Citibank nabízí hypotéky ve spolupráci s Hypoteční bankou

Praha, 14. září – Od počátku tohoto týdne rozšířila Citibank a.s. nabídku svých produktů
o hypoteční úvěry, které nabízí ve spolupráci s Hypoteční bankou. Nový produkt nese název Citibank hypoteční úvěr, je určen pouze fyzickým osobám a může mít podobu jak klasické (nemovitostní), tak i tzv. americké (neúčelové) hypotéky.

 

Poskytovatelem úvěru a věřitelem klienta je Hypoteční banka. „Naším cílem je nabídnout klientům produkty a služby nejvyšší kvality. Při výběru spolupracující banky jsme tedy kladli největší důraz na to, aby byla schopna uspokojit i ty nejnáročnější potřeby klientů, měla na trhu dobré renomé a navíc byla nezávislá. Proto jsme zvolili Hypoteční banku a uvedli na trh Citibank hypoteční úvěr, který patří v České republice mezi cenově nejatraktivnější,“ uvedl šéf retailové banky v rámci Citibank Bert Pijls.

 

Hypoteční banka vždy byla leaderem v novinkách. Jako první českým zákazníkům přinesla například stoprocentní hypotéku nebo variabilní splácení. Jsem rád, že spolu se Citibank přinášíme další novinku – těsnou spolupráci dvou nezávislých bank. Hypotéka, kterou jsme vytvořili, v sobě nese hlavní výhody úvěrů od Hypoteční banky - rychlost, výhodná úroková sazba a odstranění zbytečných nákladů, jako je nutnost otevření běžného účtu či  životní pojistka,“ říká k tomu Jan Sadil, předseda představenstva a generální ředitel Hypoteční banky.

 

Výhodou Citibank hypotečních úvěrů je nízká úroková sazba, která aktuálně pro klienty Citibank začíná na 2,7 % p.a. v případě fixace na jeden rok a úvěru do 70 % hodnoty nemovitosti. U fixace na pět let například činí úrok 3,69 % p.a., což je jedna z nejnižších sazeb na trhu. Všechny úrokové sazby jsou přitom garantované, což znamená, že banka nebude stanovovat individuální sazbu pro každého klienta podle jeho ohodnocení, ale garantuje sazby vyhlášené v aktuálním sazebníku. Klienti Citibank, kterými mohou být například i jen držitelé kreditních karet či příjemci osobních půjček, mají úrokovou sazbu u hypotečních úvěrů na rozdíl od neklientů nižší o dvě desetiny procentního bodu. Pro ostatní začíná aktuálně úroková sazba na 2,9% p.a. (fixace 1 rok, 70% ceny nemovitosti).

 

Úvěry jsou poskytovány až na 100 % hodnoty nemovitosti s postupným nebo jednorázovým čerpáním a splatností od pěti do třiceti let. Mezi jejich výhody patří také skutečnost, že čerpání hypotéky je možné i bez otevření účtu u Citibank. „Jsme toho názoru, že by klienti neměli být nuceni do nákupu žádných produktů, není-li to nezbytné. Proto poskytujeme nejen hypoteční úvěry, ale i například osobní půjčky či kreditní karty bez nutnosti zřízení běžného účtu,“ dodal Bert Pijls. Poplatek za zpracování úvěru je účtován a hrazen jen v případě jeho schválení.

Přehled garantovaných úrokových sazeb (p.a.)
Citibank hypotečního úvěru

Typ úvěru

Fixace sazby na období

1 rok

3 roky

5 let

10 let

15 let

na nemovitost, do 70 % hodnoty nemovitosti

2,90%

3,55%

3,89%

4,70%

4,91%

na nemovitost, od 70 do 85 % hodnoty nemovitosti

3,25%

3,90%

4,24%

5,05%

5,26%

na nemovitost, od 85 do 100 % hodnoty nemovitosti

3,40%

4,05%

4,39%

5,20%

5,41%

neúčelový (americká hypotéka), do 70 % hodnoty nemovitosti

5,21%

5,60%

5,97%

-

-

Stávající klienti Citibank a.s. navíc získávají slevu úrokové sazby ve výši
0,2 procentního bodu

 

Přehled základních poplatků Citibank hypotečního úvěru

Poplatek za zpracování úvěru na nemovitosti pro vlastní bydlení
a nepodnikatelské účely

- výstavba, oprava, rekonstrukce, modernizace

0,8 % z výše úvěru
(min. 6000 , max. 25 000 )*

- ostatní účely (např. koupě nemovitosti)

0,6 % z výše úvěru
(min. 5000 , max. 20 000 )*

Poplatek za zpracování úvěru bez uvedení účelu (neúčelová hypotéka)

0,6 % z výše úvěru
(min. 5000 , max. 20 000 )*

Poplatek za správu úvěru

- bez státní fin. podpory

150 měsíčně

- se státní fin. podporou

220 měsíčně

* Poplatek za zpracování úvěru je účtován a hrazen jen v případě schválení úvěru.

 

 

Uzavřít smlouvu lze na každé pobočce Citibank a.s., informace lze získat i na infolince CitiPhone 844 888 844, nebo stránce www.citibank.cz.Názory na článek
Na dané téma nejsou žádné názory.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Hypotéky