Ceny nemovitostí, ceny domů, bytů a pozemků, vývoj nájmů

Ceny nemovitostí - ceny domů, bytů a pozemků se vyvíjejí. Záleží na lokaci, kde se dům či byt nachází, zda jsou nové, nebo starší, v dobrém stavu, nebo před celkovou rekonstrukcí. U pozemků záleží také na lokaci, velikosti pozemku a na jeho určení. Tedy, zda se jedná o pozemek, kde je možné postavit dům, nebo se o zahradu, kde se dá pořídit pouze mobilní domek. S vývojem cen nemovitostí se mění i výše nájmů.

Why has housing lost its lure? Evidence from the ECB’s Consumer Expectations Survey

28.9.2023

This box analyses the recent dispersion of economic activity across countries and sectors and assesses the role that reopening effects have played following the lifting of COVID-19 restrictions last year. The box shows that the dispersion of

Hypotéky zlevňovat nebudou, centrální banka základní úrokové sazby opět nezměnila

27.9.2023

Zlevnění hypoték v nejbližší době nepřijde. To je hlavní výsledek dnešního jednání bankovní rady České národní banky (ČNB) pro všechny zájemce o hypoteční úvěr či ty, které čeká refinancování.

Máte špatně vyplněné údaje v katastru nemovitostí? Na konci roku přejde váš majetek na stát

27.9.2023

Chybějící datum narození nebo nevyplněná adresa. I taková zdánlivá maličkost může způsobit to, že přijdete o svůj dům či pozemek. Na konci letošního roku totiž vyprší lhůta daná novým občanským zákoníkem k nápravě nesrovnalostí v katastru nemovitostí.

Problémy se splátkami má další čínský developer Country Garden. Dnes má splatit 40 mil. USD

27.9.2023

Podle agenturních zpráv není čínský developer Evergrande jediným, který má v rámci čínského realitního sektoru problémy. Pochybnosti ohledně schopnosti splácet panují také u největšího privátního čínského developera, společnosti Country Garden.


Fotogalerie: Rodinné domyŠéf a jeden ze zakladatelů čínského developera Evergrande byl vzat pod policejní dohled

27.9.2023

Podle agenturních zpráv byl šéf a jeden ze zakladatelů čínské developerské jedničky Evergrande Hui Ka Yan dán pod policejní dohled, což vzbudilo další obavy ohledně budoucnosti firmy, která se ocitla ve vážných finančních problémech.

Jak funguje hypotéka? Jaké jsou její druhy? Co je třeba ke schválené?

22.9.2023

Hypotéka je účelový úvěr určený k financování vlastního bydlení. V následujícím textu vám ukážeme, jaké existují typy hypoték a co vše obnáší proces sjednání hypotéky. Hypotéka je nejčastěji využívaným úvěrem k financování vlastního bydlení.
Růst cen stavebních prací výrazně zpomalil, jen zásadní zlevnění zvýší dostupnost bydlení

21.9.2023

Růst cen ve stavebnictví po dlouhém období výrazně zpomaluje. Podle aktuálních dat Českého statistického úřadu (ČSÚ) vzrostly ceny stavebních prací v srpnu meziměsíčně jen nepatrně o 0,1 procenta, meziročně jde o růst o 3,7 procenta.

USA: Počet zahájených staveb nových domů klesl (19.9.2023)

19.9.2023

Počet zahájených staveb nových domů v srpnu klesl na 1,283 mil. oproti revidovaným 1,447 mil. v červenci. Trhy očekávaly pokles na 1,430 mil. zahájených staveb.

Realitní trh korigoval výrazněji, stabilizace reálné mzdy a hypotéky ukazují ale na stabilizaci trhu (Jan Bureš)

19.9.2023

Ceny bytů ve druhém kvartále dál klesaly, a to o něco výrazněji než jsme čekali. Mezikvartálně poklesy ceny bytů v celé ČR o 2,6% ( po poklesu o 3,2% v prvním kvartále) a i když jsou jen zhruba 6,5% pod svým vrcholem, reálná korekce na českém

Silné makro výsledky z Kanady. USDCAD ztrácí (BREAKING)

18.9.2023

Zahájení výstavby nových domů z Kanady na hladině 252 tisíc oproti očekávaným 234,3 tisícům a 255,2 tisíc dříve Inflace PPI v Kanadě (m/m): 1,3 % vs. 0,21 % oček. a dříve 0,4 %. Inflace RMPI v Kanadě (m/m): 3 % oproti 1 % a 3,5 % dříve Data

Hypoteční trh v polovině prázdnin nepatrně ožil, objem poskytnutých hypoték byl nejvyšší za rok

15.9.2023

Letošní léto je z hlediska hypotečního trhu poměrně netradiční. Zatímco v jiných letech si lidé raději užívají dovolených a hypoteční trh hibernuje, letos to úplně neplatí. Červenec byl sice podle očekávání velmi slabý, v srpnu však aktivita zájemců o&hel

Počet nemovitostí zapsaných na zaniklé státní instituce klesl již o 95 %

14.9.2023

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) je organizační složkou státu a je součástí resortu Ministerstva financí. Mezi jeho základní agendy patří zastupování státu v majetkových právních jednáních, hospodaření s vymezeným státním majetk...

Státu propadnou nemovitosti bez průkazného vlastníka. Lze se o ně přihlásit už jen do konce roku - nemovitosti bez majitele

14.9.2023

Stavby a pozemky s nedostatečně identifikovaným vlastníkem propadnou na konci roku státu. Aby k tomu nedošlo, měli by se o ně jejich skuteční majitelé přihlásit co nejdříve, ať stihnou vyřídit veškerou dokumentaci a prokázat své vlastnictví.

Investiční skupina KAPRAIN kupuje bývalý výrobní závod Howden ČKD v Praze 9

14.9.2023

Česká investiční skupina KAPRAIN získala cca 53 000 m 2 brownfieldu od společnosti Howden ČKD Compressors, která je součástí přední světové strojírenské společnosti Howden, nedávno koupené společností Chart Industries (NYSE: GTLS).

Předinvestiční prověrka v moderní éře: jak digitalizace ve spojení s ESG pomáhá při prodeji nemovitostí

13.9.2023

Před každým strategickým rozhodnutím, jakým je prodej či nákup nemovitosti, je obvyklé posoudit související rizika. Pouze komplexní znalost aktuálního stavu budovy totiž umožňuje identifikovat technická rizika a vady, které nejsou na první pohled zřejmé.