Technika, zateplení, solární panely

Při stavbě nového domu, ale i rekonstrukci starého přemýšlíme zejména o úsporách za energie. V tom nám pomůže technika v podobě tepelných čerpadel, rekuperačních systémů a solárních panelů, které nám ohřejí vodu i dodají elektrickou energii. Je mnoho dalších technických možností jak ušetřit, nebo být dokonce na dodávce energií bez závislosti.

Jak výrazně ušetřit na energiích, aniž byste se omezovali?

20.9.2022

Cena elektřiny a plynu v posledních měsících enormně vzrostla, proto lidé hledají možnosti, jak do budoucna ušetřit. Mnoho lidí se raději uskromní a začne méně topit či svítit. Nabízejí se však i jiné možnosti.

Sucho sužuje více než třetinu obcí. Výrazněji se proto zaměřují na chytré vodoměry, které hlídají nadměrné odběry vody

31.8.2022

Určitá forma sucha postihuje celkem 31 procent území České republiky. Odborníci přitom uvádějí, že tuzemské obce se budou s tímto problémem v budoucnu potýkat čím dál častěji. Už nyní se proto snaží i při napjatých rozpočtech využívat dotačních titulů na

Dřevěné brikety jsou zázrak původem z lesa

31.8.2022

Situace nahrává přechodu ze spotřeby fosilních paliv na finančně výhodnější a k životnímu prostředí šetrné dřevěné brikety. Ptáte se, oč se jedná? V následující článku naleznete informace, které vyjasní vaše otázky.

Fotovoltaika, flexibilita či optimalizace provozu – jak nejčastěji šetří na energiích tuzemské firmy a obce?

30.8.2022

Vysoké ceny energií výrazně nasvítily řadu možností, jak na této položce ušetřit. Firmy, municipality či SVJ tak podobně jako běžné domácnosti více tíhnou k fotovoltaice, výjimkou ale nejsou ani výměny starých kotlů či osvětlení. Podniky a obce se zároveň


Fotogalerie: Stavba svépomocí, Digitální domácnostNepřízeň počasí? Venkovní rolety chrání vaše okna před bouřkou i kroupami

23.8.2022

Můj dům – můj hrad. Chraňte svou domácnost proti nečekaným událostem i jinak než pouhým pojištěním. Třeba venkovním stíněním. Za okny se maluje den jako korálek, ale předpověď počasí hlásí, že se k vám pomalu a zlověstně blíží bouřky.

Tepelná čerpadla mohou při nesprávné instalaci odčerpat hlavně finance

17.8.2022

Tepelná čerpadla, elektrické přímotopy, kamna a krby, fotovoltaika… České domácnosti se před topnou sezonou snaží připravit na variantu nedostatku zemního plynu. Prodejci těchto zařízení mají žně a dodací lhůty se blíží příštímu létu. Hlavně v případě tep
Úsporná klimatizace, ale i mokré závěsy a vypnuté počítače. Jak si doma udělat chládek a neprohnout se ze spotřeby?

17.8.2022

Klimatizací je kvůli tropickým létům v posledních letech v českých domácnostech čím dál více. Při dobré péči vydrží v průměru 15 let, poté musejí stejně jako ostatní vysloužilá elektronika putovat k odborné recyklaci.

Zájem o pasivní domy roste. Hlavním důvodem je současný nárůst cen za energie

16.8.2022

Dnes se pasivní dům stává standardem, který nabízí určitou nezávislost uživatele. Vývoj rozvíjí cestu, která je šetrná k životnímu prostředí a rovněž k našim peněženkám.

Zamrazte si to nejlepší z vlastní zahrady

14.7.2022

Pro běžný provoz domácnosti postačí kombinovaná chladnička s odděleným chladicím a mrazicím oddílem za samostatnými dvířky, ve větších rodinách velkokapacitní „amerika“. To si říká o další samostatný mrazák.

Blíží se dovolená - baterie mobilních telefonů na dovolených trpí - horko způsobuje, že se rychle vybíjí a problémy může přinést i vysoká vlhkost a nadmořská výška

13.6.2022

Baterie mobilních telefonů na dovolených trpí. Jak přírodní vlivy mění výkon akumulátorů nejen u mobilů, ale i fotoaparátů a dalších zařízení? Horko způsobuje, že se baterie rychleji vybíjí. Problémy může přinést i vysoká vlhkost a nadmořská výška. Poradí

Trendy venkovního osvětlení

7.6.2022

Venkovní osvětlení prodlouží pobyt na zahradě a zároveň zvýší bezpečnost kolem domu. Do exteriéru můžete umístit reflektory , na zdi domu lze nainstalovat venkovní nástěnné a stropní osvětlení .

Jak se nespálit při výběru domácí vodárny: Odpovězte si na 4 otázky

2.6.2022

Klíčový je následně výběr ideálního typu domácí vodárny. Pokud je výška mezi sáním a hladinou vody menší než 8 metrů (včetně ztrát v ležaté části sacího potrubí), volíte vodárnu s povrchovým čerpadlem. V samotné studni je pak umístěn sací koš se zpětnou k

Přinášíme tipy, jak si pomocí chytrých pomocníků zvelebit domácnost - Připravte se, léto se blíží, a s ním i čas rekonstrukcí.

27.5.2022

Připravte se, léto se blíží, a s ním i čas rekonstrukcí. Přinášíme tipy, jak si pomocí chytrých pomocníků zvelebit domácnost. Během posledních dvou let trávili Češi díky probíhající pandemii doma více času než kdykoliv předtím.

Vše, co potřebujete vědět o pasivních domech

27.5.2022

Chystáte se stavět nebo kupovat rodinný dům? Myslíte na budoucnost a úspornost Vašeho bydlení? Myslíte na životní prostředí? Chcete být soběstační? Chcete se více dozvědět o pasivních domech? A existují cesty, jak si snížit náklady?

Plochá nebo sedlová střecha? Vyberte správně podle typu domu

10.5.2022

V tomto článku se podíváme blíže na dva typy střech. Na plochou a sedlovou. Navzájem si porovnáme jejich klady a zápory a možná vám tak pomůžeme najít ideální volbu právě pro vás.