Zahrada, zahrádka, zahradní kout, zahradní zátiší

Zahrada je místo, které má mnoho podob. Zahrady známe okrasné i užitkové. Na zahradě může být bazén, zahradní jezírko, skalka i udržovaný trávník. Do zahrady patří také odpočinková terasa se zahradním nábytkem a houpací sítí. O zahradu se stará zahradní technika a naše šikovné ruce.

Objem bazénu: Víte, že čtvercový bazén 4x4 m má vetší objem než kruhový s průměrem 4,5 m? Kalkulačka objemu bazénů podle tvaru a dna.

21.9.2023

Bazény patří mezi velmi populární součásti zahrad, bazénový boom trva již více než 20 let. Téměr na každé třetí zahraně se nějaký ten bazén najde. Velký nárůst prodeje bazénu až od desítky procent zaznamenali prodejci zejména v době kovidové.

Zahradní trend roku 2024 – Smysluplná Země

12.9.2023

zdroj iBulb V tomto zahradním trendu se odrážejí starosti o životní prostředí, které nás zaměstnávají již několik let. Stále více si uvědomujeme, že biologická rozmanitost a příroda jsou pro zdravé životní prostředí nepostradatelné.

Je tu podzim a začínají kvést ocúny. Některé druhy kvetou na jaře, jiné - jako ocún na fotografii - můžete vidět kvést právě v této době. Jejich první listy se objevují na jaře.

9.9.2023

???? Je tu podzim a začínají kvést ocúny. Některé druhy kvetou na jaře, jiné - jako ocún na fotografii - můžete vidět kvést právě v této době. Jejich první listy se objevují na jaře. ?? Také se s vámi podělíme o zajímavost - na lokalitě v Českém...

🌊Minulý týden bylo srážek relativně dost. Lokálně déšť zvedal hladiny menších toků i nad povodňové stupně. (video)

31.8.2023

??Minulý týden bylo srážek relativně dost. Lokálně déšť zvedal hladiny menších toků i nad povodňové stupně.


Fotogalerie: Zahrada, Bazény, Zenové zahrady, Zahradní technika, Zahradní nábytek, Bazény zastřešení, Ratanový nábytek, Terasy, Zahradní jezírka, Skalky, Trávník, Houpací sítě, Zahrada - živé stavbyJak postavit dřevěný přístřešek pro auto

25.8.2023

Přístřešek je spolehlivým řešením ochrany auta nejen před prudkým deštěm a kroupy, ale i před UV zářením, které dlouhodobě poškozuje jeho povrch. Vozidlu tak poskytne dokonalé útočiště. Stavba takového přístřešku je rychlá, snadná a poměrně levná, šikovní

Jak obnovit dřevěný zahradní nábytek

11.8.2023

Kvalita, svěží vzhled, nadčasovost a kresba dřeva jsou jedny z mnoha předností dřevěného zahradního nábytku. Jeho nižší odolnost vůči klimatickým vlivům však vyžaduje častější péči a renovaci. Odbornice z Hornbachu radí, jak na to.
Jak se chránit před sluncem a hmyzem na zahradě

10.8.2023

Když počasí láká k pobytu venku, je nutné myslet na bezpečnost celé rodiny. Ochrana před škodlivými paprsky a otravným hmyzem je hlavní podmínkou pro venkovní pohodu. K dispozici je spousta možností, které vás ochrání, a umožní vychutnat si každý okamžik.

5 základních chyb při budování zahrady, kterým byste se měli vyhnout

3.8.2023

5 základních chyb při budování zahrady Zahrada představuje místo, bez něhož si mnozí nedokáží představit svou existenci. Po alespoň malém kousku zeleně či rozkvetlém zákoutí, kam se uchýlit pro načerpání energie, touží stále více lidí.

Připravte si doma dovolenou snů

26.7.2023

Léto v plném proudu, venku horko na omdlení a vidina dovolené u moře v nedohlednu? Nenechte se odradit a zařiďte si dovolenou snů přímo doma. Odborníci z Hornbachu přinášejí užitečné rady a tipy jak na to.

Jak správně pečovat o trávník

22.6.2023

Trávník vyžaduje pozornost, ale na oplátku poskytne lákavý prostor pro relax i zábavu. Pravidelná údržba – sekání, zavlažování a hnojení – je klíčem k jeho udržení v nejlepším stavu.

Někteří lidé a obce stále používají pro boj s plevelem chemii. Ta může zamořovat půdu i podzemní vody

16.6.2023

Používá se nejenom v zemědělství, ale i v péči o zahrady a zahrádky, na veřejných prostranstvích, v parcích či na dětských hřištích Pozitivní je, že roste počet těch, kteří využívají ekologická řešení I když jsou v řadě evropských zemí, jako je Německo,&h

Připravte bazén a jeho okolí na sezónu

16.6.2023

Léto je tady a nastal nejvyšší čas připravit bazén na vodní radovánky. Není to sice nic náročného, ale přesto je potřeba trocha plánování a práce. Pokud dodržíte několik jednoduchých zásad, užijete si léto u bazénu bez starostí.

Trendy dlažba pro každou terasu

16.6.2023

Šmrnc zahradní terasy udává správný výběr dlažebního materiálu. Ten z velké části dotváří atmosféru prostoru a ovlivňuje také jeho funkčnost. Různé dlažby nabízejí odlišné vlastnosti i nároky na údržbu. Přinášíme tipy a rady, jak zvolit ideální řešení prá

Využijte dešťovou vodu nejen na zahradě

15.6.2023

Nároky na množství vody pro zavlažování se pořád zvyšují. Sběr dešťové vody je snadný a účinný způsob pro podporu udržitelnosti a zároveň prospěje květinovým záhonům či trávníku. Proč s ním začít co nejdříve?

Jak na výběr a údržbu zahradní sekačky

9.6.2023

Zdravý a dobře vypadající trávník je chloubou každé zahrady. Zlepší estetiku domu, a zároveň poskytne pohodlný prostor pro odpočinek. Díky následujícím radám pro něj vyberete nejlepší sekačku, která vám vydrží dlouhé roky.