Interiéry a design bytů a domů

Vytvořit interiér podle vašich představ a vyladit design vašeho domova – rodinného domku, vily, bytu je náročné i zábavné. Kuchyně, ložnice a šatna, obývací pokoj, dětský pokoj, pracovna, koupelna i toaleta. Je třeba vybrat nábytek i spotřebiče, barvu i materiály, dekorace i osvětlení, stínění oken, rozmyslet rozvržení prostor, uvážit ergonomii. Budete při zařizování interiéru postupovat podle feng shui, nebo minimalismu, máte rádi styl francouzské Provence nebo anglického venkova? Případně dáváte přednost skandinávskému stylu, či bouřlivácky eklektickému?

Oceněné snoubení historie a moderny - rekonstrukce domu U Zvonice v Bratislavě dle návrhu architekta Mariána Gombarčeka z arch. atelieru gmb

19.2.2024

Domov, ve kterém se prolíná odhalená historie a progresivní moderna. Přesně tak lze popsat bratislavský dům U Zvonice, vítěze soutěžní přehlídky Interiér roku 2022 v kategorii Rekonstrukce.

Není to jen o ceně a o rozměrech. Při výběru vany zvažte více faktorů

2.2.2024

Co může být snazšího než vybrat vanu – zdá se. Někteří zákazníci se domnívají, že stačí správně trefit rozměry a nevybírat zbytečně drahý produkt. To ale někdy nestačí. Pak takovou vanu máte doma, napustíte horkou vodu, vstoupíte – a zjistíte, že je něco&

Klid a nová energie. I útočiště před rychlým životem venku. To jsou barvy roku 2024

10.1.2024

O tom, jaké barvy budou vládnout celému roku, rozhodují každoročně odborníci několika společností. Pečlivě vybírají barvy, které odrážejí aktuální nálady a aspirace společnosti. Jejich rozhodnutí má obří vliv na nejrůznější odvětví včetně módy, návrhu&hel

Všechno, co potřebujete vědět o živém vánočním stromečku

4.12.2023

Neexistuje snad větší symbol Vánoc, než je rozsvícený vánoční stromek. Kromě dekorativní úlohy také spojuje generace, představuje spojení s minulostí a vnáší naději do budoucnosti.


Fotogalerie: Design a bydlení, Interiéry bytů a domů



Trendy podle designérů Quick-Stepu: colour blocking a pulzující barvy, které rozzáří temné měsíce

27.11.2023

Po módním průmyslu je to i svět interiérového designu, který propadl kouzlu tzv. colour blockingu (použití dvou a více barev, často v určitých blocích). Barevný interiér představuje elegantní způsob, jak rozvítit temné zimní měsíce.

Trendy v interiérovém osvětlení

11.11.2023

Brzké stmívání a dlouhé noci asi nedělají radost nikomu. Naštěstí tu je interiérové osvětlení, s nímž si můžeme svůj světelný deficit vynahradit – samozřejmě s mírou a rozumem, přesto stylově.




Čistý design v koupelně? Prosklený sprchový kout je třeba pečlivě vybírat

10.11.2023

Trendem v moderních koupelnách jsou v poslední době prosklené zástěny. Ty zajišťují pocit estetické čistoty a zároveň jsou často provedeny v atraktivním designu. Mají však jeden háček – po nějaké době se na nich začne usazovat vodní kámen.

Jemný tón v tónu nebo výrazný kontrast? Proměňte svou koupelnu s černými a bílými doplňky - nechte se inspirovat tipy na proměnu vaší koupelny

1.11.2023

Chcete si vylepšit koupelnu a hledáte inspiraci? Ať už plánujete rozsáhlejší rekonstrukci nebo jen drobné úpravy, neměli byste podcenit výběr doplňků. Ty totiž dotváří celkový vzhled místnosti a mohou do ní promítnout i vaši osobnost.

Vánoční trendy roku 2023

25.10.2023

K adventního období neodmyslitelně patří radostná atmosféra příprav na nadcházející vánoční svátky. Tato kouzelná etapa se pojí nejen s obvyklými dekoracemi, jako jsou betlémy a věnce, ale také se září světélek a půvabem vánočních vůní.

Jak efektivně zařídit interiér v malém bytě

20.10.2023

Domácnost se rozrostla o dalšího člena, jenže váš byt není nafukovací a do většího se stěhovat nechcete. Co v takovém případě dělat? Přinášíme několik tipů, jak si hravě poradit s interiérem, abyste v něm mohli i nadále pohodlně žít.

Připravte se s Hornbachem na dokonalé Vánoce

19.10.2023

Sváteční období je již za dveřmi, a proto nastal čas zajistit si výzdobu pro domácnost a zahradu. Zavítejte do Hornbachu, který už zítra 20.10. otevírá svá tradiční vánoční centra s komplexní nabídkou všeho, co pro toto kouzelné období potřebujete.