Ceny nemovitostí, ceny domů, bytů a pozemků, vývoj nájmů

Ceny nemovitostí - ceny domů, bytů a pozemků se vyvíjejí. Záleží na lokaci, kde se dům či byt nachází, zda jsou nové, nebo starší, v dobrém stavu, nebo před celkovou rekonstrukcí. U pozemků záleží také na lokaci, velikosti pozemku a na jeho určení. Tedy, zda se jedná o pozemek, kde je možné postavit dům, nebo se o zahradu, kde se dá pořídit pouze mobilní domek. S vývojem cen nemovitostí se mění i výše nájmů.

ČMN rozšiřuje své portfolio o tři kancelářské budovy

15.10.2021

Českomoravská Nemovitostní (ČMN) rozšiřuje své portfolio o tři nemovitosti v pražském Karlíně. Koupila kancelářské budovy Zirkon, Apeiron (Rubín) a Corso Karlín stojící přímo u metra Křižíkova o celkové ploše více než 30 000 m 2 .

Pozor na volbu fixace u hypoték. V budoucnu se může úvěr prodražit

14.10.2021

Při sjednávání hypotečního úvěru není dobré spoléhat jen na jednu věc. I když jí je úroková sazba. Důležité je plno dalších aspektů, jako například délka fixace, podmínka sjednání pojištění nebo zasílání výplaty na účet u dané banky.

CTP očekává pozitivní přecenění portfolia na konci roku

14.10.2021

Investor do logistických realit CTP NV dnes oznámil, že po valuaci provedené společností Cushman & Wakefield po 3Q 2021 očekává pozitivní přecenění portfolia na konci roku. K němu dojde díky tomu, že klesají procentuální nájemní výnosy zaznamenané u&helli

Imperial News – Trhy zahájily týden v červeném, čeká se na výsledky a FED

12.10.2021

Zámořské akciové trhy zahájily první obchodní den dalším poklesem, což lze spojit s očekáváním začátku výsledkové sezóny za třetí kvartál roku. Průmyslový index DJIA odepsal 0,72 % a hlavní americký benchmark index S&P 500 propadl o 0,69 % na 4 362 bodu.


Fotogalerie: Rodinné domyHrbáček (WOOD & Company): Tlak na růst cen kancelářských prostor bude pokračovat, ekonomika ožívá rychleji než výstavba

11.10.2021

Ceny nemovitostí rostou, a platí to i pro kancelářské budovy. Výhodu proto mají ti, kteří již do těchto nemovitostí zainvestovali. Nabídka nových prostor v letošním i příštím roce bude hluboko pod předpandemickými úrovněmi, v době oživení ekonomiky...

Developer CPC se stal hrdým partnerem České ceny za architekturu

8.10.2021

Developer City Projects Company před nedávnem rozšířil řady partnerů České ceny za architekturu. Společnost oslavila toto partnerství spolu s Českou komorou architektů, partnerskou realitní kanceláří Boutiq a dalšími významnými hosty stylovým...
V Rakousku významně rostou ceny realit

7.10.2021

Průměrné ceny za nemovitosti v Rakousku loni dále stoupaly. Podle údajů statistického úřadu Statistik Austria činila průměrná cena stavebních pozemků 82 EUR za m2, u bytů do osobního vlastnictví byl m2 za 3 508 EUR.

Byty v ČR rychle zdražovaly i ve druhém čtvrtletí

7.10.2021

Podle dnes zveřejněných údajů Eurostatu vzrostly ceny bytů na českém trhu ve druhém kvartálu o necelá čtyři procenta ve srovnání s prvním čtvrtletím, meziročně však byly dražší o 14,5 %.

Z online prodeje nepotřebného majetku získal ÚZSVM již přes 1,5 miliardy korun

7.10.2021

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) je organizační složkou státu a je součástí resortu Ministerstva financí. Mezi jeho základní agendy patří zastupování státu v majetkových právních jednáních, hospodaření s vymezeným státním majetk...

ČR - stavebnictví produkce se v srpnu mírně zvýšila

7.10.2021

Stavební produkce v srpnu reálně meziročně vzrostla o 1,2 %. Meziměsíčně byla vyšší o 0,1 %. Stavební úřady vydaly meziročně o 7,6 % stavebních povolení více a orientační hodnota těchto povolení vzrostla o 31,4 %. Meziročně bylo zahájeno o 40,2 % bytů ...

Další čínští developeři mají problémy se splácením půjček a snižováním ratingu

5.10.2021

Podle agenturních zpráv mají vážné problémy další čínští developeři. Ratingová agentura Fitch Ratings snížila hodnocení developerů Fantasia Holdings a Sinic Holdings kvůli napjaté situaci jejich cash-flow.

Imperial News – Světové ceny ropy rostou a opět rozněcují inflační obavy

5.10.2021

Organizace zahrnující země kartelu OPEC a další spojence v čele s Ruskem, souhrnně známých jako OPEC+, v pondělí uvedla, že se nadále bude držet své produkční politiky a odolá tlaku některých zemí, zejména USA a Indie, na větší podporu produkce.

Banky chtějí, aby splácení hypotéky mohli po rodičích „dědit“ děti, důvodem i aktuální zvýšení úroků České národní banky. Ta je však proti těmto takzvaným mezigeneračním hypotékám

4.10.2021

Byty zdražují, průměrná výše hypotéky roste. A po razantnějším než očekávaném zvýšení základní úrokové sazby České národní banky tento týden bude růst ještě více. Spolu s tím se rozšiřuje okruh lidí, kteří nemají šanci dosáhnout na vlastní nemovitost.

Česká spořitelna upravuje od 7. října úrokové sazby u hypoték v průměru o 0,4%

4.10.2021

Česká spořitelna s účinností od 7. října 2021 zvyšuje úrokové sazby hypoték a Hypoúvěru od Buřinky v průměru o 0,4 procentního bodu. Hlavním důvodem je cena zdrojů, která vytrvale roste a má dopad na tržní sazby hypoték.

Jak se zvýšení základní úrokové sazby odrazí na ceně nájmů i hypoték ? Ke konci roku mohou být sazby přes 3,5 %

4.10.2021

Minulý čtvrtek Česká národní banka zvýšila úrokové sazby, a to nejvíce od roku 1997. Základní úroková sazba stoupla o 0,75procentního bodu na 1,5 procenta. Podle ekonomů za to může především rostoucí inflace, která v létě překonala čtyři procenta.