Technika, zateplení, solární panely

Při stavbě nového domu, ale i rekonstrukci starého přemýšlíme zejména o úsporách za energie. V tom nám pomůže technika v podobě tepelných čerpadel, rekuperačních systémů a solárních panelů, které nám ohřejí vodu i dodají elektrickou energii. Je mnoho dalších technických možností jak ušetřit, nebo být dokonce na dodávce energií bez závislosti.

V létě startuje sdílení elektřiny. Využijte potenciál komunitní energetiky

27.5.2024

Od 1. července 2024 je podle novely energetického zákona č. 458/2000 Sb. (tzv. LEX OZE II) povoleno komunitní sdílení elektřiny napříč celou elektrizační soustavou ČR. Této příležitosti může využít člen energetického společenství nebo tzv.

V čem si zatopit na chatě? Skvělou volbou jsou kotle na tuhá paliva

27.5.2024

Jaro je jako stvořené pro pobyty na chatách a chalupách. A i když už teploty sahají k příjemným dvaceti stupňům, večery bývají stále chladné. Je proto dobré si přitopit. Jaký způsob vytápění zvolit? Poradíme vám, jaké máte možnosti.

Klimatizaci by měli lidé vybírat včas. V létě se jí nemusí dočkat

2.4.2024

Dle analýzy Climate Change Service bylo loňské léto celosvětově nejteplejší v historii měření. Průměrná evropská teplota byla o 0,83 °C nad průměrem a jde o páté nejteplejší teploty v letním období. Tyto horké dny dávají mnohým lidem zabrat.

5 kroků pro pravidelnou údržbu vaší motorové pily

28.3.2024

Pokud na svou motorovou pilu nedáte dopustit, nedopusťte, aby strádala. Pravidelnou péčí ji zajistíte dlouhou životnost a vysoký řezný výkon. Motorovou pilu předně udržujte v čistotě. Vyčistěte ji vždy – před použitím i po použití.


Fotogalerie: Stavba svépomocí, Digitální domácnostTepelné čerpadlo nedokáže vytopit starý nezateplený dům. Co je mýtus a jaká jsou fakta?

27.3.2024

Tepelné čerpadlo nedokáže vytopit starý nezateplený dům. „ Po technické stránce neexistuje dům, kam by se tepelné čerpadlo nehodilo. Vysokoteplotní tepelná čerpadla dnes už dokážou vyrobit topnou vodu o teplotě klidně 70 °C, která je potřeba do starších&h

Rok 2024 přináší změnu ve vyúčtování za teplo. Ministerstvo pro místní rozvoj připravilo pro uživatele dvě nová pravidla

22.1.2024

Snížení rozdílů na vytápění v bytových domech a spravedlivější rozúčtování za energie. To jsou hlavní cíle nových legislativních změn, které s platností od 1. ledna 2024 připravilo české ministerstvo pro místní rozvoj.

Benzín E10 a zahradní technika: Skutečně je to problém?

18.1.2024

S benzínem s označením E10 se od letošního ledna budeme postupně setkávat na všech čerpacích stanicích. Je potřeba tedy zapomenout na staré návyky a naučit se nová paliva správně používat i u zahradní techniky.

Ušetřete peníze s fotovoltaikou, je totiž v Česku nejlevnější v historii. Ceny se ale budou zvedat

27.11.2023

Výkyvy cen elektřiny na burze straší spotřebitele. Člověk nikdy neví, kam až může cena elektřiny vystoupat, nebo klesnout. Všichni hledají způsob, jak za energie ušetřit, a jednou z možných cest se jeví fotovoltaika.

Téma: dílenský stůl - pro kutily i živnostníky

18.9.2023

Dílna je prostor, kde se pracuje s různými nástroji a materiály. Proto je důležité, aby byl stůl, který v dílně používáme, dostatečně stabilní a bezpečný. Při výběru stolu do dílny je třeba zvážit několik faktorů, jako jsou velikost a tvar stolu,...

Jak na výběr a údržbu zahradní sekačky

9.6.2023

Zdravý a dobře vypadající trávník je chloubou každé zahrady. Zlepší estetiku domu, a zároveň poskytne pohodlný prostor pro odpočinek. Díky následujícím radám pro něj vyberete nejlepší sekačku, která vám vydrží dlouhé roky.

Český trh s tepelnými čerpadly prolomil vloni další rekord: prodalo se jich více než 60 000 kusů

28.3.2023

Komentář divize NIBE s inspiracemi pro zájemce o tepelná čerpadla

Větrejte bez úniku tepla - větrací systémy s rekuperací tepla mohou poskytnout významné energetické úspory

25.3.2023

Mít doma stále čerstvý vzduch, ale přitom nevypouštět drahé teplo okny ven? Anebo jen větrat pohodlně a bez starostí? Obojí je možné s komfortním větráním s rekuperací tepla. „Hlavní velkou výhodou větracích systémů s rekuperací tepla jsou poměrně...

Díky výrobnímu EANu mohou mít majitelé malých fotovoltaik prodej přebytků výhodnější. SolidSun pomůže s jeho vyřízením a zajistí jim výkup

22.2.2023

Skupina SolidSun, leader na trhu v poskytování komplexního řešení fotovoltaických elektráren, upozorňuje na letošní legislativní změny, které upravují podmínky pro malé výrobce elektřiny. Provozovatel distribuční sítě od prvního ledna na požádání přiděluj

Víte, jak dlouho žije tepelné čerpadlo? Každé to má jinak

16.2.2023

Víte, jak dlouho žije tepelné čerpadlo? No, každé to má úplně jinak! Životnost čerpadla totiž určuje především kvalita kompresoru, protože je nejvíce opotřebovávanou částí. Nejčastěji se používají dva typy kompresorů – rotační a Scroll.

Ušetřit jde a nemusí to bolet. Jen musíte vědět, jak

14.2.2023

Úspory, energetické štítky, inteligentní technologie