Tipy a triky

Tipy a triky vám zodpoví otázky jak na to v oblasti bydlení a zařizování domácnosti, při rozhodování o zimní i letní dovolené. Také co správně jíst, jak pěstovat květiny a starat se o psa, jak vlastnoručně vyrobit dekoraci a mnoho dalších doporučení a rad.

Za moravským a českým vínem podle abecedy (A-K)

14.6.2024

Letní výpravy po republice za vinařskou turistikou jsou pro mnohé každoroční tradicí, a proto je třeba stále hledat inspiraci a nové úhly pohledu, jak krásu vína a vinorodé krajiny poznávat.

Za jedničku z matiky nebo fyziky vesmírná vstupenka odměnou

14.6.2024

A je to tady zase! Jste na základce nebo na střední škole? Skví se na vašem aktuálním vízu jednička z matiky nebo fyziky? Pokud ano, za vaši mimořádnou práci a snahu pro vás máme malou odměnu. Volnou vstupenku do brněnské hvězdárny!

Cyril a Metoděj, Jan Hus: prodloužený víkend díky svátkům. Otevírací doba obchodů

14.6.2024

Máme za sebou svátek matek i Den dětí, den otců letos připadne na 16. června (třetí červnová neděle). A potom vysvědčení a prázdniny, dospěláci si berou nejvíce dovolených, aby v červenci a srpnu zařídili pro děti ten nejzajímavější možný program.

Objevte Livigno: 1 500 km turistických tras v srdci italských Alp

14.6.2024

Livigno, ležící v malebném prostředí italských Alp, láká milovníky přírody, aby prozkoumali rozsáhlou síť místních turistických stezek. Tento region, často přezdívaný „Malý Tibet“, se pyšní 1 500 kilometry tras, které se vinou nedotčenými lesy a...


Fotogalerie: Stavba svépomocí, Květiny a bylinky na balkoněJak na úklid, pokud máte domácí mazlíčky

13.6.2024

Pro většinu z nás jsou domácí mazlíčci právoplatnými členy rodiny. Těšíme se z jejich společnosti a sdílíme s nimi svůj domov. Avšak spolužití s našimi čtyřnohými kamarády přináší i určité výzvy, zejména pokud jde o udržení čistoty v domácnosti.

Venkovní truhlík jako nový? Dopřejte mu ochranný nátěr

13.6.2024

Máte dojem, že vaše venkovní kovové truhlíky už dělají více ostudy než parády? Neutrácejte zbytečně za nové. Jejich zašlou slávu pomůže obnovit multifunkční nátěr Balakryl Metal 2v1, který plní funkci základní i vrchní barvy a navíc ochrání kovové...

Úspěšný prodej nebo pronájem: krok za krokem

13.6.2024

Stěhování je prakticky nevyhnutelnou součástí života a důvody, proč se lidé rozhodnou změnit své bydliště, mohou být různé. Může to být nedostatek místa pro rozrůstající se rodinu nebo naopak příliš mnoho prostoru poté, co děti odešly z domova.

O čem se mluví v Olomouckém kraji: Denní centrum, od září i škola (audio)

12.6.2024

První denní centrum pro klienty s autismem v našem kraji letos otevřelo v Olomouci, v září k němu přibude i vůbec první škola pro děti s touto diagnózou. Pacienti tak po dlouhých letech, kdy se česká společnost teprve s tímto fenoménem seznamovala

Češi to přehání s klimatizací. Téměř dvě třetiny z nich kvůli ní onemocní alespoň jednou za léto

12.6.2024

Až 60 % Čechů alespoň jednou během letní sezóny onemocní v důsledku zapnuté klimatizace, ať již v práci, doma či v dopravním prostředku. Vyplývá to z průzkumu společnosti STIEBEL ELTRON.

Festival planet Brno 2024 (video)

12.6.2024

Astrosféra je tady! „Zrcadlo“ celé hvězdné oblohy pozorovatelné z planety Země je novým modelem, který ozdobí šestý ročník Festivalu planet Brno. Je originálem, který nemá na světě jakékoli obdoby. Prohlédnout si jej můžete pouze jeden týden v

3,5 tuny letních zážitků: rady pro koupi obytného vozu

12.6.2024

Do prázdnin zbývají necelé tři týdny. Kdo nechce trávit dovolenou odpočinkem na jednom místě, má nejvyšší čas pořídit si obytný automobil. Podle statistik TipCars.com se nabídka ojetých obytných vozů v červnu začíná tenčit a oproti květnu se počet...

Léto je zátěž pro laky karoserií, zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku - Jak nejlépe umýt auto a vybrat správnou automyčku

12.6.2024

Pravidelné mytí karoserie je nejenom vizitkou majitele, ale také důležitým nástrojem péče o automobil. Letní měsíce navíc mohou být pro laky karoserií problém a takzvaně zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku.

Nabídka bytů k pronájmu v Písku

11.6.2024

Město Písek vypsalo na základě usnesení rady města výběrové řízení na obsazení čtyř bytů v souladu s Pravidly o přidělování bytů do nájmu občanů na základě nabídnuté výše nájemného za minimální cenu 120 Kč/m2/měsíc.č. 11 o velikosti 2+1 (51,68 m2) v.

Jaký vybrat radiátor při rekonstrukci koupelny? Deskový poslouží jako rychlá náhrada, chytrá řešení zase ušetří energie

11.6.2024

Koupelna patří v bytě mezi místnosti s největší náročností na vytápění. Zpravidla sice jde o poměrně malý prostor, často se v něm ale topí ještě v době, kdy už si se zbytkem bydlení přirozeně poradí vyšší venkovní teploty.

Nenechte si zkazit dovolenou poruchou auta. Co před cestou na dovolenou zkontrolovat?

11.6.2024

Pro mnoho z nás jsou již skoro za dveřmi vysněné týdny dovolené. Čas, kdy můžeme zapomenout na všechny starosti všedních dnů a oddávat se příjemnému nicnedělání. Určitě ale nechceme mít dovolenou pokaženou.