Financování bydlení, hypotéky, stavební spoření

Financování bydlení zvažuje každý, kdo si chce pořídit byt, dům, nebo pozemek. V dnešní době je nejčastějším řešením hypotéka spolu s vlastními prostředky. Stále oblíbené je take stavební spoření, které se dá použít i na vybavení domácnosti. Hypotéční úvěr je v dnešní době výhodný i proto, že jsou nízké hypotéční sazby a je možné zvolit délku fixace.

Šmejdi stále cílí na seniory

4.7.2022

V souvislosti se zvýšenými cenami energií se objevují různí nepoctiví obchodníci, kteří se se svými „výhodnými nabídkami“ zaměřují mimo jiné na seniory. Občanská poradna Respondeo v Mladé Boleslavi zaznamenala už několik problematických případů.

Co hypoteční banky zajímá o příjmech žadatelů z řad zaměstnanců?

4.7.2022

Hypoteční banky ze zákona zkoumají finanční situaci žadatelů o úvěr, přičemž ti z řad zaměstnanců nemají v roce 2022 možnost získat úvěr bez prokazování příjmů, a to bez ohledu na výši úvěru, splatnost či pracovní zařazení zaměstnance.

Co zajímá smluvního znalce banky při tvorbě odhadu zástavní hodnoty nemovitosti?

4.7.2022

Jednou z povinných částí žádosti o hypotéku je odhad zástavní hodnoty nemovitosti zhotovený smluvním znalcem banky, kdy cena tohoto odhadu zpravidla činí 3 000 Kč v případě bytu a 4 500 Kč v případě rodinného domu.

ČEZ zdražuje lidem energie jen měsíc od posledního zdražení. Nejde letos o poslední zdražení – na podzim domácnosti čeká naprostý cenový šok, inflace může atakovat úroveň 20 %

3.7.2022

V polovin ě prázdnin bude ČEZ opět zdražovat. Největší tuzemský dodavatel elektřiny domácnostem, kterým končí fixace, zvedne cenu od 1. srpna, a to na všech tarifech – nejčastěji zhruba o 10 procent. Přitom zdražil také od včerejška, tedy pro období od 1.


Fotogalerie: Stavba svépomocí, Rodinné domyNávrh cenového rozhodnutí, kterým se mění cenové rozhodnutí ERÚ č. 6/2021, kterým se stanovuje podpora pro POZE pro rok 2022

1.7.2022

Návrh cenového rozhodnutí, kterým se mění cenové rozhodnutí ERÚ č. 6/2021, kterým se stanovuje podpora pro POZE pro rok 2022 1. 7. 2022 Oddělení OZE[1] Cenové rozhodnutí[2] Regulace[3] Veřejný konzultační proces[4] Aktivní[5] Dne 22. 6. 2022 bylo...

Za energetickou krizi i rapidní inflaci si může Západ sám, píše Wall Street Journal. Desetiletí prosazování zelené agendy oslabilo demokracie, posiluje autokracie

1.7.2022

Dva stěžejní problémy, kterým dnes Západ čelí, nelze svádět na vnější síly. Za energetickou krizi, ani za rapidní inflaci ve své podstatě nemůže pandemie či Putin a jeho únorová invaze na Ukrajinu. Může si za ně Západ sám.
ČEZ: OKD prodlouží těžbu uhlí

1.7.2022

ČEZ: OKD prodlouží těžbu uhlí z konce letošního roku minimálně do konce příštího roku kvůli energetické krizi a růstu cen. Bude také usilovat o souhlas s pokračováním těžby, aby mohla zásobovat klíčové zákazníky až do roku 2025.

ČEZ: KKCG nabídla státu 50% zásobníku plynu Dambořice

1.7.2022

ČEZ : KKCG nabídla českému státu svá 50% akcionářská práva na 448 mil. m3 zásobníku plynu Dambořice, který je nyní téměř prázdný. Jedná se o společný podnik 50/50 s Gazpromem . KKCG uvedla, že se dokončují jednání s ČEZ, který má zájem o jeho využití.