Světla, osvětlení a lampy

Světla, osvětlení a lampy nás provází na každém kroku. V práci máme celou řadu osvětlení, venkovní světlo nám svítí na ulici, v zahradě i na garáži. V interiéru jsou světla, osvětlení a lampy nejrůznorodější. Od koupelnových světel, které musí snášet vlhkost vzduchu po pracovní, stolní lampy, nebo LED páskové osvětlení na kuchyňské lince. Pro každý interiér můžeme vybírat nejen praktické, ale designové osvětlení.

Světlo jako základ života, proč se bez něj neobejdeme a jaký vliv má na naše zdraví?

17.5.2024

Světlo je nedílnou součástí našich životů, ať už metaforicky, nebo doslova. Není proto divu, že má vlastní svátek, který připadá právě na 16. května. Co o světle vlastně víme? Pojďme si na to posvítit. Proč se Mezinárodní den světla slaví zrovna 16.

Začínáme se sladkovodním akváriem: Malý průvodce pro začátečníky

23.4.2024

Chcete si pořídit neonky, zlaté rybky nebo podobné ryby? Potom se připravte na zařizování sladkovodního akvária. Jako každý typ akvária, i tento má své specifické požadavky na péči, údržbu a vybavení, včetně filtrů, osvětlení, typu substrátu a výzdoby.

Dostatek denního světla je zásadní pro naše fyzické i duševní zdraví. Významně ho ovlivňuje typ skla v oknech

9.4.2024

Dostatek denního světla má v době, kdy stále více lidí pracuje z domova a tráví valnou většinu času v interiéru, významný vliv na lidské zdraví. Od interiérových designérů často slýcháme, že náš byt nejlépe prosvětlí bílé stěny či podlaha, mnohdy se ale&h

Jak pojistit stavbu? Stačí mít postavené základy

3.4.2024

Rozestavěný dům je lákadlo pro zloděje. Platí na ně plot, světla i kamery


Fotogalerie: Světla a osvětleníNespavost trápí až 42 milionů lidí na světě. Co je klíčem ke kvalitnímu spánku?

12.3.2024

· Světlo, vzduch a psychická pohoda: 3 tipy, jak snadno zlepšit kvalitu svého spánku Věděli jste, že s chronickou poruchou spánku bojuje až 42 milionů lidí na světě? Nespavost si přitom vybírá vysokou daň na fyzickém zdraví, psychice a produktivitě.

Když na nás padne jarní únava

5.3.2024

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálad nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až&he

Propustná půda, dostatek vody a světla. To jsou podmínky pro úspěšné pěstování zázvoru (Hobby magazín) (audio)

20.2.2024

Zázvor by se dal popsat jako zázračný všelék, který uleví od chřipky, rýmy, nachlazení, horečky i bolesti. Vyniká svým nezaměnitelným a lehce štiplavým aroma.

Průvodce světlem: Jak si udržet správnou světelnou hygienu

11.1.2024

Světlo většina lidí považuje za běžnou součást života, nad kterou příliš neuvažujeme. Věděli jste však, že značnou měrou ovlivňuje naše zdraví a psychiku? V dávných dobách docházelo k přirozenému střídání dne a noci, jakmile ale člověk objevil možnost,&he

Pokojné světlo z nepokojné země Betlémské světlo o víkendu dorazilo do Česka. Skauti ho přivezli vlakem z rakouského Lince, v neděli ráno ho na mši předali emeritnímu brněnskému biskupovi. (video)

11.12.2023

Pokojné světlo z nepokojné země ? Betlémské světlo o víkendu dorazilo do Česka. Skauti ho přivezli vlakem z rakouského Lince, v neděli ráno ho na mši předali emeritnímu brněnskému biskupovi. Už o víkendu začne jeho

Vaše každodenní inspirace: Osvětlení bytu (Káva o čtvrté) (audio)

14.11.2023

Host: ing. Lukáš Bubník, jednatel společnosti v odvětví osvětlení. Dotazy posílejte na adresu: dvojka@rozhlas.cz. Moderuje Patricie Strouhalová.

Trendy v interiérovém osvětlení

11.11.2023

Brzké stmívání a dlouhé noci asi nedělají radost nikomu. Naštěstí tu je interiérové osvětlení, s nímž si můžeme svůj světelný deficit vynahradit – samozřejmě s mírou a rozumem, přesto stylově.

Nezapomínejte na snižující se viditelnost, varuje BESIP

3.11.2023

Zkracování doby denního světla, déšť a mlhy – to vše v období listopadu zvyšuje riziko dopravních nehod, které souvisí se sníženou viditelností. Řidiči by proto měli pozorně sledovat pohyb chodců a cyklistů v silničním provozu a snížit rychlost v

Světlo na konci kabelu: využijte slunce se solárními panely

16.10.2023

Fotovoltaika vs. solární panely: nové trendy v zelené energetice V době, kdy se věnujeme udržitelnosti a snižování emisí skleníkových plynů, jsou solární panely a fotovoltaická technologie na vzestupu.

jak funguje? - Solární panel

30.8.2023

Solární panel: jak funguje? turecek St, 08/30/2023 - 10:35 Zjistěte, jak funguje fotovoltaický panel, jak přeměňuje sluneční světlo na energii a jak ji lze využít pro ohřev vody nebo napájení domácích spotřebičů.Co ...

Jak opticky zvětšit a prosvětlit prostor v místnosti - vyřeší to dveřní světlík

25.8.2023

Dveřní světlík prosvětluje a opticky zvětšuje prostor za dveřmi Množství přirozeného světla patří mezi patří mezi jeden z hlavních atributů, na který se lidé při výběru bydlení zaměřují.