Zahradní skalky, skalky v zahradě, skalničky

Zahradní skalky jsou částí zahrady, která se neokouká. Skalka, to není jen shluk zarostlých kamenů. Na zahradách najdeme maličké skalky, skalky jako předzahrádky ale také skalky o rozloze fotbalového hřiště. Dobře založená zahradní skalka se správným osázením trvalkami a skalničkami bude vypadat přirozeně a v každém ročním období zajímavě.

Host Dopoledne pod Ještědem: Jana Šolcová Maglenová: učitelka odborných zahradnických předmětů (audio)

9.10.2023

Téma: Než přijde zima. V podzimním období sklízíme poslední výpěstky a myslet bychom měli i na správné zazimování zahrady. Proč je důležité ji důkladně odplevelit, jak ošetřit trávník, jak a kdy bychom měli zastřihovat trvalky a keře a pro které

Skalka ozdobou zahrady

14.4.2023

Sukulenty a trvalky jsou skvělým doplňkem každé zahrady. Díky své nenáročnosti zvládají různé klimatické podmínky. Odborník z Hornbachu přináší rady a tipy pro vytvoření dokonalé skalky.

Měsíc září se blíží a s ním i odchod prázdninových dnů - nastane čas sklizně a péče o zahradu před nástupem podzimu

26.8.2022

Prázdniny jsou pryč, to ale na zahradě rozhodně není důvodem kdepresi. Na ovocných stromech dozrává dlouho očekávaná úroda, trvalky jdou teprve do krásy, slunce svítí. Září je také Měsícem svelkým M, rozhodujícím o tom, zčeho se budeme radovat vpříští

Trvalky na skalky aneb Krásný svah v zahradě

30.7.2021

Pro ucelení designu svahovité zahrady je atraktivním řešením skalka, která vytvoří nepřehlédnutelný a jednoznačně zajímavý prvek. Při správném výběru kamenů a trvalek vám navíc poslouží i mnoho let.


Fotogalerie: SkalkyZahradní práce v dubnu: duben je ve znamení trávníku, hnojení a výsevu

5.4.2016

Zahradní práce v dubnu: duben je ve znamení trávníku, hnojení a výsevu. Duben je jarní měsc, ve kterém je na zahradě opravdu hodně práce. Začínáme sekat a provzdušňovat trávník, doséváme holá místa. Hnojíme stromy, keře, trvalky a cibuloviny.

Zimní zahrada I. díl - List úkolů

18.1.2011

Zahrada se uložila ke spánku už koncem listopadu. Záhonky, skalka i chodníčky jsou skryty pod sněhovou peřinou a pouze stálezelené jehličnany zkrášlují onu mrazivou podívanou. Ale zahrádkář? Ten nikdy nespí.

Péče o zahradu II.díl - Záhony, skalka a truhlíky

16.9.2010

Odpočinek pro záhony Po sklizni ovoce a zeleniny si i záhony zaslouží odpočinek. Zryjte je proto rýčem. Na výběr máte různé druhy čepelí – úzkou a ostrou (vhodný na kopání základů apod.

V hlavní roli kámen

3.10.2008

Skalka – dříve skutečná perla zahrady, mnohdy vrcholné zahradnické dílo a chloubou majitele. Zmenšený svět skutečných hor, říše rozervaných skal a malých, i když pestrých rostlin.

Víte co jsou to pereny ? No přece trvalky !

26.6.2006

Trvalky Jako trvalky (nebo starším názvem pereny) označujeme rostliny, které na jednom stanovišti vytrvávají více let bez nutnosti jejich přesazování. Je však chybné se domnívat, že vydrží navždy. Nejen lidé a zvířata stárnou a umírají.