Interiéry a design bytů a domů

Vytvořit interiér podle vašich představ a vyladit design vašeho domova – rodinného domku, vily, bytu je náročné i zábavné. Kuchyně, ložnice a šatna, obývací pokoj, dětský pokoj, pracovna, koupelna i toaleta. Je třeba vybrat nábytek i spotřebiče, barvu i materiály, dekorace i osvětlení, stínění oken, rozmyslet rozvržení prostor, uvážit ergonomii. Budete při zařizování interiéru postupovat podle feng shui, nebo minimalismu, máte rádi styl francouzské Provence nebo anglického venkova? Případně dáváte přednost skandinávskému stylu, či bouřlivácky eklektickému?

Jak vyzrát na pořádek v koupelně? Tipy na rozvržení úložných prostor a volba vhodných řešení

4.7.2024

Správné rozvržení úložných prostor v koupelně i volba vhodných řešení jsou klíčové pro udržení pořádku a harmonické vyznění interiéru. Obzvlášť proto, že většina koupelen místem zrovna neoplývá.

Jak udržet pořádek v koupelně? Se stylovým nábytkem i pomocníky!

25.6.2024

Správné rozvržení úložných prostor v koupelně i volba vhodných řešení jsou klíčové pro udržení pořádku a harmonické vyznění interiéru. Obzvlášť proto, že většina koupelen místem zrovna neoplývá.

Sklo jako zařizovací prvek: funkční, všestranné i krásné

6.6.2024

Sklo v domácnosti neplní roli pouze ryze praktického prvku, ale díky svým nepřeberným podobám se může stát i stylovou, a přitom praktickou ozdobou. Umožňuje nejrůznější úpravy, například pískováním, lakováním, leptáním a dokonce se dá opatřit i...

Tipy na designové lahůdky

31.5.2024

Co to vlastně znamená, když se řekne design? Ideálně by mělo jít o vyvážený vztah mezi vzhledem a funkcí. Obecně se dnes označení používá především pro esteticky zdařilé a precizně zpracované výrobky.


Fotogalerie: Design a bydlení, Interiéry bytů a domůJak vybrat vhodnou pánev?

27.5.2024

Vybrat správnou pánev na vaření je stejně důležité jako výběr ingrediencí pro vaše kulinářské umění. Hlavními kritérii bývá nepřilnavost, velikost i tvar nebo třeba některé chytré funkce.

Koukejte na sebe ze všech stran - tip na praktický koupelnový nábytek

27.5.2024

Chcete si zajistit dokonalý vzhled ze všech úhlů nebo jenom zkontrolovat, zda váš účes vypadá dobře ze všech stran? Skvělým pomocníkem jsou oboustranné zrcadlové galerky! „Vychytávku, kdy dvířka tvořená oboustranným zrcadlem dvojnásobně zvětšují svoji&hel

Reverzní dveře – skrytý hrdina moderního designu

23.5.2024

Představte si dveře, které dokonale souzní s vaším interiérem a vytvářejí perfektní harmonii moderního designu a praktičnosti. Reverzní dveře (dveře se skrytým falcem) jsou prvkem, který do vašeho domova přinese vyšší úroveň elegance a stylu.

Praktická kuchyně i v menším bytě? Podívejte se, jak na to!

22.5.2024

Každý, kdo už někdy vařil v malé kuchyni ví, jak náročné to může být. Potřebujete toho tolik udělat, tolik mít po ruce, nedostatek prostoru je ale vaším nepřítelem. Musí to tak nutně být? Nemusí! Stačí kuchyň správně uspořádat.

Dopřejte si komplexní péči, vsaďte na sprchový set

21.5.2024

Abyste využili potenciálu sprchového koutu na maximum, je třeba zvolit propracovaný sprchový set. Na co se při jeho výběru zaměřit a jak můžete svůj zážitek zintenzivnit? Efektivní očista Prvním úkolem sprchového koutu je samozřejmě očista těla.

Máte protihlukové dveře? Dopřejí vám konečně klid

7.5.2024

Máte protihlukové dveře? Dopřejí vám konečně klid Čas strávený doma by měl být spojený s klidem, pohodou a odpočinkem. Obzvlášť, když musíte být zavření v domácnosti třeba kvůli nemoci nebo soustředěné práci na projektu.