Ceny nemovitostí, ceny domů, bytů a pozemků, vývoj nájmů

Ceny nemovitostí - ceny domů, bytů a pozemků se vyvíjejí. Záleží na lokaci, kde se dům či byt nachází, zda jsou nové, nebo starší, v dobrém stavu, nebo před celkovou rekonstrukcí. U pozemků záleží také na lokaci, velikosti pozemku a na jeho určení. Tedy, zda se jedná o pozemek, kde je možné postavit dům, nebo se o zahradu, kde se dá pořídit pouze mobilní domek. S vývojem cen nemovitostí se mění i výše nájmů.

Deset rad při koupi nemovitosti: jak správně zajistit právní ochranu svého majetku

27.7.2021

Poptávka po nemovitostech – zejména těch rekreačních – je v poslední době enormní. Lidé je často kupují bez řádného prověření, což jak upozorňuje advokát Pavel Strnad z AK Polverini Strnad může mít zásadní negativní dopad na jejich budoucí hodnotu.

Sezóna vloupaček pokračuje, zkontrolujte, zda děláte vše dobře

26.7.2021

Období dovolených se překlápí do své druhé poloviny a přichází tak vhodná chvíle sebekriticky zhodnotit, zda opouštíte svou domácnost a následně i prožíváte dovolenou s minimalizací rizika vloupání.

Na trhu s realitními portály dochází ke konsolidaci. Vzniká trojka na trhu

26.7.2021

Skupina B3 Technology konsoliduje pod svá křídla šestici realitních portálů v čele se serverem Videobydlení.cz. Za skupinou B3 Technology stojí od začátku spoluzakladatelé Jiří Tschiharsch, Miroslav Hejna a Jakub Veverka, kteří před devíti lety založili&h

Realitní kancelář Boutiq podporuje malé hokejisty

26.7.2021

Obzvlášť v této době je potřeba děti podporovat v pozitivním přístupu ke sportu. Realitní kancelář Boutiq Real Estate se pro tento rok stala hrdým partnerem hokejového tábora KempBrusleni.cz.


Fotogalerie: Rodinné domyMakro hrozba: Čínští developeři padají

26.7.2021

V předchozích článcích popisuji, jak úprk z dluhů čínských developerů může vyvolat systemickou reakci na ostatních trzích.

Burzovní kalendář 30/52 - Co musíme vědět do nového týdne!

25.7.2021

Poslední červencový týden přinese v pokračující výsledkové sezóně kromě řady reportů hospodaření předních amerických společností také výstup z dvoudenního zasedání Federálního rezervního systému.
Systemická hrozba pro všechny trhy: Evergrande > Tether

25.7.2021

V minulém článku jsem popisoval nebezpečí, které může způsobit úpadek největšího čínského developera a neskutečnými až stovkami miliard dolarů dluhů. Je třeba si uvědomit, že závazky jedné společnosti jsou aktiva jiných společností a takto vzniká...

Artus: Co kdyby centrální banky braly do úvahy ceny nemovitostí?

25.7.2021

Monetární politika ve vyspělých zemích vede podle hlavního ekonoma Natixisu Patricka Artuse k růstu cen nemovitostí. K tomu Artus dodává, že centrální banky tento jev obvykle ignorují, ovšem nyní se objevují i mezi centrálními bankéři hlasy, podle kter...

EKOSPOL: Hypotéky stále ve znamení růstu, banky letos za půl roku na bydlení půjčily jako jindy za celý rok

23.7.2021

Hypoteční cesta do výšin se nezastavila ani v červnu, naopak ještě se zrychlila. Banky během šestého měsíce roku sjednaly 14 069 hypoték, což je o 6448 více než ve stejném měsíci loňského roku.

5 rad, jak řešit růst cen stavebních materiálů, když už člověk staví či se stavět chystá

23.7.2021

Zdražování stavebních materiálů nebere konce. Ať jde o dřevo, plasty, kovy, izolační či elektroinstalační materiály a mnohé další. Například rozpočet na dřevostavby je letos až o 60 procent vyšší než ještě loni.

Closing Bell (22. 7. 2021) – Akcie poblíž historických maxim, ECB za námi, čeká se na FED!

23.7.2021

Hlavní zámořský akciový index S&P 500 uzavřel čtvrteční obchodní seanci posledního červencového týdne poblíž historických maxim, když největší zisky připisovaly akcie technologického a zdravotnického sektoru.

Imperial News – ECB na svém červencovém zasedání nepřekvapila, holubičí tón přetrvává

22.7.2021

Evropská centrální banka ponechala dnes na svém červencovém zasedání dle očekávání úrokovou sazbu pro refinanční operace beze změny na 0 % a depozitní sazbu na stávajících -0,50 %.

Objevte Japandi a kombinujte to nejlepší ze dvou světů

22.7.2021

Svět designu ovládl nový trend. Jak už samotné jméno napovídá, v Japandi se snoubí japonský styl s nádechem Skandinávie (název Japandi vznikl z angl. Japan, Japonsko a zkratky Scandi, Skandinávie).

Ceny nemovitostí v nejvyspělejších ekonomikách jsou nafouknuté o 10 procent, říká Oxford Economics

22.7.2021

Ceny nemovitostí v nejbohatších zemích jsou po desetiletém boomu, který je jedním z nejsilnějších od roku 1900, nadhodnoceny asi o 10 %, říká Oxford Economics.

Makro: Hrozba jménem Evergrande

22.7.2021

Evergrande je největší developer v Číně, který se několik posledních let točí ve spirále obřího dluhu a nyní je zřejmě na hraně bankrotu.