Raiffeisenbank snižuje 5letý fix hypoték pod 4%

Raiffeisenbank a.s. dnes přistoupila k dalšímu zlevnění hypotečních úvěrů. Po nedávném poklesu u krátkodobých úrokových sazeb dnes snížila úročení i u nejčastěji využívané pětileté sazby.

 

Úroková sazba fixovaná na pět let tak u nejčastěji využívaného úvěru Klasik poskytovaného do 70 % hodnoty zastavované nemovitosti klesla poprvé v historii pod čtyři procenta. Sazba klesla na 3,98 % z předchozích 4,19 procenta. „Fixace úrokové sazby na pět let je mezi klienty stále nejoblíbenější, volí jí téměř třetina všech žadatelů o úvěr,“ uvedl produktový manažer hypotečních úvěrů Raiffeisenbank Marek Richter.

 

Hypotéky se tak opět stávají dostupnějšími,  měsíční splátka průměrného úvěru okolo 1,5 milionu zlevní o několik set korun. Úročení pětileté sazby letos kleslo již potřetí, ještě na počátku roku přitom tato sazba činila 4,5 procenta.

 

Stejným způsobem klesají úrokové sazby fixované na pět let i u ostatních nabízených úvěrů, tedy  hypotéky poskytované do 90 % zastavované nemovitosti, hypotéky na 100 % zastavované nemovitosti, úvěrů Stabilita kombinovaných se životním pojištěním či hypotéky Profit určené na pořízení nemovitosti za účelem jejího dalšího pronájmu.

 

Raiffeisenbank v prvním čtvrtletí letošního roku zaznamenala zhruba 70procentní nárůst zájmu o úvěry – kromě pokračujícího poklesu úrokových sazeb k růstu přispívají i hypoteční novinky, které zjednodušují a zrychlují celý proces vyřízení úvěru. Na jaře banka zjednodušila poskytování úvěrů na výstavbu nemovitosti a představila hypotéku na 100 % zastavované nemovitosti.

 

Tomáš Kofroň

Raiffeisenbank a.s.Názory na článek
Na dané téma nejsou žádné názory.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Hypotéky