Financování bydlení, hypotéky, stavební spoření

Financování bydlení zvažuje každý, kdo si chce pořídit byt, dům, nebo pozemek. V dnešní době je nejčastějším řešením hypotéka spolu s vlastními prostředky. Stále oblíbené je take stavební spoření, které se dá použít i na vybavení domácnosti. Hypotéční úvěr je v dnešní době výhodný i proto, že jsou nízké hypotéční sazby a je možné zvolit délku fixace.

Průkaz energetické náročnosti budov: Kdo si jej musí nechat zpracovat, kolik to stojí a proč je vlastně důležitý

17.6.2021

Pokud prodáváte či pronajímáte dům nebo byt, nemine vás povinnost nechat si vyřídit průkaz energetické náročnosti budovy neboli energetický štítek. Uvádět byste jej měli již v inzerátu, nejpozději při podpisu smlouvy jej pak musíte předat kupci.

Krátké zprávy z ČR: zákon o nízkouhlíkové energetice

17.6.2021

Poslanecká sněmovna včera schválila zákon o přechodu ČR k nízkouhlíkové energetice , jež je potřebný pro financování nových jaderných bloků v Dukovanech a umožnění výkupu elektřiny z nich za garantované ceny.

ČEZ: Sněmovna podpoří zákon o přechodu k nízkouhlíkové energetice

17.6.2021

Poslanecká sněmovna rozhodla, že stát pro stavbu nového jaderného bloku v Dukovanech bude moci využít pouze dodavatele ze států, které přistoupily k mezinárodní dohodě o vládních zakázkách. Fakticky se tímto vyloučila účast Číny a Ruska.

Po odchodu dětí z domácnosti se rodiče v Česku nejčastěji rozhodnou pro rekonstrukci

16.6.2021

Odchod dětí z domova přináší do života rodičů velkou změnu. Ta se odráží pochopitelně i do jejich bydlení. Bývalý dětský pokoj je najednou opuštěný a volá po novém využití. Téměř polovina českých rodičů se ho proto rozhodne přestavět na něco jiného.


Fotogalerie: Stavba svépomocí, Rodinné domyHypotéky zdražují a dále zdraží. Česká národní banka totiž zvýší své úroky už zřejmě příští týden, těsnou většinou hlasů členů bankovní rady

16.6.2021

Bankovní rada České národní banky už za týden rozhodne o úrokových sazbách, ve hře je i první zvýšení úroků od loňského propuknutí pandemie. To by kromě jiného vytvořilo tlak na další růst hypotečních úroků.

Komentář ČBA k vývoji hypotečního trhu za květen 2021 - druhý měsíc nad 40 mld. Kč, zpomalování nenastává

16.6.2021

Objem prodaných hypotečních úvěrů podle Fincentra Hypoindexu byl v květnu 40,5 mld. korun. Je to již druhý měsíc v tomto roce, kdy prodeje přesáhly hranici 40 mld. korun. Prodeje se tak stále vymykají běžnému „chodu věcí“.
Hypotéky: každý frontloading jednou skončí

16.6.2021

Podle čerstvých údajů hypoindexu byl i květnový objem nově poskytnutých hypoték z historického hlediska velmi vysoký: Za tímto výsledkem stál nejen opět vyšší objem průměrné hypotéky, ale také vysoký počet hypoték: Právě vysoký počet hypoték v posledních&

Rekonstrukce pronajatého bytu: je dobré znát pravidla, než se pustíte do úprav

15.6.2021

Ne každý si dnes může pořídit vlastní bydlení, někdo dokonce z různých důvodů po vlastní nemovitosti ani netouží. Řešením je tak pro mnohé nájemní bydlení. I v pronajatém bytě by se ale každý chtěl bezesporu cítit „jako doma“. Ne vždy je to ale jednoduché

Yello: Chystá se největší zdražování elektřiny za posledních 5 let

15.6.2021

Jak domácnosti, tak firmy se musí smířit s výrazným zvýšením ceny za silovou elektřinu. Změna se dotkne všech, kteří aktuálně nemají tarif u svého dodavatele zafixovaný. Dodavatelé energií ji totiž vlivem prudkého nárůstu cen na energetické burze již&hell