Jak zastřešit bazén ?

JAK ZASTŘEŠIT BAZÉN?

Česko bohužel nepatří ke slunečným státům. Zatímco v Turecku, Řecku, Španělsku nebo Chorvatsku mají kolem 300 slunečních dní v roce a průměrné letní teploty kolem 30ºC, doma jsme se o loňských prázdninách dočkali jen šesti skutečně slunných dní  a denních teplot na hranici 20 ºC. Letošní léto je také ve znamení extrémů od červencových tropických veder až po sněžení v horských oblastech a typicky podzimní počasí v srpnu. Už tedy jistě chápete, proč vašemu zahradnímu bazénu pořídit kvalitní zastřešení.

Díky skleníkovému efektu získáte podle ročního období až o 10°C vyšší teplotu vody  oproti bazénu nezakrytému. V kombinaci s ohřevem vody, zastřešení bazénu dokáže koupání prodloužit o dva až tři měsíce, aniž byste museli očekávat neúnosné zvýšení nákladů. Nejvíce tepla se totiž ztrácí díky rozdílným denním a nočním teplotám. Navíc tak ušetříte až 95 % času při údržbě, protože skleněná stěna ochrání po celý rok vodní plochu před spadem listí a vnějších nečistot i kontaminací deštěm.

Zastřešení se dělí na 2 základní typy: zastřešení nízké, většinou obloukové, a zastřešení vysoké, podchozí . Dále pak dělíme zastřešení dle systému posuvu na kolejnicové a bezkolejnicové. „Pro jejich bezesporné přednosti jsou zastřešení bez kolejnic nejžádanější, a to platí jak pro nízkou tak i podchozí variantu “  říká Rudolf Pejša´. Při hezkém počasí se bezkolejnicové zastřešení složí na konec bazénu a umožní tak využití celého odkrytého bazénu bez toho, aby Vám překážely nehezké kolejnice, které navíc znamenají nebezpečí pro vaše bosé nohy.  U kolejnicového typu zastřešení také přibývá nutnost častého a pečlivého čištění drážek, v kterých se díly pohybují.

 Nízká varianta zastřešení ochrání Váš bazén s maximální diskrétností - 1 až 1,5 m vysoká hliníková konstrukce působí velmi křehce a přirozeně splyne s každým typem architektury i krajiny.

Zastřešení „America“ pro bazény do 8 x 4 m Model se skládá z 5 elementů, šířka 4,5 m až 5,5 m, délka 10,3 m. Cena - 289 000,- bez DPH

Zastřešení „Prestige“ pro bazény do 10 x 5 m Model se skládá ze 6 elementů, šířka 5,5 m až 6,75 m, délka 12,30 m. Cena 374 600,- bez DPH.

 

 

 

Vyšší varianta zastřešení bez kolejnic je vhodná zvláště pro rodiny s dětmi, které pro vodní hrátky prostor bezpodmínečně potřebují. „Při výběru střechy pro váš bazén rozhodně dbejte na kvalitu a garance výrobce. Zastřešení by vám totiž mělo sloužit minimálně 15 let,“ říká Rudolf Pejšafirmy Desjoyaux.

 

Zastřešení St. Tropez se vyrábí pro rodinné bazény jakýchkoli rozměrů. Standardně je dodáváno s dvěmi posuvnými dveřmi v čelech zastřešení, ale na přání je možno zhotovit i boční vstup. S vnitřní minimální výškou 180 cm je pohodlně podchozí pro každého.   

Cena vysokého zastreseni zavisi na rozmeru a poctu elementu - cca 12 000,- / m2 bez DPH.

 

Jaká jsou „PRO“ pro zastřešení bazénů?

 

Máte bazén a koupete se jen 30 dní v roce? Máte vysoké náklady na údržbu? Pořiďte Vašemu bazénu  zastřešení.

 

  • Prodloužení koupací sezóny na sedm měsíců v roce
  • Snížení výdajů na údržbu a vytápění
  • Minimální tepelné ztráty při nočním ochlazení
  • Chrání před nehodami děti a zvířata
  • Ve vytápěném bazénu se můžete koupat i v zimě
  • Fantastický pocit z koupání kdykoliv za nepřízně počasí

 

Více informací na www.desjoyaux.cz. Názory na článek
Na dané téma nejsou žádné názory.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Aktuální téma