eBanka poskytla hypotéky v objemu nad 1 mld.Kč

Vladimír Urbánek (Kurzy.cz), 9.12.2004

eBanka vstoupila na hypoteční trh v září 2003, kdy obdržela licenci ČNB k vydávání hypotečních zástavních listů a uvedla na trh novou hypotéku s řadou na trhu ojedinělých parametrů. V době od září 2003 do listopadu 2004, tedy prakticky během jediného roku, již poskytla hypotéky v objemu 1,061 miliardy .

 

Klienti eBanky využívají hypotéky především ke koupi stávajících nemovitostí (více než 50 %), 22 % klientů využívá tento úvěrový produkt ke koupi novostavby a zbývající část hypoték je klienty eBanky využita k financování stavebních prací. Téměř 40 % hypoték čerpají            u eBanky klienti z měst a obcí s méně než 20 tisíci obyvatel. Hypotéky ze 74 % čerpají muži ve věkovém průměru 34 let. 

 

Průměrná výše hypoték u eBanky dosahuje 1,2 miliónu , nejčastěji klienti využívají hypotéku ve výši 1,5 miliónu .

 

„Objem hypoték, které eBanka poskytla během jediného roku, odpovídá našim očekáváním a odhadům potenciálu trhu s bydlením, který se i nadále velmi dynamicky rozvíjí. S tím, jak se zlepšuje ekonomická situace obyvatel ČR, stoupají i jejich nároky na kvalitu bydlení. Hypotéky proto zůstanou pilířem naší nabídky i v příštím roce,“ komentuje výsledky v hypotečním obchodu Jan Kaše, ředitel Divize marketing a řízení segmentů v eBance.

 

Hypotéka eBanky může být poskytnuta až do výše 100 % hodnoty nemovitosti. Její minimální výše je 300 tisíc a doba splácení se pohybuje od 5 do 30 let. Klienti si mohou zvolit úrokovou sazbu fixovanou na 1, 2, 3, 4, 5, 6 nebo 7 let. V současné době nabízí eBanka hypotéku s úrokovou sazbou fixovanou na 1 rok již od 2,85 % p.a.

 

Hypotéka eBanky má pro klienta řadu výhod:

 

eBanka umožňuje předčasně splatit hypoteční úvěr nejen v období změny úrokové sazby, tzv. přeúročení. Po splacení každých 12 měsíčních splátek může klient splatit až 50 % z původní výše úvěru. Letos v prosinci navíc eBanka zrušila poplatek za administrativní zpracování mimořádné splátky.

 

Při narození dítěte nebo při dlouhodobé pracovní neschopnosti si klient může s bankou dohodnout odklad až 8 splátek.

 

Banka nabízí k hypotéce zdarma životní pojištění; během celé doby splácení je za klienta hradí banka.

 

O hypotéku může požádat i zájemce, který v době podání žádosti o hypotéku není klientem eBanky.

 

Po shromáždění všech potřebných podkladů může klient počítat se schválením hypotéčního úvěru a vyhotovením smluvních dokumentů do 5 dnů.

 

 

eBanka je univerzální banka pro fyzické osoby, malé a střední firmy, kterým nabízí ucelené portfolio finančních produktů a služeb. Je členem finanční skupiny České pojišťovny (přes 99,7 % akcií eBanky drží právě Česká pojišťovna), nejsilnější finanční skupiny u nás.

 

Celkový počet klientů eBanky dosáhl 420 tisíc. Na 110 tisíc klientů využívá Firemní a Osobní účty eBanky. 160 tisíc klientů je majiteli produktů v rámci programu ČP Finance a přes 150 tisíc klientů aktivně využívá úvěrovou YES kartu.

 

eBanka je držitelkou ocenění Nejdynamičtější banka roku 2004 a Přímé bankovnictví roku 2004. 

 

 

Pavla Paseková,

ředitelka Divize interní a externí komunikace, eBanka

Názory na článek  eBanka poskytla hypotéky v objemu nad 1 mld.Kč
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Financování bydlení