Zdraví a přírodní léčba

Zdraví, jak se říká, máme jen jedno. Proto bychom měli zdravě žít - mít dostatek pohybu, nesoustředit svůj život jen na práci a nezdravé sezení kompenzovat sportem. Také bychom se neměli přejídat a jíst pouze kvalitní jídlo. Přírodní léčba nám pomůže zbavit se mnoha našich neduhů a to i chronických. Přírodní léčba je praxí vyzkoušená, v Evropě po staletí, v Asii již tisíciletí. V poslední době ji využívá stále více lidí.

Sezónní pyly způsobují problémy s větráním. Alergiemi ze vzduchu trpí zhruba každý třetí Evropan

27.5.2024

Dostatečné větrání budov je důležitou součástí péče o nemovitosti i zdraví celé rodiny. V jarním období, kdy se vzduchem začínají šířit pyly, ale přivádí do domu také nechtěné alergeny.

Světlo jako základ života, proč se bez něj neobejdeme a jaký vliv má na naše zdraví?

17.5.2024

Světlo je nedílnou součástí našich životů, ať už metaforicky, nebo doslova. Není proto divu, že má vlastní svátek, který připadá právě na 16. května. Co o světle vlastně víme? Pojďme si na to posvítit. Proč se Mezinárodní den světla slaví zrovna 16.

Zahrada vás vtáhne do děje - aneb jak na zahradničení s dětmi

6.5.2024

Zahrada není jen produkce zeleniny – poskytuje dětem radost ze smysluplné činnosti a podporuje jejich učení a rozvoj v různých oblastech. Navíc nabízí bohaté možnosti pro objevování a zároveň má pozitivní vliv na fyzické i duševní zdraví.

Péče o drápky prospívá celkovému zdraví pejska. Jak na to?

16.4.2024

Věděli jste, že přerostlé drápky psa mohou vést až k problémům s pohybovým aparátem nebo nesprávnému držení těla? Naši chlupatí parťáci vaší péči o své drápky mnohdy zrovna nakloněni nejsou, přesto je pravidelné stříhání důležité.


Fotogalerie: Sauna, spa, vířivky, Zdraví a jídloPříprava na důchod: psychická výzva, kterou Češi často ignorují

10.4.2024

Přechod do důchodu je velkou životní změnou, která vyžaduje dobrou přípravu a plán. Je to období, kdy se hodně mění jak naše tělesné, tak i psychické zdraví. Je důležité se psychicky připravit na to, že s odchodem ze zaměstnání může rázem ubýt množství&he

Dostatek denního světla je zásadní pro naše fyzické i duševní zdraví. Významně ho ovlivňuje typ skla v oknech

9.4.2024

Dostatek denního světla má v době, kdy stále více lidí pracuje z domova a tráví valnou většinu času v interiéru, významný vliv na lidské zdraví. Od interiérových designérů často slýcháme, že náš byt nejlépe prosvětlí bílé stěny či podlaha, mnohdy se ale&h

Plevel, který hyzdí a poškozuje veřejná prostranství i soukromé pozemky, není nutné ničit chemicky, ohrožuje to zdraví, přírodu i podzemní vody

8.4.2024

Likvidace plevele na chodnících, v parcích a zahradách je s příchodem jara důležitým tématem. Jednoduché, a navíc ekologické řešení je také často nejvíce funkční. Používání nebezpečných chemikálií může mít vliv i na znečištění podzemní vody.

Jaké osvědčené tipy se vyplatí dodržovat při zařizování ložnice? Aby spánek pomáhal a neškodil

25.3.2024

Chronické bolesti zad, kožní problémy i nepříjemné alergie. To vše nám může způsobit nevhodně zvolená postel, matrace či nekvalitní lůžkoviny. Spánkem strávíme přibližně jednu třetinu života, a má tak zásadní vliv na naše fyzické i mentální zdraví,&hellip

Sedmdesát procent aut v Česku nemá havarijní pojištění

14.3.2024

Přestože povinné ručení vyřeší zaviněné škody na cizím majetku nebo újmu na zdraví zúčastněných osob, zůstává stále velké množství situací, kdy řidiči nepomůže. Vlastní škodu, která vznikne viníkovi, může řešit havarijní pojištění.

Nespavost trápí až 42 milionů lidí na světě. Co je klíčem ke kvalitnímu spánku?

12.3.2024

· Světlo, vzduch a psychická pohoda: 3 tipy, jak snadno zlepšit kvalitu svého spánku Věděli jste, že s chronickou poruchou spánku bojuje až 42 milionů lidí na světě? Nespavost si přitom vybírá vysokou daň na fyzickém zdraví, psychice a produktivitě.

I vaše srdce má emoce! Jak jeho zdraví ovlivní psychická (ne)pohoda?

14.2.2024

Srdeční choroby jsou v České republice významnou příčinou úmrtí, ročně jim podlehne přes 360 tisíc pacientů. [1] Není to přitom jen rodinná anamnéza, kouření či alkohol, co riziko kardiovaskulárních potíží zvyšuje.

Zdravá dávka alkoholu neexistuje. Suchý únor nabízí zkušenost, nenahradí ale dlouhodobou zdrženlivost

31.1.2024

Představuje dlouhodobý problém, jelikož se stává jedním z předních faktorů ohrožujících fyzické i duševní zdraví. V důsledku škodlivého užívání alkoholu umírá na světě ročně 3,3 milionu lidí, v České republice se jedná o 6 500 osob každý rok.

Průvodce světlem: Jak si udržet správnou světelnou hygienu

11.1.2024

Světlo většina lidí považuje za běžnou součást života, nad kterou příliš neuvažujeme. Věděli jste však, že značnou měrou ovlivňuje naše zdraví a psychiku? V dávných dobách docházelo k přirozenému střídání dne a noci, jakmile ale člověk objevil možnost,&he

5 tipů, jak zvládnout Silvestra se psem v klidu a bez újmy

20.12.2023

Silvestrovské oslavy jsou pro mnohé lidi zábavou a příležitostí k veselí. Bohužel pro domácí mazlíčky mohou znamenat stres a úzkost, někdy i nevratnou újmu na zdraví. To vše kvůli petardám a ohňostrojům.

Proč při rekonstrukci nevynechat řízené větrání?

14.12.2023

Řízené větrání s rekuperací tepla se stává nezbytnou součástí nejen každého projektu novostavby, ale také rekonstrukcí se zateplením. Investice do něj se vám vrátí ve formě zdraví, pohodlí, celoročně optimálního interiérového klima, ušetřených nákladů za&