Energetické okénko: energie, plyn a elektřina

Spotřeba energie každé domácnosti je nezanedbatelná položka v rodinném rozpočtu. Jak ušetřit za plyn a elektřinu, zda změnit dodavatele energií a na co si dát pozor vám poradí právě rubrika Energetické okénko.

Spotřeba elektřiny stoupá, ale domácnosti ušetřily

15.5.2019

Spotřeba elektřinySpotřeba elektřiny v ČR roste již od 2014 a v roce 2018 dosáhla 73,9 TWh. Za meziročním nárůstem stojí hlavně odběry v rámci velmi vysokého (+ 1 %) a vysokého napětí (+ 1,9 %), zatímco maloodběr v rámci nízkého napětí klesl jak u...

Ceny plynu 2016: Kolik letos zaplatíme za energii?

20.1.2016

Jak se letos změní ceny plynu? I přesto, že Energetický regulační úřad (ERÚ) zvýšil regulovanou složku ceny plynu, domácnosti toto rozhodnutí příliš nepocítí. Některé dokonce ušetří.

Vyplatí se pronajmout žárovky z reklamy na RWE?

13.11.2015

Dodavatel energií RWE přišel na trh s možností pronájmu LED žárovek. Vyplatí se tato služba, nebo vyjde levněji koupit si „ledky“ v běžné obchodní síti? Výpočty hovoří za vše.

Reklamní triky dodavatelů plynu, které úsporu energie nepřinesou

16.10.2015

Úspora energie na dosah ruky. Stačí jen využít zajímavou nabídku, kterou si pro nás připravil odběratel plynu, a topná sezóna bude o něco radostnější. Anebo ne? Topná sezóna už je na dohled a poštovní schránky se plní zajímavými nabídkami dodavatelů...

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieKotel na vytápění: Víte, jaký zvolit?

18.9.2015

Nový kotel na vytápění může výrazně snížit spotřebu energie, a to až o pětinu. Po jakém sáhnout a jaké parametry hrají při jeho výběru roli? Vytápění domácnosti řeší každý. V případě, že se o příval tepla nestará ústřední topení, může odběrateli...

I roční období hraje u změny dodavatele plynu svou roli

27.8.2015

Úspory při změně dodavatele plynu jdou do tisíců. O tom se mluví neustále. Jenže mnoho domácností se diví, proč za topnou sezónu ušetřily jen slabých pár stokorun. Pravděpodobně se ke změně odhodlaly v nevhodný čas.

Dodavatele plynu změňte už v létě. Právě teď je nejvyšší čas

27.7.2015

O možnosti změny dodavatele plynu už většina domácností ví. Jenže kdy je ta pravá chvíle, abychom ušetřili v další topné sezóně co nejvíc? Právě teď. České domácnosti dělají při změně dodavatele plynu jednu velkou chybu. Správně si ji nenačasují.

Bonus až 2 tisíce s RWE Optimal: Co na to odborník?

10.7.2015

Dodavatel energií RWE nabízí novým i stávajícím zákazníkům odměnu až 2 000 Kč. Skutečně se takový bonus dotkne i běžných domácností, nebo je nadnesený?

Změna dodavatele plynu: Roli nehraje jen cena

18.5.2015

Faktury za plyn tíží nejednu domácnost. Díky jednoduchému porovnání cen plynu lze naštěstí najít výhodnějšího dodavatele a vyúčtování snížit. Stačí se ale dívat jen na to, za kolik plyn nabízí?

Cena elektřiny: jak lze ovlivnit výši vyúčtování?

11.5.2015

Za elektřinu může každý odběratel platit výrazně méně, než možná tuší. Ke snížení faktury za elektřinu pomohou nejenom úsporná opatření v domácnosti, ale i správné srovnání cen elektřiny.

Změna dodavatele plynu: Má smysl se do ní vůbec pouštět?

21.4.2015

Za první čtvrtletí letošního roku se podle společnosti OTE rozhoupalo ke změně dodavatele plynu 53 126 odběratelů. Jaký vlastně měli důvod a vyplatí se věnovat hledání výhodnějšího dodavatele čas? Už od roku 2007, v němž došlo k liberalizaci trhu s..

Elektřina z obnovitelných zdrojů: kdo ji nabízí a kolik stojí?

27.3.2015

Aktivně se podílet na ochraně životního prostředí lze například i správným výběrem dodavatele elektřiny. Stačí si vybrat toho, kdo nabízí výhradně energii z obnovitelných zdrojů.

Odborník radí: Jak levně vytápět na chatách a chalupách?

24.3.2015

S jarem přichází zpátky i sezóna chatařů. Celá řada z nich však bojuje s jedním neduhem. Jak správně a levně vytopit chatu, aby zdi nebyly plesnivé a místnosti vymrzlé? S vhodnými tipy a víkendovou distribuční sazbou je řešení nasnadě.

S LED žárovkami klesnou výdaje za svícení až o 90 %

6.3.2015

Svícení spolyká až 10 % celkové spotřeby elektřiny v domácnosti. Správným výběrem osvětlení a jednoduchými radami lze spotřebu i účty snížit až o 90 %. Jak na to?

Elektřina v kuchyni: kolik stojí provoz spotřebičů?

27.2.2015

V každé běžné domácnosti se najde lednička, mikrovlnka, rychlovarná konvice nebo třeba myčka. Kolik za ně vlastně průměrný spotřebitel zaplatí? Plná lednice jídla není zadarmo Elektrospotřebiče v kuchyni patří mezi nejnáročnější.