za elektroniku pro své děti utrácí tisíce

30.8.2023

S blížícím se začátkem školního roku rostou prodeje elektroniky. Stejně jako každý rok se vysoké popularitě ve druhé polovině prázdnin těší mobilní telefony, podle dat maloobchodního prodejce DATART jejich prodeje ve srovnání s červencem vzrostly o 9 %.

85 % Čechů by chtělo pro své děti chytré hodinky: Nejžádanější vlastností je sledování polohy

24.8.2023

Češi chtějí mít přehled o tom, kde se jejich děti nacházejí. I proto roste zájem o dětské chytré hodinky, které mohou obavy rodičů o bezpečí jejich potomků snížit. Vyplývá to z průzkumu, který realizovala mezi svými zákazníky dvojka na trhu v oblasti&hell

Mladá Boleslav: Projekt Darujeme kroužky dětem nabízí finanční podporu až 2000 korun na školní pololetí

22.8.2023

Česká rada dětí a mládeže spustí 28. srpna druhý ročník projektu Darujeme kroužky dětem který pomáhá rodinám zaplatit volnočasové aktivity pro děti. Rodiče v tíživé životní situaci mohou získat příspěvek až 2000 korun na školní pololetí.

Mladá Boleslav: V sobotu 2. září bude druhý ročník úspěšné akce Volnočas Expo pořádá nadace Šance pro děti

21.8.2023

V sobotu 2. září, tedy těsně před začátkem nového školního roku, se v Domě kultury uskuteční Volnočas Expo 2023. Akce naváže na velice úspěšný premiérový ročník, a opět má ambice nabídnout rodičům možnost seznámit se s kroužky a oddíly, působícími v na...

5 tipů na levný a udržitelný návrat do školních lavic

18.8.2023

Vítáte školní rok s úsměvem? Nebo patříte k rodičům, kterým se už koncem srpna dělají vrásky na čele, protože neví, jak finančně zvládnou pořízení nového vybavení pro své školou povinné děti? Řekne se – koupíme batoh, penál, pár tužek a pastelky.