Tipy a triky

Tipy a triky vám zodpoví otázky jak na to v oblasti bydlení a zařizování domácnosti, při rozhodování o zimní i letní dovolené. Také co správně jíst, jak pěstovat květiny a starat se o psa, jak vlastnoručně vyrobit dekoraci a mnoho dalších doporučení a rad.

5 závažných nemocí psů, které může vyvolat zanedbaný chrup

7.6.2023

Čistíte vašemu psovi zuby? Nebo o ně pečujete jinak? Ne?! Tak to byste měli zpozornět. I zuby vašeho pejska potřebují péči, jejich onemocněním totiž můžete přivodit mazlíčkovi závažné nemoci. Zvířecí chrup potřebuje péči stejně jako ten lidský, bez ní neb

Až 12 % řidičů zažilo mikrospánek. 5 tipů, jak zatočit s únavou na cestách

7.6.2023

Léto se blíží a s ním i prázdninové cestovatelské plány. Mezi Čechy je stále populární jezdit na dovolenou autem – tento způsob cestování jich volí více než polovina. Tisíce kilometrů strávených za volantem jsou ale pro řidiče velmi náročné.

Slunce jako lék. Nedostatek denního světla ovlivňuje lidskou psychiku i zdraví

5.6.2023

Poruchy spánku, sezónní deprese nebo dokonce rakovina. I takové následky může mít v krajním případě absence přirozeného světla. Ta má přímý dopad na lidský spánek, a tím pádem psychickou rovnováhu člověka i zdravotní stav.

Pronikněte do molekul, vesmíru i přírody - ve čtvrtek začíná Veletrh Vědy 2023

5.6.2023

Veletrh vědy, největší vědecká akce v České republice, otevírá své brány široké veřejnosti. Od čtvrtka 8. června se v areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech bude prezentovat více než 100 vědeckých pracovišť, firem i science center.


Fotogalerie: Stavba svépomocí, Květiny a bylinky na balkoněVíte, jak vypadá vesmír? V pražském nákupním centru vyrostla Galaxie barev, unikátní prostor, kde se moderní technologie pojí s digitálním uměním

2.6.2023

V pražském obchodním centru Westfield Chodov vznikla nová zábavní zóna pro celou rodinu s názvem Galaxie barev, která svým vzhledem připomíná nekonečný vesmír plný hypnotizujících barev a zářivých světelných efektů.

Jihlava: Pozvánka na Landscape festival - VIDEO

2.6.2023

V pátek 2. června začne v Jihlavě Landscape festival. Video pozvánku jsme natočili s jedním z organizátorů Vojtěchem Kolářem.
Fotovoltaiku můžete instalovat i na starší dům, je však třeba věnovat zvýšenou pozornost stavu střechy a původní elektroinstalaci

1.6.2023

Popularita fotovoltaických elektráren neustále stoupá a řada majitelů domů se zajímá o možnost instalace na starší nemovitosti. FVE lze instalovat i na starší budovy, je však třeba věnovat zvýšenou pozornost stavu střechy a původní elektroinstalaci.

Jak zajistit v domě dostatečný tlak i zásoby vody? S takovým úkolem pomůže domácí vodárna.

1.6.2023

Jak vodu přivést ze studny či vrtu a mít ji v domě nebo na zahradě okamžitě k dispozici? A navíc v dostatečném množství a při požadovaném tlaku? S takovým úkolem pomůže kvalitní domácí vodárna.

Češi podceňují bouřky, své spotřebiče chrání jen čtyři lidé z deseti potvrdil průzkum

1.6.2023

V Česku právě nastává období častějších bouřek. Přestože čtvrtina Čechů uvádí, že už jim problémy související s blesky zničily spotřebič, polovina respondentů svou elektrickou síť nechrání žádným speciálním zařízením.

10 typů phishingu: Jaké nové hrozby útočí na naše počítače

1.6.2023

U 31 procent organizací se loni stal alespoň jeden uživatel obětí phishingového útoku, zároveň bylo zjištěno, že 16 procent lidí odhaluje citlivá data připojením k rizikovým hotspotům.

Zabezpečujeme zahradu: Pozor na studny i ztrouchnivělá prkna

31.5.2023

Každý majitel zahrady ví, že práce na ní vlastně nikdy nekončí. Abychom si mohli dopřát zasloužené klidné posezení ve stínu zeleně, je ale třeba krom výsadby myslet i na zabezpečení.

V Česku mají turisté nejraději lanovku na Petřín a Pražský hrad, v krajích většinou zoologické zahrady - vyplývá ze zprávy České centrály cestovního ruchu

31.5.2023

Víc než 1,7 milionů lidí loni jelo lanovkou na Petřín. Tato zážitková doprava se tak stala vůbec nejnavštěvovanějším turistickým cílem roku 2022. Do první desítky se probojoval také Pražský hrad, ZOO Praha, Aquapalace v Čestlicích, Dolní Vítkovice v&helli

Vysoké Mýto se stalo Historickým městem roku České republiky

31.5.2023

Portál Pardubického kraje, Krajský úřad Pardubického kraje

Za nehodami motoristů s autobusy je často nepozornost a malá ohleduplnost řidičů „osobáků“

30.5.2023

Analytici Portálu nehod se podívali na místa, kde nejčastěji dochází k nehodám autobusů. Jsou jimi ulice měst a silnice III. třídy. K bouračkám s autobusy zde dochází často vinou nepozornosti a nerespektování pravidel ze strany řidičů osobních vozů.

Jak dobře hospodařit na zahrádce i na poli poradí Miloslav Šimek při besedě v Městské knihovně v Jindřichově Hradci

29.5.2023

Bez půdy to nepůjde je název putovní výstavy, která bude ještě do poloviny června umístěna na Masarykově náměstí. Autorem vzdělávací výstavy je profesor Miloslav Šimek z Biologického centra Akademie věd ČR. V úterý 6. června od 16:30 bude Miloslav Šime...